کد خبر: 970067 A

فارغ التحصیلان به دنبال کار و جایگاه شغلی، کارفرمایان و سازمان ها به دنبال نیروی انسانی متخصص و کارآزموده و همیشه خلاء ارتباطی بین این دو، باعث بروز مشکلاتی از قبیل پیدا نشدن شغل مناسب، عدم کسب موفقیت سازمان ها، عدم امکان رشد و توسعه در سازمان ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی دیگر می‌شود.

تا کنون برای حل این مشکل، پروژه های متعدد و مختلفی در سطوح دانشگاهی و سازمانی اجرا شده است ولی کارایی و تاثیر به سزایی در رفع نیاز سازمان ها و افراد فارغ التحصیل متخصص نداشته است. در این مقاله قصد داریم فعالیت های پلتفرم توانمندسازی نیروی انسانی رشدانا را برای شما شرح دهیم و شما را با این بستر مهارت آموزی بیشتر آشنا کنیم.

رشدانا چیست؟

پلتفرم رشدانا با هدف رفع خلاء موجود در زمینه رشد و توسعه کسب و کار های دیجیتال و تمرکز بر محوریت سرمایه های انسانی متخصص، اقدام به برنامه ریزی و اجرای برنامه های توانمند سازی نیروی انسانی نموده است.

رشدانا سعی میکند تا رشدآموزان خود را از همان ابتدای راه در مسیر شغلی مناسب که برخواسته از جلسات متعدد مشاوره شغلی و استعداد یابی است، قرار دهد و با تمرکز بر توانمندسازی افراد در حوزه مهارت دیجیتال و مهارت های نرم، آنها را در راستای تعیین اهداف شخصی و چشم انداز شغلی‌شان یاری کند.

کالج رشدانا چیست؟

رشدانا شامل بخش ها و دپارتمان ها متفاوتی میشود که کالج کارآموزی (رشدآموزی) یا Roshdana College، یکی از این بخش ها به شمار می‌رود. برگزاری برنامه های توانمندسازی (رشدآموزی)، مسیر رشد های شغلی – مهارتی و همچنین سایر دوره های آموزشی، بر عهده این دپارتمان است.

برنامه توانمندسازی رشدانا، از بالاترین سطح دانش تجربی بهره می‌برد؛ دانشی که افراد با تجربه و خبره در حوزه های تخصصی کسب و کار های آنلاین دارند. از طرفی دیگر، فناوری که در این مجموعه مورد استفاده قرار می‌گیرد، مرتبط با فضای دیجیتال می‌باشد که برای انجام امور ارتباط با مشتریان و همچنین کلیه فرایند های زنجیره تامین به کار می‌رود.

اما وجه تمایز برنامه توانمندسازی رشدانا با سایر برنامه های مشابه این است که رشدآموزی رشدانا، نه تنها شما را در حوزه مهارت های دیجیتال توانمند می‌کند، بلکه به رشد و توسعه فردی و شخصیتی شما نیز اهمیت می‌دهد.

بدون شک در دنیای پر رقابت امروز، این مهارت های نرم هستند که باعث رشد فزاینده ی شما نسبت به سایر افراد می‌شوند. در نتیجه رشدانا در کنار شماست تا با آموزش مهارت های نرم در کنار مهارت های دیجیتال، رسالت حقیقی خود را که همان رشد و توانمند سازی نیروی انسانی است، به صورت همه جانبه به انجام برساند.

2

کالج رشدانا برنامه رشدآموزی (توانمندسازی) خود را در قالب سه ترم برگزار می‌کند (جزئیات این سه ترم را میتوانید در سایت رشدانا مطالعه کنید).

در ترم یک این برنامه مباحث عمومی کسب و کار های دیجیتال مانند طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ، سئو، موشن گرافیک و... به دو صورت تئوری و عملی آموزش داده می‌شود. همچنین رشدآموزان با مباحث مرتبط با رفتار سازمانی، خودشناسی، مهارت های نرم و... نیز آشنا خواهند شد.

در ترم دو، افراد میتوانند با توجه به علاقه و تیپ شخصیتی خود و مشاوره های تخصصی، مسیر رشد شغلی – مهارتی دلخواه خود را انتخاب کرده و در یکی از حوزه های کسب و کار دیجیتال به صورت حرفه ای ورود پیدا کنند.

در طول مسیر رشد، به هر فرد منتوری اختصاص پیدا میکند که آنان را در جهت رشد بهتر و رفع ابهامات احتمالی، یاری کند. علاوه بر این، رشدآموزان موظف خواهند بود پروژه های کلی و ریز پروژه های مختص به مسیر رشد خود را انجام دهند و بر اساس ارزیابی که از رشدآموزان و پروژه های آنان صورت میگیرد، امکان اشتغال برای آنها به محض اتمام مسیر رشد فراهم می‌شود.

پس از فراگیری مباحث جنرال ترم یک و عمیق شدن در مسیر رشد دلخواه در ترم دو، زمان آن می‌رسد که رشدآموزان وارد ترم سه شوند و برای مدت یک تا سه ماه، در یک شرکت مرتبط با تخصص خود، به عنوان کارآموز مشغول به کار شوند (در صورت تمایل رشدآموز و رضایت کارفرما، امکان استخدام در همان مجموعه یا شرکت برای رشدآموز فراهم می‌شود).

معرفی سامانه اشتغال هوشمند رشدانا

سامانه اشتغال هوشمند رشدانا بستری است برای تطابق نیاز کسب و کار ها به نیروی انسانی آماده به کار. با توجه به اینکه اطلاعات رشدآموزان رشدانا پس از فارغ التحصیلی در این سامانه ثبت شده و رزومه آنها مورد بررسی و احراز قرار می‌گیرد، لذا این سامانه با دارا بودن یک جامعه بزرگ از افراد با مهارت و جویای کار و ورود به کسب و کار ها می‌تواند به صورت هوشمندانه بهترین گزینه های استخدام را با تطبیق فاکتور های مد نظر شرکت ها در اختیار آنان قرار دهد. ضمنا سایر افراد نیز می‌توانند درخواست خود را از طریق این سامانه ارسال کرده و پس از بررسی و احراز در معرض بهره برداری قرار گیرند.

3

آیا رشدانا یک موسسه آموزشی یا مجموعه کاریابی است؟

خیر، رشدانا یک بستر تخصصی برای توانمندسازی نیروی های انسانی با هدف اشتغال پایدار می‌باشد که به افراد کمک می‌کند با ورود به دنیال اشتغال، تجربه های لازم را کسب کرده، در حوزه مد نظر خود توانمند شده و سپس راهی دنیای پر فراز و نشیب اما جذاب اشتغال شوند.

در این مسیر آموزش های هدفمند، مهارت آموزی، کوچینگ، مشاوره، برنامه های خودشناسی و مهارت سنجی، کاربینی و بیان تجربیات متخصصین به متقاضیان کمک می‌کند تا شبیه سازی محیط کار واقعی را داشته باشند و با مشخص کردن شاخص های رشد، بتوانند خود را ارزیابی نمایند.

آیا در رشدانا تضمینی برای اشتغال به کار وجود دارد؟

بله، با توجه به اینکه رشدانا توسط کسب و کار های بزرگ و مطرح سطح شهر کاملا شناخته شده می‌باشد، با فرصت های شغلی و نیاز موجود به نیروی انسانی توانمند در بخش های مختلف این شرکت ها کاملا آشناست. بنابراین رشدانا این اطمینان و تعهد را به فارغ التحصیلان مسیر رشد های خود می‌دهد و تضمین می‌کند که در صورت کسب امتیاز بالا، آنها را به  شرکت های معتبر شهر معرفی کرده و ایجاد اشتغال پایدار کند.

آیا خدمات رشدانا محدود به موقعیت جغرافیایی خاصی و برای افرادی خاص است؟

خیر، خدمات رشدانا چه در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی و چه در حوزه اشتغال هوشند کلیه کشور را شامل می‌شود اما تمرکز این خدمات بر مراکز استان ها می‌باشد.

فرقی نمیکند که شما مدیر منابع انسانی یک شرکت باشید یا یک فرد طالب مهارت آموزی؛ افراد در رشدانا ارزیابی شده و از لحاظ مهارتی به دسته های مختلفی تقسیم می‌شوند. برنامه ریزی برای هر دسته به صورت های مختلف انجام می‌پذیرد که در نهایت خروجی مشترک همه این دسته ها، سرمایه های انسانی توانمند تر خواهد بود.

اجتماعی و فرهنگی رشد و توسعه رقابت نیروی انسانی رشدانا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر