کد خبر: 963292 A

سالمندان در هر خانواده ­ای از با ارزش­ترین و قابل احترام­ ترین اعضای خانواده شناخته می ­شوند که حضور آن­ها در خانه منجر به سربلندی و حس امنیت و آرمش اعضای آن خانواده می­ باشد. روی آوردن جوانان به زندگی مستقل و تغییر سبک زندگی نسبت به دهه ­های گذشته سبب شده است تا فرزندان خانواده در کنار والدین نباشند و سالمندان مجبور به تنها زندگی کردن شوند. این درحالیست که پرستاری از سالمند امری ضروری محسوب می­شود و سالمندان به دلیل ناتوانی­های حاصل از کهولت سن نباید تنها زندگی کنند.  

پرستاری از سالمند از جهات مختلفی قابل بررسی است. یعنی این موضوع که چالش بسیاری از خانواده­ها و افراد می­باشد، ابعد جسمی و روانی فرد سالمند را تحت تاثیر خود قرار می­دهد. تغییر سبک زندگی سالمند از حالتی همراه با جبر و گوشه ­گیری، به زندگی تقریبا عادی همراه با شادابی و نشاط، تنها بخشی از مزیت ­های استخدام پرستار سالمند برای انجام نگهداری از سالمند در منزل است.

پرستاری از سالمند علاوه بر نیاز به زمان و وقت بسیار، می ­بایست به صورت تخصصی و بر اساس علوم پرستاری صورت گیرد. افراد خانواده در بیشتر موارد علاوه بر نداشتن وقت مورد نیاز، با علوم پرستاری نیز آشنایی کافی ندارند. در نتیجه نمی­توانند پرستار سالمند مناسبی باشند. پرستار سالمند در منزل تمام راه ­های ایجاد ارتباط عاطفی با سالمند که مقدمه­ ی ارائه­ ی خدمات تخصصی است را به خوبی می­شناسد و با حضور در محیط پر آرامش خانه، سلامت روانی سالمند را تضمین می­نماید.

پرستاری از سالمند توسط پرستاران مجموعه­ ی خدمات مراقبتی و درمانی هوم کا، در کیفیت بالایی انجام خواهد شد و سالمندان تمام نیازهای خود را با استفاده از این خدمات رفع خواهند کرد. پرستاران این مجموعه پس از انجام مصاحبه ­های تخصصی و گذراندن دوره ­های آموزشی مربوط به علوم پرستاری از سالمند در این مجموعه مشغول به کار شده­ اند.

111111

 

پرستاری از سالمند بیمار

پرستاری از سالمند بیمار کاری تخصصی است و پرستار موظف به انجام این امور پرستاری، باید به نکات زیادی توجه کنند که از مهمترین این نکات عبارتند از:

 • دقت در زمان و تعداد داروها و توجه در نحوه ­ی مصرف آن­ها توسط سالمند بیمار
 • فراهم آوردن شرایطی برای حضور پزشک در منزل بر بالین بیمار در صورت نیاز
 • مشورت کردن مرتب و دوره ­ای با پزشک متخصص در صورت وضعیت سلامت سالمند و اقدامات مورد نیاز برای بهبود هرچه سریعتر بیماری
 • توجه به رژیم غذایی بیمار

پرستاری از سالمند بیمار جزو خدمات تخصصی ارائه شده از سوی مجموعه­ ی خدمات مراقبتی و درمانی هوم کا می­باشد تا سالمندان با استفاده از این خدمات، کلیه ­ی نیازهای خود در امور روزمره را رفع کنند.

نکته­ی لازم به ذکر در این بخش، فراهم بودن شرایط انجام آزمایش در منزل و تست کرونا در منزل برای بیمار سالمند از سوی مجموعه ­ی هوم کا به عنوان ارائه کننده ­ی خدمات پرستاری از سالمند است. در شرایط کنونی و وجود بیماری همه­ گیر کرونا، بسیاری از سالمندان با ظهور علائمی مانند تب و گلودرد، دچار استرس می­شوند که به بیماری کرونا مبتلا شده­ اند. از آنجایی که استرس برای فرد سالمند سم است و بر سلامتی وی تاثیرات منفی خواهد گذاشت، انجام تست کرونا در منزل موجب جلوگیری از نگرانی­ های بی­ مورد می­شود. یا در صورتی که نتیجه­ ی تست مثبت باشد، سالمند قرنطینه شده و اقدامات درمانی آغاز خواهد شد.

 

اهمیت پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند فردی آموزش دیده و تحصیل کرده است که مهارت و توانایی بالایی در انجام امور مربوط به پرستاری از سالمند دارد.

یکی از مواردی که از اهمیت بالای پرستاری از سالمند در منزل خبر می­دهد، این است که سالمندان در محیط خانه­ ی خود احساس امنیت بیشتری می­کنند. دیگر اهمیت حضور سالمندان در منزل، آسیب­پذیری این افراد در برابر بیماری­ها می­باشد. پرستار سالمند باید تا حد ممکن از حضور فرد سالمند در اماکن پر رفت و آمد و غیر ضروری برای سالمند، جلوگیری نماید. سالمندان یکی از افراد پر خطر در بیماری کرونا هستند و ابتلای آن­ها به این بیماری ممکن است شرایط خطرناکی را برای سالمند به همراه داشته باشد.

از سوی دیگر حضور سالمند در منزل و استفاده از خدمات پرستاری از سالمند در محل زندگی سالمند، موجب افزایش روحیه­ ی سالمند و بهبود سلامت روان او می­شود. این موضوع در شادابی سالمند و تغییر بهینه­ی سبک زندگی او بسیار موثر خواهد بود. حفظ استقلال فردی سالمند، حضور سالمند در کنار خانواده، حفظ و ادامه­ ی روابط اجتماعی سالمند، تمرکز بیشتر بر امور درمانی و مراقبتی سالمند و مقرون به صرفه بودن استفاده از خدمات پرستاری از سالمند در منزل، از دیگر مزایای استفاده از این خدمات می­باشند که تاثیر بسیار زیادی بر سلامت روانی سالمند و بهبود سبک زندگی او دارد.

پرستاری از سالمند امری تخصصی می­باشد که افراد عادی از انجام آن ناتوانند. به خصوص در امور و مسائل روانی که نیازمند آموزش هستند. پرستار سالمند، دوره ­های تخصصی آموزشی را گذرانده است. لذا بسیار بهتر و کامل­تر از یک فرد عادی نیازهای جسمی و روانی فرد سالمند را برطرف خواهد ساخت.

مجموعه ­ی خدمات مراقبتی و درمانی هوم کا با توجه به نیازهای سالمند و علم به اهمیت پرستاری از سالمند، اقدام به ارائه­ی خدمات نوین پرستار سالمند در منزل نموده است.

22222222

 

نکات پرستاری از سالمند

پرستار سالمند توانایی بالایی در رفع نیازهای متفاوت سالمند دارد و خدمات نگهداری از سالمند را به طور کامل به سالمند و خانواده ­ی او ارائه خواهد داد. انجام با کیفیت خدمات در گرو تخصص پرستار است.

نکات مهم در پرستاری از سالمند که پرستار موظف است آن­ها را رعایت کند عبارتند از:

 • صبر و بردباری در برابر خواسته ­ها و نیازهای سالمند
 • عدم پرخاشگری و رفتار نامناسب با سالمند
 • همراهی با سالمند در انجام کارهای ضروری بیرون از خانه
 • انتقال ایده ­ها و راه­کارهای مناسب برای بهبود سبک زندگی سالمند به خانواده­ ی او
 • برنامه­ ریزی درست و فراهم کردن امکان تفریح و ورزش مناسب برای سالمند

روش­های پرستاری از سالمند و کارهای قابل انجام برای پرستار سالمند، وابسته به وضعیت سلامت و انتظارات خانواده­ ی سالمند می­باشد. به همین دلیل نیاز است تا پرستار انعطاف ­پذیر باشد و خود را با شرایط و نیازهای سالمند و خانواده ­ی او مطابقت دهد.

برخی نکات نیز باید مورد توجه اعضای خانواده ­ی سالمند قرار داشته و توسط آن­ها رعایت شوند که مهمترین آن­ها عبارتند از:

 • توضیح کامل شرح حال سالمند به کارشناسان مجموعه برای انتخاب بهترین پرستار موجود که با شرایط بیمار و نیازهای او بیشترین تطابق را دارد.
 • خانواده­ ی سالمند می ­بایست تمام انتظاراتی که از پرستار دارند را با او در میان بگذارند.
 • دقت به تجربه و سابقه­ ی کاری پرستار یکی دیگر از نکاتی است که خانواده­ ی سالمند به آن توجه بالایی داشته باشند که البته این موضوع با انتخاب یک مجموعه ­ی خدماتی معتبر محقق خواهد شد.

توجه به نکات فوق از سوی خانواده ­ی فرد سالمند نیز در جهت افزایش کیفیت خدمات پرستاری از سالمند بسیار موثر می­باشند. با توجه به امکان طولانی بودن حضور پرستار در کنار سالمند، ارتباط عاطفی بین این دو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که پرستار با توجه به مهارت بالای خود، به راحتی قادر به انجام آن خواهد بود.

 

هزینه پرستاری از سالمند

سالمندان گروه ­های خاصی از جامعه هستند که به علت شرایط خاص خود، توانایی انجام بسیاری از کارهای خود را ندارد. پرستاری از سالمند مجموعه ­ای از امور می­باشد که یا جزو چارچوب وظایف پرستار هستند یا اینکه پرستار از سوی خانواده ­ی سالمند، ملزم به انجام آن­ها شده است.

هزینه خدمات پرستاری از سالمند در منزل، بر اساس کارهایی که پرستار انجام می­دهد و زمانی که برای انجام کارها صرف می­کند، محاسبه می­شود. برخی از خانواده­ ها به این دلیل که خود در برخی از ساعات شبانه روز قادر به پرستاری از سالمند می­باشند، به صورت ساعتی از خدمات پرستار بهره می­برند. این در حالیست که بسیاری از خانواده ­های دیگر به دلیل مشغله ­ی بالا و نداشتن زمان کافی برای در کنار سالمند بودن، خدمات پرستاری را به صورت شبانه روزی درخواست می­دهند. بدون شک هزینه خدمات پرستاری از سالمند دسته­ های ذکر شده با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

 مجموعه­ی خدمات مراقبتی و درمانی هوم کا، هزینه ­ی خدمات پرستاری از سالمند را بر اساس تعرفه ­های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تعیین می­کند و این موضوع سبب کاهش بهای پرداختی توسط افراد استفاده کننده از این خدمات گشته است.

3333333

پرستاری از سالمند با مجموعه هوم کا

تا به اینجا با اهمیت پرستاری از سالمند در منزل آشنا شده ­ایم و می­دانیم که پرستار استخدام شده برای پرستاری از سالمند می ­بایست تخصص مورد نیاز برای انجام خدمات پرستاری را داشته باشد. مجموعه­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ی هوم کا با تکیه بر متخصصان و پزشکان تیم مراقبتی و درمانی خود، پرستاران کادر خود را پس از انجام مصاحبه ­های تخصصی و گذراندن دوره ­های آموزشی مخصوص انتخاب می­کند.

برای استفاده از خدمات پرستاری از سالمند در منزل کافیست با مجموعه ­ی خدمات مراقبتی و درمانی هوم کا تماس بگیرید و خدمت مورد نیاز خود را درخواست دهید. کارشناسان مجموعه با دریافت اطلاعات اولیه از شما و بیمار، مشاوره ­های مورد نیاز را انجام داده و با توجه به شرایط سالمند، بهترین پرستار منطبق بر شرایط سالمند را به محل حضور سالمند اعزام می­ نماید.

 

پرستار جامعه سبک زندگی سلامت سلامت روان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر