کد خبر: 976840 A

بیایید با یک دید متفاوت به صنعت کارتن سازی و جعبه سازی نگاه کنیم. درواقع بیشتر از آنکه کارتن سازی یک هنر و صنعت باشد، یک نوع استراتژی است. یکی از اهداف نهایی از اجرای این استراتژی، افزایش ارزش برند می‌باشد و به هر میزان که افزایش ارزش برند رخ دهد، بر انگیزه خرید مشتریان نیز اضافه می‌شود. بسته بندی را می‌توان همانند هویت برند دانست.

در هویت برند، رنگ‌ها و نوشته‌های سازمانی می‌توانند ارزش یک برند را بازتاب کنند. جعبه سازی و در نهایت، بسته بندی برای بازتاب ارزش یک برند در جامعه ارزش زیادی دارد. برای مثال، جعبه مقوایی که هیچ نوع مشخصاتی از نام و سابقه برند روی آن درج نشده است، تاثیر چندانی در ایجاد انگیزه خرید در مشتریان ندارد. حتی خرید کارتن و جعبه سازی نیز باید با اصول خاصی انجام شود؛ در غیر اینصورت، سودی از سرمایه گذاری کسب نخواهید کرد!

 اهمیت بسته بندی با کیفیت در ارتقای فروش محصول

امروزه کارتن سازی براساس اصول تبلیغاتی و با هدف فروش بیشتر انجام می‌شود. در اصول تبلیغاتی، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی بسیار حائز اهمیت است. به کار بردن تصویر محصولات در بدنه کارتن همانند یک تبلیغ می‌باشد.

درج آدرس اینترنتی و حتی موقعیت جغرافیایی مجموعه تولید کننده هم یک نوع تبلیغ مستقیم محسوب می‌شود؛ چرا که شخص مصرف کننده‌ای که از کیفیت محصول بسته بندی شده احساس رضایت دارد، با مشاهده آدرس‌های مجموعه تولید کننده، از سایر محصولات آن‌ها نیز مشاهده می‌کند.

در این صورت فرآیندهای مشاهده و خریداری چندین محصول دیگر از همین مجموعه، چندان طولانی نخواهد بود؛ زیرا مشتری کیفیت محصولات جدید را همانند کیفیت محصولات قبلی که خریداری کرده است، می‌داند. بنابراین بکار بردن خلاقیت و استحکام در جعبه سازی و بسته بندی، می‌تواند هریک از مشتریان را به سفیر خوبی برای محصولاتتان تبدیل نماید.

مقایسه بسته بندی محصولات داخلی و خارجی

کارتن سازی برای فروش محصولات در داخل کشور با طراحی بسته بندی برای صادرات محصولات به خارج از کشور، بسیار تفاوت دارد. فرآیند جعبه سازی برای صادرات محصول باید به صورتی باشد که قیمت تمام شده‌ی مناسب، کیفیت و استاندارد بین المللی و بازاریابی محصول در اولویت قرار بگیرد؛ چرا که به هنگام فروش آن محصول در کشورهای دیگر، مصرف کننده هیچ نوع اطلاعی درباره برند شما ندارد و تنها یک بسته بندی می‌تواند ماهیت و حتی کیفیت ذهنی آن را مشخص کند. خرید کارتن مناسب هم از آن جهت اهمیت دارد که هیچ فشار فیزیکی از کیفیت محصول کم نکند و بسته بندی‌ها در سفرهای بین المللی، در معرض آسیب‌های فیزیکی قرار نگیرند.

اما در سوی دیگر، کارتن سازی برای فروش محصولات در داخل کشور، بیشتر برای کسب سود زیادی از بازار انجام می‌شود. به بیانی دیگر، چون رقابت برندها در داخل کشور بیشتر است، بازار به چندین بخش تقسیم می‌شود. آن دسته از برندهایی که در جعبه سازی و حتی خرید کارتن برای محصولات خود، اصولی عمل نمی‌کنند، به همان اندازه سود زیادی از فروش محصولات‌شان بدست نمی‌آورند.

علاوه برهمه این‌ها، یک بسته بندی ایده‌آل می‌تواند وجه تمایز برجسته‌ای را بین برند شما و سایر رقبای مشابه ایجاد کند. مشتریان نیز این وجه تمایز خاص و برجسته را درک می‌کنند و مطمئنا بهترین گزینه را انتخاب می‌نمایند. این فرآیند چندان پیچیده نیست. در نگاه اول ممکن است خرید کارتن برای فروش محصولات در داخل کشور، اهمیت زیاد نداشته باشد. اما با توجه به این موضوع می‌توان دریافت که بسته بندی برای تولید کننده و مصرف کننده سودمند است.

لزوم استفاده از جعبه مقوایی با کیفیت در بسته بندی

سه مورد اصلی را باید در فرآیند کارتن سازی در نظر داشت. ابتکار، محافظت از هویت فیزیکی محصول و جلب توجه مشتریان از مواردی هستند که در کارتن سازی اهمیت دارند. انتخاب و خرید کارتن مناسب و باکیفیت برای ارتقاء کیفیت بسته بندی می‌تواند این سه مورد را به همراه داشته باشد. جعبه مقوایی گلاسه، جعبه‌های لمینتی و جعبه مقوایی پشت سفید، سه نوع از جعبه‌های مقوایی پرکاربرد هستند. کیفیت این سه نوع جعبه مقوایی بسیار متفاوت است و هر کدام برای محافظت از یک نوع محصول خاص مناسب می‌باشد.

  • تفاوت بین جعبه مقوایی گلاسه و جعبه لمینتی

جعبه مقوایی گلاسه برای بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. درواقع این جعبه مقوایی از نظر بهداشتی در درجات مطلوبی قرار دارد و به دلیل جرم کمتر و ساختار نیمه مقاوم آن، برای بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی مناسب می‌باشد.

جعبه‌های لمینتی در مقایسه با سایر جعبه‌های مقوایی، بسیار مقاوم‌تر است و استحکام بیشتری دارد. پس از ساخت اولیه‌ی جعبه‌های لمینتی در مراکز کارتن سازی، از کاغذ فلوتینگ یا سینگل لمینت استفاده می‌شود. این کاغذها برای حفظ قابلیت رقابتی و کیفیتی محصولات، ایده‌آل و منحصربه‌فرد هستند. مقواهای فلوتینگ نیز براساس ضخامت و تعداد فلوت در هر متر، فرق دارند. به همین خاطر، به هنگام انتخاب و خرید هر یک از آن‌ها باید به ویژگی‌ها و مشخصه‌های اصلی محصول خود نگاه کنید.

  • معرفی جعبه مقوایی پشت سفید

تولید جعبه مقوایی پشت سفید در کارتن سازی بسیار رایج است. بسته بندی کفش، جعبه شیرینی و جعبه خمیر دندان را در نظر بگیرید. نقطه مشترک این سه نوع بسته بندی، جنس جعبه مقوایی آن‌ها است. جعبه مقوایی پشت سفید دقیقا برای همین موارد به کار گرفته می‌شود. چون تمامی پارامترهای مطلوب برای بسته بندی یک محصول را دارد.

بکار گیری ابزار و ماشین آلات با تکنولوژی روز در صنعت بسته بندی

کارتن سازی در کشور ما هنوز جای پیشرفت دارد؛ اما هستند مجموعه‌هایی که با تکیه بر توان داخلی، قدرت رقابت با شرکت‌های بین المللی فعال در این صعت را دارا می‌باشند و باید توجه داشت که بکار گیری ابزارآلات صنعتی برای تولید کارتن و جعبه می‌تواند این شکاف را پوشش بدهد.

دستگاه بسته بندی وکیوم، دستگاه دوخت پلاستیک و دستگاه سلفون کش برای برطرف کردن بسته بندی مواد غذایی بسیار کارآمد هستند؛ چرا که یکی از پارامترهای بسته بندی استاندارد، رعایت اصول بهداشتی است. همچنین باید اذعان کرد که دو ابزار دیگر همانند دستگاه خط کش برش و دستگاه دایکات برای افزایش ظرافت و کیفیت بسته بندی جعبه مقوایی مناسب هستند؛ به صورتی که با استفاده از این دو ابزار می‌توانید جعبه مقوایی را دقیقا مطابق با خواسته‌ی مشتریان‌تان تولید کنید.

شاهد پک یکی از حرفه‌ای ترین مجموعه‌های فعال در صنعت ساخت کارتن کشور می‌باشد که با در اختیار داشتن تجهیزات حرفه‌ای و آخرین تکنولوژی روز دنیا، صاحبان کسب و کار را به سمت هرچه حرفه‌ای تر شدن بسته بندی محصولات، سوق داده است.

برای خرید کارتن و یک بسته بندی با کیفیت چه کار کنم؟

کیفیت و کارایی فرآیندهای کارتن سازی و جعبه سازی برای تمامی محصولات به یک صورت ثابت نیست؛ به همین خاطر می‌بایست به متخصصان فعال در این زمینه مراجعه کنید. شاهد پک (shahedpack.com)، یک مجموعه‌ی فعال و باتجربه در این زمینه می‌باشد که فعالیت خود را از سال  1369 آغاز نموده است و با تجربه‌ای 30 ساله در عرصه‌ی صنعت کارتن سازی و جعبه سازی، آماده‌ ارائه‌ی راهبردی‌ترین پیشنهادات جهت یک بسته بندی شیک و باکیفیت و استفاده از بهترین  نوع جعبه مقوایی به تمامی مشتریان گرامی در سرتاسر ایران عزیز می‌باشد. با ارسال پیام در واتساپ و تلگرام یا برقراری ارتباط تلفنی می‌توانید پاسخ‌های خود را در رابطه با خرید کارتن از کارشناسان برجسته شاهد پک دریافت کنید.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۵۶۱۰۳۱۷

تلفن خلاقیت سرمایه گذاری محصولات آرایشی خمیر دندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر