کد خبر: 974201 A

اتصالات مستقیم با ترمینال های فشاری با فناوری PUSH IN باعث کاهش زمان اتصال کابل ها و اتصالات دارای سیم پیچ روی کابل تا 50٪ در مقایسه با ترمینال های عادی می شود. هادی به سادگی در واحد گیره قرار می گیرد تا یک اتصال ایمن و محکم داشته باشد. حتی هادی های انعطاف پذیر را می توان بدون ابزار و مشکل متصل کرد.

تمامی اتصالات با ترمینال های فشاری ایمن و قابل اعتماد بسیار مهم هستند، خصوصاً در شرایط سخت، به مانند آنهایی که در صنعت وجود دارد. فناوری ترمینال PUSH IN تماس عالی و سهولت در پشتیبانی حتی در برنامه های کاربردی سخت را تضمین می کند. با توجه به انتخاب جامع لوازم جانبی و گزینه های مختلف اتصال متقابل، ترمینال های فشاری با فناوری PUSH INسری راه حل مناسب برای همه نیازها هستند. برای ترمینال های فشاری با فناوری اتصالPush-in ، می توان مدار ایده آل را برای پروژه های مختلف با قطر اسمی 1.5 تا 185 میلی متر مربع انتخاب کنید.

در این اتصال می توان قبل از قرار دادن سیم در یکی از سوراخهای اتصال دهنده، حداقل مقدار عایق را از سیم جدا کرد. با قرار گرفتن در محل، سیم برای همیشه در جای خود قفل می شود. یکی از ویژگی های ترمینال فشاری امکان آزاد سازی است که اجازه می دهد سیم را برداشته و در صورت لزوم دوباره وارد آن کنید. اتصالات با فناوری ترمینال PUSH IN  برای ارتباط چندین نوع سیم کشی برق استفاده می شود و در انواع 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 و 8  پورت موجود است.

با توجه به انتخاب جامع لوازم جانبی و گزینه های مختلف اتصال متقابل، بلوک های ترمینال های فشاری با فناوری PUSH IN راه حل مناسب برای همه نیازها هستند.

برخی مزایای آن ها عبارتند از:

- آزاد سازی هادی بدون هیچ ابزاری

- پایه نصب انعطاف پذیر برای جبران ابعاد مختلف ریل ترمینال

- تمایز مشخص مناطق عملکردی

- طراحی باریک برای فضای زیاد کابینت

- اتصال مقاوم در برابر لرزش و محکم بودن بست با ریل های قدرتمند مس و فنر ضد زنگ

مشخصات فنی :

نوع: فشاری

مواد: پلاستیک ، فلز

اندازه کلی: 25.5 میلی متر / 2.26 * 1.18 * 1 اینچ

تعداد پین: 8 پین

 موقعیت: 8 راه  در2 ردیف

این ترمینال های فنر دار اتصال محکم را تضمین می کنند

طول عمر: بیش از 10000 بار

بلوک های ترمینال های فشاری دارای روش های مختلف قطع کابل از جمله بالا رفتن گیره پیچ و گیره فشار دادن است. طراحی اتصالات ترمینال برق شامل بلوک های ترمینال پایه یک قطعه ای و اتصالات پلاگین دو قطعه ای با هدرهای دارای پوشش از زاویه راست است. کانکتورهای برد پایه، و همچنین هدرهای PCB ، از انتها به انتهای دیگر پشته شده و بدون از دست دادن فاصله در یک خط مرکزی قرار می گیرند. سهولت مونتاژ توسط قفل داخلی در انواع محفظه های مدولار تسهیل می شود. از آنجایی که ترمینال ها در واقع نقش متصل کننده کابل های قدرت و تابلو برق هستند و چون یکی از پرکاربردترین ترمینال ها برای متصل کردن کابل ها کم آمپر ترمینال  Push in  است. ترمینال های فشاری یا Push in  در برگیرنده یک گیره و فنر است تا به سرعت اتصال کابل را امکان پذیر می کند.

شکل  2ترمینال های فشاری

 

ترمینال های فشاری برای ارائه سریع، ایمن ، قابل اعتماد ، انعطاف پذیر و راحت اتصالات صفحه مدار در طیف گسترده ای از برنامه های اتوماسیون صنعتی و ساختمانی کم حجم و با مشخصات کم طراحی شده است. اندازه نرمال آن ها 6.6 میلی متر ارتفاع و 5.8 میلی متر عرض است و دارای جهت گیری های مختلفی است. این طراحی اجازه می دهد تا مهندسان طراحی رویکرد انعطاف پذیری برای تعیین محل اتصال در PCB ها داشته باشند. بلوک های ترمینال ترمینال های فشاری کابل های جامد و رشته ای با درجه تا 9 آمپر را با مقطع عرضی 0.2-1.5 میلی متر مربع می پذیرند. آن ها دارای یک محرک منحصر به فرد با انگشت هستند که نه تنها امکان سیم کشی سریع و آسان را فراهم می کند ، بلکه چندین مورد اتصال هم زمان را نیز امکان پذیر می کند ترمینال فشاری دارای یک روزنه دید در سمت بالای محفظه اتصال است که امکان بازرسی سریع را فراهم می کند. اتصالات قابل اتصال به ترمینال دارای یک نقطه تست مداوم هستند تا اطمینان حاصل شود که یک اتصال ایمن و مطمئن ایجاد شده است. آن ها معمولا با شش نوع رنگ مختلف برای مزایای اضافی در کدگذاری رنگ در دسترس می باشند.

 

 

شکل  3 ترمینال های Push in

نوعی از بلاک های ترمینال های فشاری برای ایجاد راه کاری در کاربردهای با جریان و ولتاژ بالا که نیاز به اتصال آلومینیوم به آلومینیوم، مس به مس یا آلومینیوم به مس دارند، دارای دیواره ای موسوم به پارتیشن هستند. روی پوشش پلی آمید که به عنوان مانعی بین هادی ها عمل می کند و از اکسیداسیون، پیچ هایی که کابل را محکم می کنند و اتصال های آلومینیومی با روکش قلع که به سیم آلومینیوم یا مسی ختم می شوند، جلوگیری می کند. این سری ها همچنین دارای محفظه پلی آمید است، در نسخه های تک و سه قطبی با حداکثر 600 ولت یا 1 کیلوولت و دمای عملیاتی از -40 درجه سانتیگراد تا + 125 درجه سانتیگراد عمل می کنند.

پلاستیک طول عمر فناوری قطر های تک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر