کد خبر: 973504 A

نیک موزیک، خیلی از افراد در هنگام خواب مشکلات فراوانی از لحاظ بی خوابی دارند و همیشه به دنبال راه حلی برای این موضوع میگردند. بسیاری از اقشار جامعه بر این باورند که شاید موسیقی را بتوان به عنوان راهی برای مشکل بی خوابی مورد استفاده قرار داد.

اما همیشه یک راه حل نمی تواند درست ترین راه برای حل هر موضوعی باشد. مخصوصا در بحث موسیقی که علایق و سلیقه ها در اون به اوج تفاوت ها میرسد و تقریبا هر شخصی سلیقه خاصی در انتخاب موسیقی مورد نظرش دارد.

به طور کلی تاثیرات موسیقی بر روی بدن انسان یک امر مثبت می باشد و طبق تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته این موضوع کاملا اثبات شده می باشد. این موضوع برای زمانی که حین خوابیدن از موسیقی استفاده کنید هم صادق بوده و تاثیر مثبتی بر روی کیفیت خواب شما خواهد گذاشت.

طریقه انتخاب موسیقی مناسب خواب

موسیقی را انتخاب کنید که با آن آشنا هستید و چند بار قبلا به آن گوش دادید. آهنگ کلاسیکی را برای گوش دادن قبل از خواب انتخاب کنید که ریتم آهنگ 60 تا 80 ضربه در دقیقه باشد این نوع آهنگ ها بیشتر در دسته آهنگ های کلاسیک و جاز و یا محلی وجود دارد.

موسیقی یک ریتم آرام و پیدار داشته باشد. موسیقی را تنظیم کنید و برای آن تایم بگذارید میزان زمان پخش موسیقی باید بنابر عادت بدن شما بین 15 تا 45 دقیقه باشد.

پیشنهاد می‌شود به‌جای استفاده از هدفون یا هندزفری برای گوش دادن به موسیقی در حین خواب از موزیک پلیر رادیو و یا هرچیز دیگری که نیاز به قرار گیری در گوش ندارد استفاده کنید.

استفاده از هدفون‌ها و هندزفری ها در حین خواب می‌تواند بروز مشکلاتی مانند آسیب‌ رسانی به بافت پوستی گوش و صدمه ‌دیدگی سیم‌‌ها را بدنبال داشته باشد. از طرفی خوابیدن در حالتی که یک چیز اضافی در گوش‌تان قرار بگیرد و سیم‌های اضافی هم در دست و پا باشند ممکن است برای بسیاری از افراد نا خوشایند باشد.

آهنگ برای خواب ابزار بسیار قدرتمند درمانی برای سلامت عاطفی و عملکرد روزانه و خواب انسان هاست موسیقی به عنوان یک روش درمانی در اغلب تاریخ استفاده شده است در فرهنگ های باستانی عربی نوازندگان در کنار طبیبان کار می کردند یونیان نیز برای درمان بیماری روحی از موسیقی استفاده میکردند . پس از جنگ جهانی دوم نوازندگان به بیمارستان های ایالات متحده آورده شدند تا به درمان جسمی و روحی سربازان جنگی بپردازند.

بیمارستان جنگ جهانی دوم خواب مشکلات موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر