کد خبر: 973357 A

سئو سایت،گوگل آنالیتیکس و تبلیغات گوگل جزو کلماتی اند که امروز هر مدیر سایتی احتمالاً هر روز با خود زمزمه می کند تا بتوانید راهی را برگزیند تا سایتی را که به هزار زحمت بالا آورده است را به درآمد برساند.

سالها طول می کشد تا قدرت یک دامنه و رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجو ایجاد شوند. بهینه سازی  برای موتورهای جستجوگر شاید کندترین شکل بازاریابی محتوا محسوب می شود که مدیران سایتها با آن دست به گریبان هستند اما از یک طرف نیز مثمر ثمرترین روش برای بالا کشیدن سایت نیز محسوب می شود.

اما با وجود تلاش شبانه روزی برای بالاکشیدن سایت ,ناامید کننده ترین لحظه برای هر مدیر سایتی دیدن نتیجه نهایی است که توسط گوگل ارائه می شود و در بیشتر اوقات اگر گوگل شما را پنالتی نکند رتبه درخوری نیز در نتایج جستجو به شما نمی دهد.

اما یک سوال؛چرا با وجود تمام تلاش های باز هم سایت ما رشد چندانی را تجربه نمی کند؟

برای پاسخ به این پرسش توصیه می کنم حتماً این مقاله را بخوانید تا به درک درستی نسبت به کارکرد سئو سایت،گوگل آنالیتیکس و تبلیغات گوگل داشته باشید.

سئو سایت

همین ابتدا باید بگویم که سئو سایت یک موضوع بسیار گسترده است  و نمی توان در قالب یک پاراگراف آن را خلاصه کنیم اما اگر بخواهیم خیلی گزیده بگوییم سئو  سایت به معنای بهینه کردن مطالب و صفحات و در مجموع کل سایتمان بر اساس کلمات کلیدی مورد جستجو توسط کاربران است که از قضا این کلمات به نوعی در ارتباط 100درصدی با کسب و کار یا سایت ما قرار دارند.

پس همین ابتدا باید توجه کنیم که اگر قید سئو را بزنیم باید قید کل سئو سایت را هم بزنیم چون سایت یعنی سئو.

در حقیقت ، اگر در گوگل تاکتیک های سئو سایت را جستجو کنید ، بیش از 1 میلیون نتیجه به شما نشان می دهد.

تقریباً از هر چهار  نتیجه جستجو سه مورد به گوگل و نقش آن اشاره دارند.

اما نکته جالبتر مخصوصاً در وب فارسی اینجاست که سه نتیجه اولی که در گوگل نشان داده می شود نزدیک به 80 درصد کلیک ها را به خود جذب می کنند.این یعنی اینکه اگر سایتتان را برای گوگل بهینه سازی کنید و کلمات کاربرپسند را برای جذب کاربران و پولساز را برای کسب و کارتان به کار ببرید خیلی سریع ثروتمند می شوید.

بنابراین فکر کنم درک کرده باشید که چرا سئو سایت و گوگل آنالیتیکس  موضوعی مهم است.

خوشبختانه شما نیازی به مطالعه موضوع سئو سایت  و گوگل آنالیتیکس  برای سالها ندارید تا بتوانید در سئو سایت عالی باشید.

هفته ها یا ماه ها آزمون و خطا برای بهبود سئو سایت و گوگل آنالیتیکس  شما مطمئناً به نتیجه نمی رسد. اما در کمتر از 30 دقیقه می توانید این نکته ها را به کمک گوگل آنالیتیکس کشف کنید .

گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس بهترین برنامه تجزیه و تحلیل , سازماندهی و تجسم داده های وب سایت های مب باشد. در اینجا 4  نکته مهم  وجود دارد که می توانید با گوگل آنالیتیکس انجام دهید که به شما کمک می کند از که اطلاعات سئو سایت خود را  تجزیه و تحلیل و بیشترین بهره را از داده های خود ببرید و از آنها برای بهبود محتوای وب سایت و سئو سایت خود ، تبدیل و تجربه کاربر استفاده کنید.

  1. مهمترین داده های تجزیه و تحلیل خود را ابتدا ببینید.

اگر هر بار که به سیستم تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس خود وارد می شوید ، یک (یا چند) داده وجود دارد که می خواهید با یک نگاه ببینید ، حتماً آنها را در قسمت داشبورد گوگل آنالیتیکس  تنظیم کنید .

می توانید چندین داشبورد در گوگل آنالیتیکس ایجاد کنید که هر کدام از آنها می توانند چندین ابزارک داشته باشند. برای ایجاد داشبورد جدید ، به سادگی به قسمت Dashboards در نوار منوی تجزیه و تحلیل خود بروید و سپس New Dashboard  را انتخاب کنید . سپس ابزارک های خود را اضافه کنید. شما می توانید از میان آنها ابزارک هایی انتخاب کنید که یک معیار خاص به شما نشان دهند ، یک نمودار دایره ای برای مقایسه معیارها ، یک جدول زمانی از یک تا دو معیار اندازه گیری ، یا یک جدول دارای ابعادی با دو معیار خاص باشد. همچنین می توانید ابزارک ها را  هم فیلتر کنید.

بهترین قسمت داشبورد گوگل آنالیتیکس  این است که می توانید محدوده تاریخ را تغییر دهید و تمام ابزارک های خود را با داده های آن محدوده تاریخ به روز کنید. اگر بخواهید نمای کلی از آمار خود را برای بازدید ، تکمیل اهداف و سایر معیارهای انتخابی همه در یک مکان مشاهده کنید ، این بسیار عالی است.

  1. دریابید که کدام کمپین های آنلاین بیشترین بازدید و تبدیل را به همراه دارند.

آیا شما کنجکاو شده اید که کدام یک از بازاریابی آنلاین خود (از جستجوی محلی گرفته تا بازاریابی در شبکه های اجتماعی و تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادورز) از نظر ایجاد ترافیک و تبدیل به وب سایت خود ، موفق ترین است؟ سپس وقت آن است که به بخشهای پیشرفته خود نگاه کنید.

برای ایجاد یک بخش پیشرفته ، روی منوی کشویی Advanced Segment ها و سپس New Custom Segment کلیک کنید . اگر می خواهید ترافیک را از فهرست راهنمای جستجوی محلی ردیابی کنید ، با بخش سفارشی خود با نمایه های جستجوی محلی تماس بگیرید و وارد سایتهایی شوید که در آنها پروفایل دارید مانند maps.گوگل .com/maps/ برای گوگل Places و yelp.com برای لیست Yelp خود

پس از ورود به تمام دامنه هایی که می خواهید ردیابی کنید ، می توانید پیش نمایش بخش را انجام داده و اطمینان حاصل کنید که داده مناسب را می یابید و سپس بخش مورد نظر را ذخیره کنید. 

برای مشاهده آن ، روی بخشهای پیشرفته کلیک کنید ، بخش سفارشی را که می خواهید مشاهده کنید بررسی کرده و روی آ« کلیک کنید. اکنون می توانید تمام داده های ترافیک و تبدیل هدف خود را از منابع دریافت کنید که به شما ایده خوبی از بهترین کار برای سئو سایت شما می دهد. با استفاده از بخش های سفارشی مناسب ، می توانید از ROI  کمپین رسانه های اجتماعی خود و همچنین سایر استراتژی های بازاریابی آنلاین خود مطلع شوید.

  1. تعیین کنید که بهترین بازدید کنندگان شما در کجا واقع شده اند.

آیا به استفاده از تبلیغات از طریق گوگل ادورز یا تبلیغات گوگل, موتورجستجوی گوگل و بینگ' ، Facebook ، یا سایر خدمات فکر کرده اید؟ در غیر اینصورت ، تعیین اینکه چه کسی را باید هنگام تنظیمات تبلیغات خود هدف قرار دهید ، یک کار ترسناک است. 

با تشکر از گوگل آنالیتیکس، دیگر این کار پیچیده نیست و فقط کافی است بخش آخرین و بیشتری بازدیدکننده ها را از روی نقشه نگاه کنید.

dehbr

در اینجا ، شما می توانید آمار خود را در سراسر جهان ، از جمله میانگین زمان حضور در سایت و میزان جستجوی بازدیدکنندگان از کشورهای خاص مشاهده کنید. همچنین می توانید به کشورهای خاص متصل شوید و این آمار و همچنین نرخ تبدیل هدف خود را در مناطق خاص مشاهده کنید.

اکنون مکان های خاصی را می شناسید که بازدیدکنندگان بیشترین تبدیل را برای شما دارند. هدف قرار دادن بازدیدکنندگان در این مکانها با آنالیز گوگل آنالیتیکسو نهایتاً  تبلیغات گوگل ادورز برای شما باعث تکمیل اهداف بیشتر برای سایت شما خواهد شد.

  1. بدانید که افراد در سایت شما به دنبال چه چیزی هستند.

اکثر مردم می دانند که چگونه کلمات کلیدی را که بازدید کنندگان را از طریق موتورهای جستجو به سایت های خود می آورد ، پیدا کنند. اما چگونه می خواهید فراتر از آن بروید و بفهمید بازدیدکنندگان پس از حضور در سایت شما چه چیزی را جستجو می کنند؟

اگر وب سایت شما دارای یک جعبه جستجو است ، ادامه دهید و یک جستجو را انجام دهید تا URL نتایج جستجو را ببینید. . هنگامی که این مورد را برای سایت خود دارید ، روی نماد چرخ تنظیمات در گوشه سمت راست بالای نوار منوی گوگل آنالیتیکس خود کلیک کنید و تنظیمات نمایه خود را پیدا کنید . در بخش تنظیمات جستجوی سایت ، گزینه Do track Site Search را انتخاب کرده و s  را به عنوان پارامتر پرس و جو (یا پارامتری که متناسب با ساختار URL سایت شماست) وارد کنید.

برای دیدن نتایج این تنظیم ، به منوی محتوا و منطقه جستجوی سایت بروید . در صورت استفاده ، اگر بازدیدکنندگان جستجوی خود را اصلاح کردند ، به مرور سایت شما ادامه دادند یا از آن خارج شدند ، می توانید ببینید چه عباراتی جستجو می شوند ، به شما اطلاع می دهد که آیا آنچه را که می خواهند پیدا می کنند. در زیر صفحات ، می توانید ببینید که افراد هنگام تصمیم گیری برای استفاده از ویژگی جستجو در کدام صفحات قرار دارند. وقتی روی هر صفحه کلیک می کنید ، می توانید ببینید که چه عباراتی را جستجو کرده اند.

جستجوی سئو سایت می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید افراد در سایت شما به دنبال چه چیزی می گردند. همچنین می تواند ایده هایی در مورد صفحات محتوای شما با اطلاعات خاص تر و همچنین محتوای جدیدی که می توانید در سایت خود ایجاد کنید تا بازدید کنندگان خود را بیشتر درگیر کند ، به شما ارائه دهد.

تبلیغات گوگل یا گوگل ادورز

گوگل ادورز یک بستر تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) است . بر خلاف سایر سیستم عامل های PPC مانند فیس بوک, گوگل ادورز در واقع دو روش اساسی برای دسترسی به افراد به تبلیغ دهندگان ارائه می دهد:

1) از طریق موتور شبکه جستجوی گوگل  

 2) از طریق نمایش تبلیغات در موتور جستوجی گوگل   

در حالی که این رویکردها از نظر عملکرد بسیار متفاوت هستند ، هر دو از سیستم پیشنهادی PPC استفاده می کنند ، جایی که تبلیغ کنندگان پیشنهاد می دهند تبلیغات خود را به مخاطبان مربوط نشان دهند.

موتور جستجوی گوگل  به شما امکان می دهد تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که فعالانه در جستجوی کلمات کلیدی انتخاب شده شما هستند. اگر صاحب مشاغل محوطه سازی هستید ، پیشنهاد می کنید هر بار که کاربر در "محوطه سازی منظر شهری" تایپ می کند ، تبلیغ شما برای او نمایش داده شود.

sgse

همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید ، این "تبلیغات متنی" یک فرصت عالی برای جذب کاربرانی است که در مراحل تحقیق و خرید از فضای وب هستند. تبلیغات متنی با یک برچسب کوچک "آگهی" در کنار URL سایت مشخص شده اند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به شکل مختصر هر چیزی را که راجع به سئو سایت،گوگل آنالیتیکس و تبلیغات گوگل ادورز لازم بود را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم.شما می توانید با نظرات خود ما را از دیدگاههای ارزشمندتان مطلع نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

سئو سایت تبلیغات گوگل گوگل آنالیتیکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر