کد خبر: 968356 A

ممکن است از شما خواسته شود در آزمون‌های روان‌سنجی مرتبط با شغل شرکت کنید. تمرین منظم بهترین راه برای کسب نمره خوب در آزمون است. فرقی نمی‌کند آزمون فنی باشد یا قصد ارزیابی مهارت تصمیم‌گیری و حضور ذهن شما را داشته باشد؛ موفقیت در همه این موارد نیازمند تمرین خوب است.

اگر متقاضی شغلی شده‌اید و ملزم به گذراندن آزمون پیش از استخدام یا آزمون استعداد هستید نگران نشوید. این مطلب به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید چه چیزهایی در انتظار شما است و چگونه برای این موارد آماده شوید. آزمون‌های ارزیابی (https://karboom.io/assessments) قبل از استخدام معمولا به استخدام‌کنندگان کمک می‌کند تا مهارت‌های شناختی کارجویان و برخی ویژگی‌های شخصی و شغلی لازم برای موقعیت شغلی را ارزیابی کنند. برای این کار معمولا از تست‌های مختلفی مثل تست هوش و تست MBTI نیز استفاده می‌شود.

این مطلب شامل ۲ بخش است. در بخش اول به کارهایی اشاره می‌شود که قبل از حضور در آزمون پیش از استخدام باید به آنها توجه کنید و بخش دوم به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید هنگام شرکت در آزمون چه کاری باید انجام دهید.

(برای انجام تست هوش ریون برروی لینک زیر کلیک کنید)

قبل از آزمون پیش از استخدام چه کارهایی باید انجام دهید؟

درباره نوع آزمون سؤال کنید

لازم است از قبل متوجه شوید در چه آزمونی می‌خواهید شرکت کنید. به طور کلی ۴ نوع آزمون وجود دارد که شامل آزمون‌های استعداد، آزمون‌های شخصیت، آزمون‌های ارزیابی مهارت و آزمون‌های دانش شغلی است. در صورت امکان چند روز قبل از تاریخ مصاحبه با استخدام‌کننده تماس بگیرید و در مورد نوع آزمون‌های قبل از استخدام سؤال کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا خودتان را برای سؤال‌های مرتبط با آزمون آماده کنید.

آرامش داشته باشید و سعی کنید اضطراب خود را کاهش دهید

ف6تع

به یاد داشته باشید که آزمون قبل از استخدام بخشی از فرآیند ارزیابی برای تعیین تناسب شما با موقعیت شغلی است. بنابراین تصمیم کارفرمایان برای استخدام فقط مربوط به این آزمون نمی‌شود. استخدام‌کنندگان به موارد دیگری مانند رزومه، مراجع، مصاحبه‌ها و سایر سوابق شما توجه می‌کنند. برخی از شرکت‌ها آزمون‌های قبل از استخدام را فقط برای موقعیت‌های ارشد سازمانی استفاده می‌کنند و نیازی به آزمون تازه‌کارها نمی‌بینند. زمانی که کارفرمایان برای حضور در آزمون پیش از استخدام با شما تماس می‌گیرند از کوره در نروید و عصبانی نشوید چرا که با این کار تأثیر بدی از خود به نمایش می‌گذارید. خود را آماده کنید و با اعتمادبه‌نفس در آزمون شرکت کنید.

تمرین کنید

ممکن است از شما خواسته شود در آزمون‌های روان‌سنجی مرتبط با شغل شرکت کنید. تمرین منظم بهترین راه برای کسب نمره خوب در آزمون است. فرقی نمی‌کند آزمون فنی باشد یا قصد ارزیابی مهارت تصمیم‌گیری و حضور ذهن شما را داشته باشد؛ موفقیت در همه این موارد نیازمند تمرین خوب است.

تمرین برای آزمون نه تنها باعث می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سؤالات پاسخ دهید بلکه مهارت‌های شما را تقویت می‌کند و باعث می‌شود در زمان آزمون اعتمادبه‌نفس داشته باشید. می‌توانید با جست‌وجو نمونه‌های مختلفی از آزمون را در فضای وب پیدا کنید و آزمون را تمرین کنید. در آزمون سنجش دانش براساس دانش کاربردی و درک مفاهیم ارزیابی می‌شوید. باید دانش درستی از موضوع داشته باشید و این موضوع فقط با تمرین زیاد امکان‌پذیر است.

 وقت بگذارید

آزمون‌های قبل از استخدام ممکن است در سایت یا به صورت آنلاین انجام شود. در هر دو صورت باید به گذر زمان توجه داشته باشید و در انجام آزمون عجله نکنید. قبل از آزمون جلسه و گفت‌وگوی مهمی ترتیب ندهید تا با ذهن باز در آزمون شرکت کنید.

در صورتی که آزمون در مکان خاصی برگزار می‌شود حداقل ۳۰ دقیقه در محل آزمون حضور داشته باشید تا وقت کافی برای پیدا کردن صندلی و استراحت داشته باشید. این موضوع راه خوبی برای آرامش داشتن قبل از آزمون است و به کاهش استرس شما کمک میکند.

 

 

 

 

آزمون استخدام تست MBTI آزمون‌های دانش شغلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر