کد خبر: 978039 A

معرفی بهترین کتاب ها و رمان های ایرانی از زبان نشر متخصصان

نشر متخصصان به عنوان یکی از ناشران برتر حوزه چاپ کتاب لیستی از بهترین کتاب های ایرانی در سال چند سال اخیر تهیه کرده که در ادامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت؛ با اینکه بیشتر آثار برتر نویسندگان و شاعران ایرانی متعلق به قرن ها پیش میباشد، اما نویسندگان و شاعران جوان خوش ذوق و با استعدادی نیز در این چند سال در کشور ما رشد یافته اند که هدف آن ها خلق آثار ارزشمند با الهام گرفتن از شاعران و نویسندگان به نام ایرانی است.

بهترین کتاب های نویسندگان ایرانی

بهترین کتاب های ایرانی  در ادامه به شما ارائه خواهد شد؛ لازم به ذکر است که لیست معرفی شده بر اساس میزان فروش و میزان محبوبیتی که کتاب ها بی مخاطبان داشته تهیه شده اند، برای آشنایی با شاهکارهای ادبی ایران و آشنایی با کتاب های ایرانی جدیدی که ارزش خواندن دارند، پیشنهاد میشود تا انتها این خبر را دنبال کنید.

معرفی بهترین رمان های ایرانی 

رمان سمفونی مردگان

رمان سمفونی مردگان نوشته عباس معروفی یکی دیگر از آثار برتر نویسندگان ایرانی است؛ کتاب سمفونی مردگان در سال ۲۰۰۱برنده جایزه بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سورکامپ شده است و همچنین هفته نامه دی ولت سویس در مورد رمان سمفونی مردگان گفته است که این اثر یک شاهکار است، اگر یک بار این کتاب را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که عباس معروفی چه ارزشی را برای نسل های بعد از خود آفریده است.

رمان چشم هایش

این روزها کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که رمان چشم هایش بزرگ علوی را نخوانده یا اسم آن به گوشش نرسیده باشد، به عبارت دیگری نام نبردن از این کتاب در لیست بهنریت آثار نویبسندگان ایرانی کاری نشدنی است؛ کتاب چشم هایش بزرگ علوی توانسته است بیش از پنج دهه با موفقیت در کنار مخاطب ایرانی بماند و بارها تجدید چاپ شود تا در دسترس باشد؛ همچنین لازم به ذکر است کتاب چشمهایش داستان زندگی یک مبارز سیاسی و زنی را که عاشق او بوده توصیف می‌کند

رمان جای خالی سلوچ

جای خالی سلوچ نیز یکی دیگر از آثار برجسته محمود دولت آبادی است، جای خالی سلوچ، داستان یک زندگی است توام با فقر و تنگدستی است، این رمان را محمود دولت آبادی در سال ۱۳۵۷ نوشته است و داستان آن درباره پدری است که به یکباره خانواده را ترک کرده و می‌رود. رفتن او به فقر بیشتر برای خانواده‌ منجر میشود.

قهوه سرد آقای نویسنده

رمان قهوه سرد آقای نویسنده نیز یکی از آثار برتر در حوزه نشر کتاب فارسی است که نسبت به سایر آثار معرفی شده جدیدتر بوده ولی در همین مدت زمان کم به چاپ بیستم خود رسیده و نزدیک به 50 بار تجدید چاپ نیز شده است  و همین مسئله نشانگر فروش بالا و محبوبیت کتاب قهوه سرد آقای نویسنده میباشد، کتاب قهوه‌ی سرد آقای نویسنده یک رمان ایرانی با موضوع عاشقانه است که تمِ معمایی و هیجانی دارد، نشر چاپ کننده این کتاب به علت موفقیت این ثر توانست تبدیل به یکی از پرفروش ترین انتشارات سال های اخیر شود.

رمان سلام بر ابراهیم (زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی)

کتاب سلام بر ابرهیم نوشته شده توسط جمعی از نویسندگان است که خاطرت شهید ابراهیم هادی در دوران دفاع مقدس را نقل میکند، دلیل موفقیت این کتاب تفاوت نوع نوشتار این کتاب نسبت به سایر آثار تولید شده حوزه دفاع مقدس میباشد، همچنین لازم به ذکر است که بدانید شخصیت ویژه و بسیار منحصر به فرد شهید ابراهیم هادی نیز کمتر کسی را به خود علاقه مند نمیکند.

رمان کلیدر

اولین رمان که در لیست یکی از بهترین آثار فارسی تولید شده قرن نیز میباشد، رمان کلیدر اثر محمود دولت آبادی است، بر اساس نتایجی که در سایت های آماری معتبر آمده کلیدر دومین رمان بلند جهان است که در ۱۰ جلد و ۲۸۳۶ صفحه منتشر شده است، اولین رمان در این لیست در جستجوی زمان از دست رفته مارسل پروست است؛ رمان کلیدر محمود دولت آبادی داستان گل‌محمد، جوانی است که با شجاعت‌های خود توانسته بود میان مردم آن خطه کم کم بدل به یک قهرمان شود.

دولت آبادی تمام عمر تلاش کرده تا با چاپ داستان ‌هایش یک چیز را بگوید: «ما نیز مردمی هستیم.» و صدای مردمی باشد که نیاکانشان فردوسی، ناصرخسرو قبادیانی و بیهقی است.

رمان کلیدر

رمان آن بیست و سه نفر

کتاب آن بیست و سه نفر از روی دست‌‌نوشته‌‌های سال 1370 احمد یوسف زاده و متن فیلم مستند آقای مهدی جعفری که حاوی ساعت‌‌ها مصاحبه‌ی دکتر محمد شهبا با افراد گروه بیست‌وسه نوشته شده است، از این رو، خواننده می‌‌تواند مطمئن باشد آنچه در این کتاب می‌‌خواند تخیل و قصه‌‌ پردازی نیست؛ بلکه روایتی است از آنچه این 23 نفر دیده و از سر گذرانده‌‌اند.

رمان رهش

رمان رهش جدیدترین اثر نویسنده جوان کشورمان یعنی رضا امیرخانی است، کتاب رهش توسط یک نویسنده مرد نوشته شده اما داستان کتاب از زبان زنی به اسم لیا بازگو میشود و همین نکته خاص بودن این اثر را به ما گوشزد میکند، کتاب رهش در جشنواره‌ی جلال ‌آل ‌احمد برای بخش رمان و داستان بلند به ‌عنوان اثر برگزیده انتخاب شد و پس از آن در سال 1397 جایزه‌ی سی و ششمین جشنواره‌ی کتاب سال جمهوری اسلامی را از آن خود کرد، همچنین خوب است بدانید این کتاب تا‌کنون 16 بار تجدید چاپ شده است.

پاییز فصل آخر سال است

کتاب پاییز فصل آخر سال است نوشته نسیم مرعشی، بانو خوش ذوق و خوش قلم کشور ما یکی دیگر از آثار برجسته کتاب های ایرانی است، کتاب پاییر فصل آخر سال است روایت گر زندگی سه دختر با نام های روجا، لیلا و شبانه بوده که دغدغه ها و آرزوهای مختلف دارند؛ مشکلات عاطفی، اجتماعی و مهاجرت، بزرگ ترین مشکلات این سه شخصیت را شامل می شوند که برای بسیاری از دختران ایرانی قابل درک است و به راحتی می توانند با آن هم ذات پنداری کنند.

رمان یک عاشقانه آرام

نادر ابراهیمی از نویسندگان معروف ایرانی است که خالق آثار ادبی و عاشقانه زیادی از جمله رمان یک عاشقانه آرام میباشد، داستان این رمان در مورد گیله مردی مبارز و سیاسی است که عاشق عسل دختر آذری زیبا و سیاسی مسلکی می شود.

رمان توکا پرنده کوچک اثر نشر متخصصان

رمان توکا پرنده کوچک منتشر شده در نشر متخصصان جدیدترین کتابی است که در لیست بهترین آثار کتاب های ایرانی قرار میگیرد،این کتاب در سال 99 به چاپ رسیده و تا به این لحظه وارد چاپ دوم خود نیز شده است، نویسنده کتاب خانم پونه سعیدی با نوشتن رمان های جذاب در این چند سال توانسته محبوبیت ویژه ای  بین افرادی از جامعه که طرفدار رمان های عاشقانه هستند، پیدا کند، جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند چاپ کتاب در انتشارات برتر کشور از طریق تلفن های زیر در ارتباط باشید.

تماس با نشر متخصصان

 

ایران رشد رمان مشکلات چاپ کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر