کد خبر: 973659 A

برای کسب درآمد و ایجاد اشتغال ، همیشنه نیاز به کار بیرون از خانه نیست و بسیاری از افراد هستند که با داشتن هنری خاص و یا ارائه ابتکارات جدید می توانند در خانه کسب درآمد کنند . ولی امروز با توجه به تنوع جنس در بازار و سخت تر شدن سلیقه مصرف کنندگان ، بسته بندی محصولاتی که در خانه تولید می گردند نیاز به دارا بودن بسته بندی های جدید و بهداشتی هستند تا نظر مصرف کنندگان را جلب کنند.

در این مطلب قصد داریم شما را با چند دستگاه ساده بسته بندی خانگی آشنا نماییم که  شما می توانید با کمی خلاقیت و ابتکار اقدام به تولید و بسته بندی محصولاتی جدید و بازار پسند در خانه نمایید.

دستگاه دوخت پلاستیک

دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی

ساده ترین و ارزان ترین دستگاه بسته بندی ، دستگاه دوخت پلاستیک می باشد.

این دستگاه در انواع و اندازه های گوناگون تولید می گردد که شامل مدل های رومیزی ، ایستاده پدالی و دوخت ریلی می باشد.

عرض این دستگاه ها نیز از 20 سانتی متر تا 1 متر در بازار موجود است .

دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی: کاربرد وسیعی در تولیدی ها و حتی فروشگاه ها دارد . بعد از گذاشتن کالای مورد نظر داخل پلاستیک ، سر پلاستیک توسط این دستگاه توسط حرارت و فشار دوخته می شود

دستگاه دوخت پلاستیک ایستاده پدالی

عملکرد این دستگاه کاملا مشابه دوخت دستی رومیزی است با این تفاوت که فک بالایی دستگاه توسط اهرمی به زیر میز دستگاه متصل است و با فشار پا ، فک متحرک دستگاه بر روی فک ثابت فشرده می شود و عمل دوخت پلاستیک انجام می گیرد . از این دستگاه برای بسته بندی کیسه های بزرگ استفاده می شود.

دستگاه دوخت ریلی

در این دستگاه کیسه های بسته بندی بر روی نوار نقاله ای قرار می گیرد و با عبور دهانه پلاستیک از زیر دستگاه ، لبه های پلاستیک با فشار و حرارت دوخته می شود . از این دستگاه نیز برای سری کاری و تولیدی ها با حجم کار زیاد استفاده می گردد

پیشنهادات کار با دستگاه های دوخت پلاستیک در منزل

  1. بسته بندی مواد غذایی شامل آجیل ، حبوبات و..

اگر در شهر هایی زندگی می کنید که محصول خاصی مانند چای ، گیاهان دارویی و .. تولید می کنند می توانید با تولید مثلا چای دست ساز خالص یا گیاهان دارویی و.. وبسته بندی آنها و ارسال آنها به سایر نقاط ایران از طریق بازاریابی اینترنتی و شبکه های مجازی برای خود کسب و کاری ایجاد نمایید.

  1. بسته بندی کود گیاهی

اگر در مناطق جنگلی زندگی می کنید و دسترسی به کود های گیاهی طبیعی دارید می توانید با بسته بندی کودهایی که حاصل طبیعی از برگ درختان و گیاهان است برای خود تولیدی کوچکی ایجاد نمایید

  1. تولید و بسته بندی انواع نان محلی مانند نان های برنجی و.. و فروش آنها در سوپر مارکت ها و یا بازار

دستگاه بسته بندی سلفون کش (سلفون استرچ )

ثقلف

یکی دیگر از دستگاه های پر کاربرد ، دستگاه بسته بندی سلفون کش ( سلفو استرچ ) است . این دستگاه در مدل های رومیزی معمولا با عرض ثابت 45 سانتی متر در بازار عرضه می شود و توانایی بسته بندی سلفون استرچ با قطر های مختلف را دارد.

اساس کار دستگاه بر بسته بندی روکش سلفون بر ر روی ظروف به ویژه ظروف یکبار مصرف و برش سلفون اضافه و در نهایت چسباندن لایه های سلفون بر روی هم استوار است.

پیشنهادات کاری با دستگاه  سلفون استرچ

  1. راه اندازی یک تولیدی کوچک قارچ در خانه کاری بسیار کم هزینه و پردرآمد است .مواد اولیه تولید قارچ در بازار فراوان است و همچنین راهنمای تولید آن نیز به راحتی در اینترنت در دسترس است.

 جهت بسته بندی قارچ های تولیدی می توانید قارچ را در ظروف یکبار مصرف بریزید و برای بسته بندی آن از این دستگاه استفاده نمایید و در فروشگاه ها بفروشید .

  1. تولید و بسته بندی غذا های خانگی مانند کتلت ، شامی ، کیک و .. به راحتی با این دستگاه ها بسته بندی می شوند و می توانید آنها را در سوپر مارکت ها یا فروشگاه هایی که غذای آماده عرضه می نند و یا حتی به صورت مستقیم در غرفه ها یا نمایشگاه هایی که شهرداری ها در اختیار افراد خود اشتغال قرار می دهند ، بفروش رساند

دستگاه بسته بندی شرینک پک

این دستگاه که با نام های شیرینگ یا بسته بندی وکیوم نیز شاخته می شود جهت بسته بندی کالا با روکشی از پلاستیک به شکل یکدست و چسبیده به کالا یا جعبه می باشد که تنها راه باز کردن آن پاره کردن آن است. مانند بسته بندی بطری های آب معدنی و  یا کالاهایی که خریداری میکنیم و دور آن را با پلاستیک بسته بندی نموده اند که یکدست است و برای بیرون آوردن آن کالا باید پلاستیک را پاره کرد.

اساس کار این دستگاه بر پایه هوای گرم است که به پلاستیک وزیده می شود . این دستگاه تلفیقی از دستگاه دوخت پلاستیک و یک سیستم گردش هوای گرم است. ابتدا کالا را داخل رول پلاستیک گذاشته و انتهای پلاستیک توسط دستگاه دوخت حرارتی نصب شده بر روی دستگاه برش و دوخته می شود . سپس پک بسته بندی را داخل کابین دستگاه گذاشته و در آن بسته می شود.

در ادامه با روشن کردن سیستم هوای گرم دستگاه ، پلاستیک دور بسته بندی جمع شده و به جعبه یا کالا می چسبد و حالت وکیوم ایجاد می کند.

پیشنهادات کاری با دستگاه شرینک پک

  1. بسته بندی جعبه های شیرینی و کوکی محلی
  2. بسته بندی تولیدات و صنایع دستی

پیشنهادات کارهایی که بیان شد فقط بخش کوچکی از ده ها کاری است که می توان با این دستگاه ها انجام داد. شما نیز با کمی خلاقیت می توانید حداکثر استفاده از این دستگاه ها را در منزل جهت کسب درآمد انجام دهید.

 جهت آشنایی بیشتر با سایر دستگاه های بسته بندی و مشاهده نمونه فیلم کارکرد آنها بر روی آدرس اینترنتی زیر کلیک نمایید:

https://valapack.com

 

 

 

 

دستگاه دوخت پلاستیک سلفون کش شرینک پک دستگاه بسته بندی شرینک پک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر