کد خبر: 977672 A

صنعت تولید انواع لوله و اتصالات همواره در زمینه ارتقاء و بهبود انواع لوله و اتصالات جوشی در حال فعالیت است، و اکنون تمامی لوله و اتصالات را می توان در دو نوع جوشی و رزوه ای تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد، هر کدام از این محصولات دارای یکسری خصوصیات و برتری هایی نسبت به دیگری می باشند، که سبب شده متناسب با نیاز پروژه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

خرید بهترین انواع لوله واتصالات جوشی

صنعت تولید انواع لوله و اتصالات همواره در زمینه ارتقاء و بهبود انواع لوله و اتصالات جوشی در حال فعالیت است، و اکنون تمامی لوله و اتصالات را می توان در دو نوع جوشی و رزوه ای تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد، هر کدام از این محصولات دارای یکسری خصوصیات و برتری هایی نسبت به دیگری می باشند، که سبب شده متناسب با نیاز پروژه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

از مهمترین امتیازات انواع اتصالات دنده ای یا رزوه ای می توان به سهولت نصب، قیمت بسیار پایین، دوام بالا و سهولت تعمیر و نگهداری آن ها اشاره کرد، اتصالات رزوه ای در شمار اتصالات موقت قرار دارند. اتصالات جوشی در مقابل انواع اتصالات رزوه ای قرار گرفته اند که با استفاده از انواع روش های جوشکاری به دیگر لوله و اتصالات وصل می شوند و دارای پیوند های بسیار قوی هستند، به همین دلیل است که به آن ها اتصالات دائمی هم می گویند.

اتصالات جوشی به روش های متفاوتی از قبیل جوش مستقیم، اسپیرال، بات ولد، پخ زدن لبه ها و پر کردن آن ها با استفاده از آلیاژهای جوشکاری اتصال بین انواع لوله ها و اتصالات را برقرار می کنند. متقاضیان خرید بهترین انواع لوله و اتصالات جوشی در ابتدا باید به نوع پروژه و اهداف آن دقت کنند، تا بتوانند یک سیستم طراحی جامع را با مناسب ترین قیمت طراحی کنند. اتصالات جوشی را می توان در بالاترین رده کیفیتی از لحاظ مقاومت فیزیکی و شیمیای قرار داد، که سالهاست از عنوان خود دفاع می کند، و طرفداران بسیار زیادی در صنعت پایپینگ و تاسیسات دارد.

انواع لوله و اتصالات جوشی

از مهمترین فاکتورهای خرید بهترین انواع لوله و اتصالات جوشی می توان به قیمت یا بوجه در دسترس، میزان فشار سیالات و حرارت وارده بر لوله و اتصالات و کاربرد و نوع سیستم تاسیسات اشاره کرد، که به مشتریان کمک می کند یم سیستم هدفمند و بادوام را با توجه به نیازمندیهای پروژه تهیه و طراحی کنند. در رده بندی انواع لوله و اتصالات جوشی در صدر جدول و  از اولین اولویت های فعالان صنعت پایپ انواع اتصالات جوشی مانیسمان می باشد.

 این اتصالات جوشی بدون درز با استفاده از روش های مختلف شلیک ساچمه فولادی و قالب گیری اکستردیوم و غیره تولید می شوند و بیشترین اعتبار و دوام را در بین انواع اتصالات فلزی جوشی دارد. اتصالات جوشی درزدار، اتصالات گالوانیزه و اتصالات فشارقوی از دیگر اتصالات جوشی می باشند، که به روش های مختلف ساخته و پرداخته می شوند، و درجه کیفیت و دوام آن ها به ترتیب کاهش پیدا می کنند. اتصالات جوشی دارای همبندی بسیار مستحکمی هستند و در پروژه های حساس مانند سیستم گاز رسانی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی و خطوط انتقال مواد سمی که نشتی در آن ها ممکن است پیامدهای بسیار جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرند، این اتصالات با توجه به کلاس، رده و ضخامت ورقه، بالاترین مقاومت را در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی محیط دارند.

کاربرد انواع اتصالات جوشی

اتصالات از اصلی ترین قسمت های سیستم های پایپینگ به شمار می آیند که با استفاده از آن ها می توان یک سیستم بسیار کارآمد و یکپارچه در ابعاد خانگی و صنعتی را به اصولی ترین روش ممکن طراحی و سپس مدیریت و سازماندهی نمود. تغییر مسیر لوله ها، مسدود کردن سیستم لوله کشی، انشعاب گرفتن، تغییر سایز لوله ها، تنظیم فشار سیالات، دفع ارتعاشات لوله ها و بسیاری موارد دیگر از جمله کاربردهای انواع اتصالات جوشی می باشد. اتصالات جوشی به علت آب بندی دائمی در شرایط عادی و نرمال بدون وقوع هیچ گونه حادثه ای در یک مدت زمان بسیار طولانی به فعالیت خود ادامه می دهد و کوچکترین نگرانی و اختلالی برای صاحبان صنایع به همراه ندارد.

انواع فلنج جوشی ، شیلنگ شیلان ،  زانویی، سه راهی تبدیلی، سه راهی مساوی، مهره و ماسوره، بوشن، چپقی و غیره را می توان از پر کاربرد ترین نوع اتصالات جوشی مشترک در بین صنایع لوله کشی خانگی و صنعتی دانست. در سیستم های لوله کشی صنعتی به دلیل فشار بالای سیالات درون لوله ها که سبب ارتعاش و لرزش آن ها می شوند، دیگر نمی توان از انواع فلنج مشهد یا دیگر فلنج های جوشی استفاده کرد.

 در این سیستم ها برای مهار لرزش های لوله ها از انواع لرزه گیر با برند  ارتعاشات صنعتی ، لرزه گیر لاستیکی، ساده و آکاردئونی استفاده می شود، استفاده از شیر های کنترلی در مسیر  سیستم لوله کشی به همراه انواع شیر پیسوار، شیلنگ شیلان و دیگر شیلنگ های صنعتی از دیگر اتصالات جوشی می باشند که برای کمک به کنترل ساده تر سیالات به یاری سیستم های صنعتی پایپینگ آمده اند، و صنعتگران را در مسیر رسیدن به اهدافشان یاری می کنند.

لرزه گیر

ویژگی های اتصالات جوشی مناسب

از مهمترین شاخص های انتخاب اتصالات فلزی در ابتدا  بایدبه تناسب لوله ها و استانداردهای ساخت آن ها دقت کرد، برای مثال بهتر است در سیستم های لوله کشی مانیسمان از اتصالات جوشی بدون درز مانیسمان در سایز و ابعاد متناسب با لوله ها استفاده شود، تا علاوه بر انسجام سیستم لوله کشی، بتوان کیفیت لوله ها و اتصالات را به یک اندازه تضمین نمود.

تمامی اتصالات جوشی و فلزی در هر نوعی که باشند باید از لحاط نوع متریال مصرفی و آلیاژ و قطر لوله ها از استاندارد های مصوب و جهانی ASTM و ASME B 16.9 و غیره پیروی کنند، تا بتوان به راحتی از آن ها در سیستم های تاسیساتی مختلف بدون هیچ گونه نگرانی استفاده کرد. آلیاژ های بکار رفته در تولید انواع اتصالات جوشی بر حسب رده کیفیتی در گروه های استیل، استیل استنلس، فولاد، آهن، کربن استیل و آلیاژ های روی قرار می گیرند که قیمت انواع اتصالات جوشی هم به تناسب نوع آلیاژ به کار رفته در ساختمان اتصالات تغییر می کند. از دیگر ویژگی های اتصالات جوشی مناسب می توان به ضریب مقاومتی آن ها در برابر تحمل فشار سیالات، حرارت، ارتعاشات، ضربه و خوردگی اشاره کرد، که فعالان صنعت پایپ با توجه به این موارد اقدام به تهیه و خرید اتصالات جوشی مناسب با نیاز پروژه می کنند.

قیمت اتصالات جوشی

همان طور که در ابتدای متن هم به آن اشاره شد از اولین گام های خرید بهترین انواع لوله و اتصالات جوشی بررسی قیمت آن ها می باشد. بنابراین اگر قصد خرید فلنج ، اتصالات مانسمان و غیره را دارید ، قیمت را هم در نظر بگیرید.  تمامی اتصالات فلزی تحت تاثیر فاکتورهایی از قبیل ضخامت، لوله، رده، قطر، سایز و برند سازنده قرار می گیرند و قیمت اتصالات جوشی هم با توجه به این موارد محاسبه و تعیین می شود. اتصالات گالوانیزه و اتصالات فشار قوی با توجه به ضخامت، سایز و وزن آن ها در شمار مقرون به صرفه ترین نوع اتصالات جوشی به حساب  می آیند که برای سیستم های خانگی و صنعتی با ظرفیت محدود بسیار مناسب هستند، این اتصالات جوشی گالوانیزه در برابر رطوبت و خوردگی دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و طرفداران بسیار زیادی دارند. صنایع پتروشیمی، گاز رسانی، نیروگاه ها، خطوط انتقال مواد شیمیایی و غیره از جمله صنایعی هستند که در آن ها از انواع اتصالات جوشی بدون درز مانیسمان و اتصالات جوشی سیاه درزدار استفاده می شود، که به ترتیب بیشترین قیمت را به دلیل کیفیت بسیار بالا و  تکنولوژی ساخت دارند.

خرید فلنج

فروش انواع لوله و اتصالات جوشی

اتصالات جوشی از محبوبترین و باکیفیت ترین نوع اتصالات در صنعت پایپینگ و تاسیسات  می باشند، که می توان  آن ها را از فروشگاه معتبر و آنلاین لوله و اتصالات صنعت پایپ با ارزان ترین قیمت و در سایزها و رده های مختلف ضخامتی به تعداد دلخواه تهیه کرد. این مجموعه معتبر سالهاست که در عرضه و فروش انواع لوله و اتصالات جوشی با کیفیت در برندهای مطرح و معتبر داخلی و خارجی فعالیت می کند و با مراجعه به آدرس سایت آن می توان به سادگی محصولات مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش داد.

برای خرید انواع لرزه گیر ، فلنج ، اتصالات جوشی و غیره به فروشگاه صنعت پایپ مراجعه نمایید.

https://sanatpipe.com

لوله واتصالات جوشی لوله واتصالات اتصالات جوشی خرید فلنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر