کد خبر: 969508 A

شرکت استخراج سنگ معدن Vale و شرکای آن توانستند اولین فروش سنگ آهن خود را از طریق بستر بلاکچین به انجام رسانند.

به گزارش کریپتولند به نقل از وب‌سایت معدن Vale، این شرکت  بالغ بر ۱۷۶ هزار تن سنگ آهن به Nanjing Iron & Steel فروخته و مواد را از مالزی به چین ارسال کرده است.کمپانی  Valeو شرکای آن برای صدور اعتبارنامه از بستر بلاکچین کانتور (Contour) استفاده کردند. اسناد حمل ‌و نقل، بارنامه الکترونیکی و فهرست تمام کالاهای حمل‌شده از طریق بستری مبتنی بر وب به نام essDOC CargoDocs بررسی شد. طبق اعلام ساز و کار، این بخش از خدمات شرکت، امنیت نهایی در معامله را با قابلیت پیگیری و مشاهده وضعیت لحظه ‌به ‌لحظه مستندات سهامداران موجود در فناوری بلاکچین، تضمین می‌کند. در ادامه اعلامیه این شرکت خاطرنشان شده است که استفاده از بستر بلاکچین، به شدت ایمیل‌ها و مدارک مبادله بین طرفین را کاهش می‌دهد. این شرکت در ادامه گفت:

این مرحله‌ای مهم در جهت دیجیتالی شدن فرایند فروش و تجارت است که باعث ایجاد نوآوری در معاملات سنتی و با کاغذبازی می‌شود، هم‌چنین به ارائه خدمات بهتر به مشتریان و پیش‌بینی در زنجیره ارزش فلزات کمک می‌کند.

2

لازم به یادآوری است که همواره غول‌های استخراج به دنبال استفاده از بلاکچین برای کاهش ناکارآمدی حمل و نقل بوده‌اند. گروه پیشرو BHP، در ماه مه اعلام کرد که امیدوار است اولین فروش سنگ آهن بلاکچین خود را با Baosteel کامل کند. این شرکت مدت‌هاست که به این فناوری علاقه‌مند است و برای تحقیقی بر روی سوخت‌های زیستی پایدار، یک نسخه آزمایشی با شرکت حمل‌ونقل ژاپنی به نام NYK انجام داده است.

حمل و نقل سنگ آهن فناوری مالزی معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر