کد خبر: 966186 A

امروزه با پیشرفت اینترنت، تکنولوژی‌های وایرلس و استفاده روزمره افراد از گوشی های هوشمند براحتی می‌توانید از هر جایی که هستید یک مکان دیگر را بصورت آنلاین بر روی تلفن همراه‌تان ببینید. یکی از آسان ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای اینکار استفاده از دوربین های بیسیم یا وایرلس می باشد. در این مقاله به بررسی مدل های مختلف دوربین بیسیم که می توانید در بازار تهیه کنید می پردازیم.

به گزارش ایلنا، برخلاف چیزی که گاهی وقت ها به دیگران می گویم که، واقعاً پشت سرم چشم ندارم. اما امروزه من دوربین مداربسته بیسیم و تلفن هوشمند دارم؛ که به من امکان می دهد بتوانیم از هر جایی ماشینم، داخل منزل، درب ورودی و یا باغ و ویلای خودم که در شهر دیگری قرار دارد، بصورت آنلاین بر روی گوشی ام ببینم. دوربین های مداربسته هم در این سالها با پشرفت تلفن های هوشمند و تجهیزات وایرلس روز به روز پیشرفته تر شده و نصب و راه اندازی آسانتری پیدا کرده اند. در حال حاضر خیلی از انواع دوربین مداربسته حتی نیازی به اینکه یک فرد متخصص آنها را برای شما نصب و راه اندازی کند ندارند. در این میان دوربین های مداربسته بیسیم یا دوربین های مداربسته وایرلس یکی از گزینه هایی است که این روزها بسیار کاربردی بوده و مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین های مداربسته بیسیم بدون نیاز به کابل کشی

با استفاده از تکنولوژی وایرلس که در داخل این مدل دوربین ها تعبیه شده است. دیگر نیازی به کابل کشی برای انتقال تصویر از چشمی دوربین به دستگاه برای ضبط تصویر نیست در واقع این مدل دوربین ها همانند یک تلفن هوشمند امکان ضبط و ذخیره کردن تصاویر را بر روی خود دارا بوده و با قرار دادن یک مموری کارت میکرو اس دی می توانید تصاویر دوربین را ضبط کرده و از هر جایی حتی به تصاویر قبل هم دسترسی داشته باشید. لازم به یادآوری است که برای اینکه بتوانید تصویر هر مدل دوربین چه دوربین های مداربسته کابلی و چه دوربین های مداربسته وایرلس را بر روی گوشی در فاصله دور ببینید باید حتما در محل دوربین یک مودم داشته باشید تا دوربین از طریق اینترنت بتواند تصاویر آنلاین را برای شما ارسال کرده و شما در هر محلی که هستید با استفاده از اینترنت بر روی تلفن همراه خود بتوانید تصاویر را ببینید. در واقع کلیه دوربین ها برای انتقال تصویر خود از اینترنت استفاده می کنند.

2

برند های معتبر دوربین مداربسته بیسیم

انواع مختلفی از دوربین مداربسته بیسیم در بازار موجود می باشد که اکثرا در اصطلاح بازار به دوربین های نونیم یا دوربین های بدون برند معروف هستند از مزایای این قبیل مدل ها می توان به قیمت پایین آنها اشاره کرد که همانطور که مشخص است کیفیت بالایی را ارائه نخواهند کرد. در این قبیل دوربین ها شرکت سازنده دوربین مشخص نبوده و از نرم افزار های ضعیفی بصورت اشتراکی برای انتقال تصویر و کارکرد دوربین های خود استفاده می کنند. همچنین در امنیت نرم افزار های دوربین های بدون برند؛ که عمدتاyoosee  و یاv380  هستند هم شک و شبه های فراوانی وجود دارد اما شاهد حضور برندهای معتبر دوربین بیسیم وایرلس نیز در بازار ایران هستیم. از برندهای معتبری که به صورت تخصصی تولید کننده دوربین های مداربسته بیسیم است می توان به سریکم اشاره کرد که تولید کننده مدل های مختلفی از انواع دوربین چرخشی بیسیم، دوربین های بیسیم ضد آب و انواع وب کم می باشد. سریکم با قابلیت هایی که در اپلیکیشن خود قرار داده است موارد امنیتی متعددی را برای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز به دوربین فراهم کرده است.

دوربین های بیسیم چرخشی

این دسته از دوربین های بیسیم این امکان را دارند که سر لنز را از طریق تلفن همراه تان بصورت 360 درجه ای بچرخانید داشتن این گزینه این قابلیت را به شما می دهد که در محلی که دوربین بیسیم خود را قرار داده اید بتوانید دید قسمت های مختلف را هم داشته باشید ولی دقت کنید که لنز دوربین در هر حالت زاویه خاصی که معمولا 90 درجه و در بعضی از انواع دوربین 120 درجه می باشد را نشان خواهد داد و برای اینکه اطراف را ببینید باید سر دوربین را بچرخانید. بعضی از انواع دوربین های بیسیم چرخشی دارای قابلیت تعقیب خودکار سوژه نیز هستند این قابلیت که در سالهای اخیر پیشرفت داده شده و در برندهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است به این صورت می باشد که زمانی که شخصی از جلوی دوربین عبور می کند دوربین می تواند حرکت فرد را دنبال کرده تا از زاویه دید دوربین خارج نشود، این قابلیت در کنار قابلیت تشخیص انسان باعث می شود که دوربین حرکت های اشیاء و حیوانات را در نظر نگرفته و تنها حرکت های انسان را دنبال کند که در مواقعی که حساسیت به حرکت دوربین را در محل خاصی تنظیم کرده اید بسیار کاربردی است.

3

دوربین های بیسیم پاناروما

این دسته از دوربین ها دارای لنز پاناروما بوده یعنی لنز دوربین یک دید 360 درجه ای را به شما نشان خواهد داد بهترین حالت برای نصب این قبیل دوربین ها در سقف و بالای فضا است تا یک دید خوب از پایین برایتان فراهم کند. یکی از محبوبت ترین انواع دوربین های بیسیم پاناروما، دوربین های لامپی هستند، دوربین لامپی را می توانید براحتی بجای لامپ در سرپیچ ببندید و دیگر حتی نیازی به کابل کشی هم نخواهید داشت. دوربین های لامپی برق مورد نیازشان را از سرپیچ لامپ گرفته و می توانید با کمک تصویر 360 درجه ای لنز دوربین، بدون اینکه نیاز به چرخش دوربین داشته باشید تصویر تمام محیط را بر روی گوشی خود ببینید. انواع مختلف دوربین های لامپی و پاناروما دارای قابلیت هایی مثل ضبط تصویر بر روی مموری کارت و همچنین صدای دوطرفه برای مکالمه با محل دوربین هستند. نصب سریع؛ بسادگی بستن یک لامپ، این دوربین ها را بسیار محبوب کرده است.

پکیج های دوربین مداربسته وایرلس

از دیگر انواع دوربین های وایرلس می توان به پکیج های دوربین مداربسته وایرلس اشاره کرد. در این نوع دوربین ها یک دستگاه ضبط تصویر یاNVR  به صورت وایرلس به دوربین ها متصل می شود و شما می توانید هر کدام از دوربین ها را در محلی که نیاز دارید به برق بزنید، دوربین ها بصورت اتوماتیک بدون نیاز به تنظیمات خاصی به دستگاه متصل شده و می توانند تصاویر را بر روی هارد ذخیره کنند از مزایای این گونه پکیج ها ذخیره سازی بر روی هارد دیسک را می توان نام برد که بر خلاف سایر انواع مدل ها ذخیره سازی بر روی رم انجام نمی شود و از معایب این مدل ها استفاده تنها بصورت چهار دوربین و یا هشت دوربین و همچنین قیمت بالای این مدل ها می باشد.

در صورت رفتن برق چه اتفاقی برای دوربین وایرلس شما خواهد افتاد ؟

در صورتیکه قطعی برق داشته باشید و یا در هنگامی که سارقین اقدام به قطع کردن برق کنند تمام سیستم های دوربین مدرابسته از کار خواهند افتاد زیرا این دوربین ها انرژی مورد نیاز خود را از برق ساختمان شما تامین می کنند. برای پیشگیری از احتمال از کار افتادن دوربین های مداربسته باید از سیستم های برق اضطراری مانند دستگاه های یو پی اس استفاده کنید. یو پی اس دستگاهی است که در مواقعی که برق شهری قطع می شود از طریق باتری یو پی اس که داخل دستگاه قرار دارد، برق 220 ولت را برای مصرف کننده هایی که به آن متصل هستند تامین می کند. در انواع مختلف یو پی اس اینکار یعنی تامین برق از طریق باتری یو پی اس بدون اینکه مصرف کننده ها خاموش شوند انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاربرد ها و انواع مختلف یو پی اس و باتری یو پی اس می توانید به یو پی اس کاران سر بزنید. 

ترفند جلوگیری از خاموش شدن دوربین های بیسیم در صورت قطع شدن برق 

در برخی از برندهای دوربین های بیسیم یا وایرلس تامین برق دوربین از طریق کابل یو اس بی انجام می شود و در واقع به این معناست که سیستم تامین برق این قبیل دوربین های بیسیم درست همانند تلفن همراه طراحی شده است در این قبیل مدل ها می توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به یو پی اس، از یک پاوربانک برای جاهایی که دسترسی به برق ندارید و یا نگران قطعی برق هستید استفاده کنید. به این صورت که دوربین وایرلس را به پاوربانک زده و پاوربانک را به برق بزنید با این ترفند در صورت قطعی برق ، پاوربانک برق دوربین را تامین خواهد کرد. توجه داشته باشید مدت زمانی که دوربین در این حالت می تواند روشن بماند بستگی به توان پاوربانک شما دارد بطور میانگین یک پاوربانک 20 هزار در حالت فول شارژ توان روشن نگه داشتن یک دوربین وایرلس چرخشی را تا حدود یک روز دارد.

 

انرژی اینترنت تلفن همراه دوربین گوشی های هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر