کد خبر: 973905 A

بعضی از افراد فکر می کنند هدف از جراحی بینی فقط کوچک کردن سایز بینی می باشد در صورتی که این امر به هیچ وجه درست نیست. در خیلی از افراد برای بهبود ظاهر بینی نیازی به کوچک کردن بینی نمی باشد.

عمل جراحی بینی متداول ترین جراحی زیبایی در کشورمان است. و در خیلی از کشورهای دنیا طرفداران بسیاری دارد، شما هم امکان دارد علاقه داشته باشید که بینی خود را جراحی کنید.

در این مقاله نکاتی در رابطه با جراحی زیبایی بینی به شما داده خواهد شد. عمل جراحی زیبایی بینی عمل جراحی می باشد که در آن ایرادات ظاهری بینی رفع می‌شود تا فرم بینی به شکل استاندارد و متناسب با صورت تبدیل شود.

در عین حال اگر مشکلات تنفسی در بیمار وجود داشته باشد مثل انحراف تیغه بینی، بزرگی شاخک های بینی و پولیپ های بینی رفع می شوند، بعلاوه ی ظاهر متناسب و زیبا، عملکرد بینی هم بهبود یابد.

بعضی از افراد فکر می کنند هدف از جراحی بینی فقط کوچک کردن سایز بینی می باشد در صورتی که این امر به هیچ وجه درست نیست. در خیلی از افراد  برای بهبود ظاهر بینی نیازی به کوچک کردن بینی نمی باشد.

بلکه با رفع کردن معایب ظاهری مثل افتادگی نوک بینی، برداشتن قوز بینی، باریک کردن پل استخوانی، می‌شود ظاهر بینی را به شکل متناسب و زیبا تبدیل کرد. بدون اینکه سایز بینی کاهش قابل توجهی پیدا کند.

حتی در تعدادی از افراد که سایز بینی کوچکی به تناسب صورتشان دارند جراح با استفاده از پیوندهای غضروفی که از غضروف تیغه بینی استفاده می‌شود سایز بینی را مقداری بزرگتر می کند. تا اینکه بینی  تناسب بیشتری با صورت داشته باشد، و بعلاوه عملکرد تنفسی بهتری پیدا کند.

در حقیقت جراحی بینی طبیعی، جراحی می باشد که بر پایه معیارهای زیبایی شناسی صورت انجام شود؛ این معیارها با مطالعه زیبایی شناسی صورت افرادی که ظاهر خدادادی زیبا و باتناسبی دارند، و اندازه گیری زوایای بینی و صورت و بررسی نسبت پهنای بینی و طول ارتفاع آن با دیگر اجزای صورت به دست می آید. برای مثال زاویه پایه بینی با لب بالا در آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه و در خانم ها ۹۵ تا ۱۰۵ درجه بسته به شکل صورتشان قابل قبول می باشد.

بعلاوه شکل و اندازه بینی در خانم ها و آقایان باید تفاوت داشته باشد به صورتی که در خانمها در پشت بینی قوس ملایم قابل قبول و در آقایان پشت بینی باید مستقیم باشد تا ظاهر مردانه صورت حفظ شود.

اگر جراح اصول جراحی زیبایی و معیارهای زیبایی شناسی را برای عمل جراحی بینی به درستی رعایت کند؛ نتیجه جراحی بینی یک بینی زیبا و متناسب با شکل صورت خواهد بود که عملکرد تنفسی خوبی داشته و استحکام لازم را خواهد داشت.

در غیر این صورت امکان دارد که ظاهر بینی با دیگر اجزای صورت نامتناسب بوده و بعلاوه عملکرد بینی دچار اشکال شده و مشکل تنفسی به وجود آید. و یا استحکام بینی بیش از حد کم شود که امکان دارد در طول زندگی در اثر بروز حادثه احتمالی دچار آسیب بیش از حد شود.

 

چگونه جراحی بینی موفقی داشته باشیم؟

گام اول برای داشتن یک جراحی بینی موفق داشتن انتظار منطقی و واقع بینانه از نتیجه عمل می باشد. شخص متقاضی عمل بینی در ابتدا باید به دقت بینی خود را مورد بررسی قرار دهد معایب ظاهری بینی خود را بشناسد و انتظار بهبود آنها را به صورت واقع بینانه ای داشته باشند. 

به یاد داشته باشید که در همه افراد نمی توان یک نتیجه کاملا ایده آل و واحد در جراحی بینی ایجاد کرد و این بستگی به نوع بینی که استخوانی یا بینی گوشتی باشد و بعلاوه ی بسیاری عوامل دیگر دارد که در معاینه های تخصصی بوسیله جراحی بینی مشخص خواهد شد .

به خاطر داشته باشید بینی هایی که بیش از حد کوچک شوند یا از حالت عادی خارج شود قطعاً عملکرد تنفسی خوبی نخواهند داشت و متقاضی را دچار مشکلات متعدد خواهند کرد که امکان دارد در نهایت

باعث جراحی ترمیمی برای باز کردن مجدد راه هوایی شود.

مرحله دوم پیدا کردن جراح مناسب برای عمل بینی است برای یافتن یک جراح مناسب، روش های متفاوت وجود دارد: میتوانید از نزدیکان و بستگانتان که عمل جراحی بینی انجام داده‌اند اطلاعات کسب کنید یا اینکه در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به دنبال جراحان مناسب بگردید.

با دیدن نمونه کارهای آنها به صورت نسبی می توانید از نحوه عملکرد آنها و سبک جراحی هر پزشک مطلع شوید. بعد از آنکه جراحی را در نظر گرفتید برای معاینه به مطب ایشان بروید و انتظارات خود را از عمل جراحی به جراح منتقل کنید.

یک جراح ماهر بعد از معاینه دقیق بینی به شما اطلاعات لازم را درباره عمل جراحی و این که چه تغییراتی قابل انجام نیست و چه تغییراتی را میتواند بر روی بینی شما انجام دهد. یک راه مناسب برای اطلاع از نحوه عملکرد هر جراح مشاهده و صحبت کردن با بیمارانی می باشد که بوسیله ایشان مورد عمل جراحی بینی قرار گرفتند.

در صورتی که با جراح مد نظر درباره عمل جراحی به توافق رسیدید باید دستورات پیش از عمل جراحی را انجام دهید. که شامل آزمایشات پیش از عمل بعلاوه ی دستوراتی می باشد که جراح، شما را مطلع خواهد کرد. و پس از انجام عمل جراحی رعایت کردن دستورات بعد از عمل که بوسیله تیم جراحی در اختیارتان قرار می گیرد بسیار مهم می باشد.

 دکتر امید ابراهیمی دارای برد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی از جراحان شناخته شده عمل جراحی بینی در ایران می باشند. که با سابقه جراحی بیش از ۱۶ سال و انجام بیشتر از ۴۰۰۰ عمل جراحی بینی در خدمت هم وطنان عزیز هستند.

از ویژگی‌های بارز دکتر ابراهیمی توجه بسیار به حفظ سلامتی و همچنین طبیعی بودن و تناسب بینی با دیگر اجزای صورت است. برای آشنایی بیشتر و مشاهده نمونه عمل های ایشان می توانید به وبسایت دکتر امید ابراهیمی مراجعه کنید.

استاندارد ایران پزشک عمل جراحی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر