کد خبر: 978569 A

دیوار پوش‌ها و کفپوش‌های زیادی تاکنون به دکوراسیون داخلی منازل راه یافته‌اند که برخی از آنها بیش از هر دیوار پوش و کفپوش دیگری توانسته اند نظر خریدار را به خود جلب کنند.

در میان تمامی این پوشش ها کاغذ دیواری و همچنین پارکت توانسته اند در طول مدت زمان حضور خود نظر بسیاری از خریداران را به خود با توجه به ویژگی هایی که دارد جلب کند و از پر فروش ترین ها نیز محسوب میشوند. 

اما  در صورتی میتوان دکوراسیون داخلی زیبا و جذابی را ایجاد نمود که در انتخاب خود دقت زیادی به خرج داده و از میان کاغذ و پارکت های موجود بهترین و مناسب ترین آنها را انتخاب و مورد استفاده قرار داد. اما چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

این سوالی است که شاید به ذهن بسیاری از شما خطور کند و در هنگام خرید با این سوال مواجه شوید. برای اینکه به پاسخ خود به سوال چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم پی ببرید بهتر است تا با ادامه مطلب با ما همراه باشید. برای خرید پارکت و کاغذ دیواری مناسب باید شرایط و فضای موجود را مد نظر قرار دهید و در واقع شرایط میباشد که میتواند تعیین کند که چه نوع کاغذ دیواری و یا پارکتی را انتخاب و خریداری کنید.

با توجه به شرایط چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

منظور از شرایط در انتخاب پارکت و کاغذ دیواری در واقع متراژ، نور گیر بودن و یا نبودن فضا، وسایل موجود و همچنین کلاسیک و یا مدرن بودن دکوراسیون میباشد. شما باید این موارد را در هنگام انتخاب کاغذ و پارکت در نظر بگیرید و سپس بر اساس آنها بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید.  متراژ ساختمان یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب و خرید کاغذ دیواری و پارکت میباشد و با توجه به آن بیشتر راه را رفته اید و بهترین انتخاب را خواهید داشت.

برخی از ساختمان ها متراژ بالا و برخی دیگر متراژ کمی دارند که کاغذ دیواری و پارکت های به کار رفته در هر یک میتواند بر اساس متراژ متفاوت باشد.

  اگر متراژ ساختمان شما بالا میباشد میتوانید از پارکت ها و کاغذ دیواری های با طرح های شلوغ استفاده کرده و  محدودیتی نخواهید داشت همچنین در انتخاب رنگ نیز آزاد خواهید بود تا علاوه بر رنگ های روشن از رنگ های تیره نیز استفاده کنید. اما در فضاهای کوچک شما با محدودیت هایی مواجه خواهید بود و بایدکاغذ دیواری ها و پارکت هایی با طرح های کمتر و همچنین در رنگ روشن را انتخاب کنید تا کوچک بودن فضا را تا حدی جبران کند.

با توجه به نور موجود چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

یکی دیگر از مواردی که برای انتخاب پارکت و کاغذ دیواری باید مد نظر قرار دهید نور موجود در فضا میباشد و با در نظر گرفتن این عنصر  میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

برخی از دکوراسیون ها نور کمی را از بیرون دریافت میکنند که این دسته از دکوراسیون ها شما را با محدودیت هایی برای انتخاب پارکت و کاغذ دیواری مواجه میکنند زیرا میزان نور به حدی نیست تا بتوانید آزادانه هر نوع کفپوش و دیوار پوشی را که مد نظر دارید خریداری نمایید.

برای انتخاب  پارکت و کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کم نور بهتر است در انتخاب رنگ ها دقت زیادی به خرج دهید و رنگ های روشن را انتخاب کنید. رنگ روشن کاغذ و پارکت ها باعث میشود تا کمبود نور تا حد زیادی جبران شود. اما در مقابل اگر فضای بزرگی را برای نصب پارکت و کاغذ دیواری در اختیار دارید پس میتوانید به راحتی هر رنگ کاغذ دیواری و پارکتی را که مد نظر دارید انتخاب کرده و محدودیتی نخواهید داشت.

پارکت

انتخاب کاغذ دیواری و پارکت مناسب با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون

از عواملی که در انتخاب پارکت و کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی دارد سبک آن میباشد و سبک ها به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین کاغذ دیواری و یا پارکت را انتخاب کنید. برخی از ساختمان ها از دکوارسیونی با سبک مدرن و برخی دیگر نیز از دکور با سبک کلاسیک برخوردار هستند که بر اساس سبک دکور میتوانید بهترین را انتخاب کنید.

در دکوراسیون های با سبک مدرن باید از کاغذ دیوادری و پارکت های با سبک مدرن و در مقابل نیز برای دکورهای با سبک کلاسیک نیز از کاغذ و پارکت های با سبک کلاسیک استفاده کنید. ساختمان های نو ساز اغلب از دکور مدرن بهره میبرند که امکان نصب و بکارگیری کاغذ و پارکت های مدرن را نیز فراهم می آورند.

همچنین در ساختمان های قدیمی که سالیان زیادی است از عمر آنها میگذرد باید از کاغذ دیواری ها و پارکت های با سبک کلاسیک استفاده شود. هر چند شما برای انتخاب پارکت و کاغذ دیواری بر اساس سبک کاملا آزاد خواهید بود اما بهتر است سلیقه ای عمل نکنید و سبک ها را مد نظر قرار دهید.

 بر اساس وسایل موجود چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟

وسایل موجود در فضا و دکوراسیون میتوانند در انتخاب کاغذ دیواری و پارکت نقش داشته باشند و باید به تناسب میان این دو توجه زیادی شود.

بعد از کاغذ دیواری و پارکت ها این وسایل موجود هستند که در زیبایی دکور نقش مهمی را ایفا میکنند و به همین دلیل باید به سازگاری و تناسب میان آنها دقت زیادی شود.

 البته مسکونی یا غیر مسکونی بودن فضا میتواند در انتخاب پارکت و کاغذ دیواری نقش داشته باشد و در صورتیکه فضای موجود اداری و یا تجاری باشد باید از کاغذ دیواری و پارکت هایی استفاده شود که سبک آنها مدرن است زیرا وسایلی که در فضاهای اداری و تجاری به کار گرفته میشوند همگی مدرن هستندکه در این صورت باید از کاغذ دیواری و پارکت های مدرن نیز استفاده شود.

چگونه پارکت و کاغذ دیواری مناسب را بر اساس سلیقه انتخاب کنیم؟

بسیاری از مردم تمایل دارند تا بر اساس سلیقه خود پارکت و کاغذ دیواری را انتخاب کنند که البته کمک گرفتن  از سلیقه در صورتیکه دانش کافی و لازم از دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد بسیار مناسب و ایده آل است. اما در صورتیکه هیچ دانش کافی بدین منظور وجود نداشته باشد پس بهتر است بصورت سلیقه ای عمل نکرده و از دانش افراد با تجربه کمک گرفته شود. همچنین شاید بتوان برای انتخاب کاغذ و پارکت برای منازل بصورت سلیقه ای عمل نمود اما برای فضاهای اداری و تجاری همه چیز متفاوت خواهد بود و نمیتوان از سلیقه برای انتخاب استفاده نمود.

در صورتیکه به دنبال بهترین و جذاب ترین پارکت ها و کاغذ دیواری ها برای فضای مد نظر خود هستید و اطلاعات کاملی را نیز در اختیار ندارید به هیچ وجه سر خود عمل نکرده و با شرکت هایی که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت میکنند تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

شرکت های فعال در زمینه دکوراسیون داخلی و فروش تجهیزات و وسایل مناسب برای دکوراسیون کارشناسانی را در اختیار دارند که در صورت نیاز به محل مورد نظر مراجعه خواهند نمود و پس از بررسی هایی که به عمل می آورند بهترین کاغذ دیواری و پوشش را به شما معرفی خواهند کرد. همچنین در صورت توافق میتوانید کلیه مراحل نصب و اجرا را نیز به این شرکت ها واگذار نمایید تا  با مشکلی مواجه نشده و بهترین خروجی را نیز دریافت نمایید.

دکورآفیس

برای خرید بهترین کاغذ دیواری و پارکت به سایت ما مراجعه کنید:

decoroffice.net

پوشش ذهن رنگ های روشن زیبایی مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر