کد خبر: 977339 A

شروع سال 99 در ایران هم زمان با همه گیری بیماری کرونا بود و عوابق بسیار شدیدی برای بسیاری از کسب و کارها در ایران داشت.تا جایی که تعداد زیادی از مشاغل به تعطیلی کشیده شد و شرکتها مجبور شدند به تعدیل ها یگسترده ای دست بزنند.

طبیعتا در این دوران بودجه تبلیغات و مارکتینگ شرکت‌ها هم کاسته شده و نیاز به روش‌هایی دارند که با استفاده از آن با کمترین هزینه بتوانند به مشتریان جدیدی دست پیدا کنند که از جمله بهترین این روش‌ها استفاده از اصول سئو برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل و جذب مخاطب است.

سئو چیست و چه تاثیری در سایت ما دارد

شما در هر کسب و کاری که باشید، صدها سایت رقیب دارید که هر روز هم به تعداد آنها افزوده می شود و باید بتوانید از میان اینهمه سایت خودتان را به مشتریان نمایش دهید و مخاطب جذب کنید که این کار با کمک سئو و بهینه سازی سایت انجام می‌شود.

با کمک اصول سئو شما سایت خود را به صورتی استاندارد سازی می کنید که از نظر گوگل ارزش و اعتبار حضور در رتبه یک گوگل را داشته باشد و کم کم صفحات سایت شما روی کلمات کلیدی مختلف در نتایج گوگل به کاربرها نمایش پیدا می‌کنند.

سئو در دوبخش کلی انجام می شود که شامل سئو داخلی و خارجی سایت است.

در سئو داخلی شما سایت را بهینه سازی می‌کنید و ایرادات موجود در آن را رفع می کنید که ممکن است در موضوعات:ساختار و سیستم مدیریت محتوای سایت، چیدمان و پیکربندی سایت، محتوای ایجاد شده و صفحات مورد نیاز در سایت، سرعت سایت و قابلیت واکنش گرا بودن برای کاربران موبایل، لینکسازی داخلی بین مطالب و مواردی از این دست باشد و همه این موارد با سنجش وضعیت فعلی سایت و ایرادات موجود و تدوین یک استراتژی مناسب قابل رفع کردن است.

در مقابل سئو خارجی سایت وجود دارد که شامل ساخت و ایجاد بک لینک برای سایت از روشهای مختلف و فعالیت در شبکه های اجتماعی است.مراحل سئو خارجی سایت هم باید با استراتژی مناسب و به آهستگی به خصوص در ماه های اول انجام شود و بعد از مدتی می توان به آن سرعت بیشتری داد و تعداد بک لینکها را زیاد کرد.

آیا سئو رایگان است ؟

پاسخ این سوال منفی است!در واقع سئو یکی از بخشهای بازاریابی آنلاین است و طبیعتا باید برای آن هزینه کنید ولی هزینه آن در مقایسه با سایر روشها بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر است زیرا هزینه ای که شما برای کسب رتبه اول گوگل در طول چندماه انجام میدهید در واقع نوعی سرمایه گذاری بلند مدت با بازگشت بسیار عالی است.

وقتی سایت شما در گوگل دیده شود و بازدید ارگانیک بدست بیاورید دیگر هزینه خاصی برای سئو سایت نخواهید داشت ولی هر روز هزاران کاربر وارد سایت شما می شوند که هر کدام پتانسیل تبدیل شدن به مشتری را دارند.

زمان انتظار برای سئو چقدر است ؟

برای این سوال نمیتوان پاسخ یکسانی برای همه سایتها اعلام کرد.ممکن است یک ماه و ممکن است یک سال زمان نیاز داشته باشید تا سایت شما به جایگاه مورد نظرتان برسد و این بستگی به وضعیت فعلی سایت و قدرت سایتهای رقیب شما دارد.

اگر تازه شروع کرده اید نباید توقع کسب رتبه های آنچنانی را حداقل تا 6 ماه داشته باشید اما برای سایتهایی که مدتهاست فعالیت دارند، اما در نظر سئویی جایگاه مناسبی پیدا نکرده اند میتوان در بازه زمانی کمتری به نتایج دلخواه رسید.

فراموش نکنید که برای رسیدن به نتایج مطلوب در سئو هرگز نباید عجله کنید و با داشتن برنامه مناسب بصورت آهسته به سمت هدف حرکت کنید

سئو در دوران کرونا چطور به ما کمک می کند

با توجه به اینکه کسب و کارها با کمبود منابع مالی مواجه شده اند و نمیتوانند مثل قبل برای تبلیغات خود هزینه کنند بهتر است که استفاده از سئو را جایگزین سایر روشهای بازاریابی خود کنند.زیرا همانطور که اشاره شد، سئو هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت است که منافع آن دیر یا زود به خود شما بازمیگردد.

نتایج کسب شده از طریق سئو تا سالها برای سایت شما ورودی رایگان از طریق گوگل کسب می کند و هزاران کاربر جدید را که هر روز در گوگل و سایر موتورهای جستجو به دنبال پاسخ سوال خود هستند به سایت شما هدایت می کند.

با استفاده از یک مشاور سئو مناسب و افرادی که تولید محتوای سایت را برعهده داشته باشند می توان به نتایج بسیار خوبی رسید.فقط لازم است در گام اول کمی تحقیق کنید و با بررسی رزومه افراد بتوانید بهترین مشاور سئو برای کسب و کار خود را پیدا کنید.

ایران بودجه کسب و کار گوگل استاندارد سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر