کد خبر: 976941 A

کپسول آرگون که جز گازهای پرمصرف است برای کاربردهای زیادی قابل استفاده است. معمولا این کپسول در انواع صنایع و مشاغل به کار می رود.

از جمله مهم ترین مصارف گاز آرگون می توان به استفاده از آن در صنعت روشنایی اشاره کرد. گاز آرگون به منظور استفاده، به صورت کپسولی ذخیره سازی شده و این کپسول که در اندازه ها و حجم های متفاوت وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به طور تخصصی در مورد کپسول گاز آرگون پرشیا گاز و ترکیبات و نحوه استفاده و ذخیره سازی این گاز توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

  1. آرگون چیست؟
  2. ترکیبات گاز آرگون چیست؟
  3. برای استفاده ایمن از کپسول آرگون اطلاع از چه نکاتی مورد نیاز است؟
  4. ذخیره سازی گاز آرگون به چه صورت انجام می شود؟
  5. گاز آرگون به چه شکلی خریداری می شود؟

آرگون چیست؟

گروه هجدهم جدول تناوبی که به گروه گازهای نجیب معروف است دارای گازهای مختلفی است که یکی از آن ها گاز آرگون می باشد. این گاز در ردیف سوم جدول تناوبی قرار دارد و با عدد اتمی 18، در هجدهمین جایگاه جدول عناصر جای می گیرد. آرگون نیز مانند سایر گازهای نجیب دارای ترکیبی طبیعی نیست و تنها می توان مقدار ناچیزی از این گاز را در اتمسفر و جو پیدا کرد. آرگون مانند سایر عناصر ایزوتوپ های مختلفی دارد که فراوان ترین نوع ایزوتوپ ها را آرگون سی و شش تشکیل می دهد. آرگون از یک واژه یونانی با معنی غیر فعال گرفته شده است که به دلیل بی اثر بودن این عنصر و عدم تمایل آن به شرکت در واکنش های شیمیایی بوده است.

این گاز بیشتر به روش تقطیر و از آرگون مایع گرفته می شود و برای تهیه آن آرگون مایع را به روش تقطیر جز به جز از هوا جدا کرده و جمع آوری می کنند و سپس بعد از این فرآیند برای مصرف گازی آن را به شکل گاز در می آورند. این گاز بی بو، بی اثر، بدون خطر آتش گیری و هم چنین غیر سمی است. از این نظر می توان این گاز را جز دسته گازهای بی خطر دانست. به منظور کاربرد در صنایع معمولا گاز آرگون را به صورت کپسول آرگون خریداری می کنند که یکی از مراکز خوب برای خرید این گاز که کپسول های مطمئن و با کیفیت را تولید و عرضه می کند شرکت پرشیا گاز آسیا می باشد.

ترکیبات گاز آرگون چیست؟

ترکیبات گاز آرگون چیست؟

هرچند گاز آرگون از نظر تمایل به شرکت در واکنش ها غیر فعال است اما ترکیبات زیادی از این عنصر را می توان پیدا کرد. دلیل پایداری و عدم تمایل آن به شرکت در واکنش ها پر بودن لایه ظرفیت آن است که چون گنجایشی برای دریافت الکترون ندارد و هم چنین ساختار الکترونی این لایه کامل است تمایلی به از دست دادن الکترون نیز نداشته و بنابراین شکلی پایدار دارد. استفاده از آرگون در صنایع و آزمایشگاه ها ممکن است به شکل خالص یا به صورت ترکیب با سایر گازها انجام گیرد که به نوع مصرف و کاربرد این گاز بستگی دارد.

به عنوان مثال یکی از ترکیبات کاربردی این گاز، گاز پی 10 است که نام تجاری یک ترکیب از متان و آرگون است که در آن از 10 درصد متان و نود درصد آرگون استفاده می شود. به منظور استفاده ساده تر و جابجایی کم خطرتر از آرگون، این گاز را به شکل کپسول آرگون تهیه می کنند که می توان آن را از شرکت پرشیا گاز آسیا تهیه کرد که یکی از معتبرترین مراکز در زمینه تهیه و خریداری گاز آرگون می باشد.

برای استفاده ایمن از کپسول آرگون اطلاع از چه نکاتی مورد نیاز است؟

از نظر اثرگذاری، گاز آرگون جز گازهای سرمازاست که در صورت اینکه این گاز با چشم یا دست برخورد داشته باشد در درجه اول باعث یخ زدگی و در مرحله حادتر باعث سوختگی فرد می شود. به همین منظور اولین ایمنی هنگام جابه جایی و استفاده از کپسول و گاز آرگون پوشیدن دستکش، پیش بند و حتی شیلد و عینک است تا تمام بخش های پوست از آسیب های این گاز در امان بمانند. به خصوص هنگامی که از شکل مایع این عنصر استفاده می شود پوشیدن لباس مخصوص و مناسب ضرورت بیشتری پیدا می کند.

از دیگر موارد کمک کننده به ایمنی و کاهش خطرات استفاده از آرگون، پوشیدن کفش های مناسب زمان جابجایی کپسول آرگون است که از لیز خوردن حامل جلوگیری کرده و ضربه خوردن کپسول را نیز کاهش دهد. در صورتی که کپسول آرگون از یک شرکت معتبر خریداری شود تا حد زیادی می توان از استحکام و مقاومت آن اطمینان پیدا کرد. یکی از مراکز خوب برای خرید کپسول آرگون، شرکت پرشیا گاز آسیا می باشد.

ذخیره سازی گاز آرگون به چه صورت انجام می شود؟

گاز آرگون را بیشتر به شکل مایع ذخیره می کنند. دلیل ذخیره سازی این گاز به این حالت استفاده راحت تر و خطرات کمتر حالت مایع است. به هرحال چه به صورت مایع و چه به شکل گاز، آرگون در کپسول های مخصوص ذخیره سازی می شود. کپسول های آرگون دارای حجم های مختلفی می باشند انواع مختلفی از کپسول آرگون وجود دارد که در انواع کپسول های قابل حمل تا کپسول های ثابت برای ذخیره سازی تولید می شوند. ظرفیت کپسول آرگون نیز معمولا از چند لیتر تا چند هزار لیتر متغیر است که بسته به مصرف می توان نوع و حجم مناسب را خریداری کرد. یکی از مراکز خوب برای خریداری گاز آرگون در ایران شرکت پرشیا گاز آسیا می باشد.

گاز آرگون به چه شکلی خریداری می شود؟

گاز آرگون به چه شکلی خریداری می شود؟

به منظور خریداری گاز آرگون باید یک مرکز معتبر انتخاب شود. دلیل این امر اطمینان از کپسول آرگون از نظر سلامت و حجم مورد نظر است. در بعضی مراکز کپسول هایی به فروش می رسند که قسمت شیر آن ها کیفیت خوبی نداشته و با یکبار باز و بسته کردن قابلیت محافظتی خود را از دست می دهد. این عامل در استفاده های متعدد باعث ایجاد خطر می شود. هم چنین کیفیت متریال به کار رفته در کپسول نیز در بعضی مراکز بالاتر است که باعث افزایش طول عمر و قابلیت استفاده طولانی مدت و چندباره از کپسول می شود. به عنوان نمونه می توان شرکت پرشیا گاز آسیا را نام برد.

 

ایران پوست روشنایی شیر طول عمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر