کد خبر: 961549 A

از نیمه‌های ماه می تا اواخر ژوئن زمانی عالی برای سفر به کانادا است. تا آمدن انبوه جمعیت توریست‌ها فاصله است، در نتیجه قیمت‌ها همچنان مقرون‌به‌صرفه هستند.

اگر تا به حال به سفر به کانادا فکر نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم این سرزمین شگفت‌انگیز را به عنوان مقصد بعدی سفرهای تفریحی‌تان انتخاب کنید. چرا؟ پاسخ به این سوال آسان است. تفاوتی نمی‌کند چه سلیقه‌ای داشته باشید یا برنامه‌تان از یک سفر تفریحی چیست؛ تور کانادا می‌تواند شما را به تمام خواسته‌هایتان برساند.

دوست دارید در طبیعت ماجراجویی کنید؟ به غذا، هنر و فرهنگ علاقه‌مند هستید؟ در تور کانادا شما می‌توانید یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین سفرهای زندگی‌تان را داشته باشید. طبیعت تماشایی، شهرهای پر جنب و جوش و سرزنده و مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز، همگی نوید می‌دهند گرفتن ویزای توریستی کانادا یکی از بهترین کارهایتان در زندگی‌تان خواهد بود.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

بسیاری از شهروندان کشورهای مختلف برای سفر به کانادا نیاز به ویزا دارند. هدف سفرشان نوع ویزایی که باید دریافت کنند را مشخص می‌کند. برای انجام یک سفر تفریحی، دیدن شهرهای مختلف این کشور و بازدید از مکان‌های دیدنی بی‌شمارش، شما باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید. ویژگی‌های خاص این ویزا، آن را از ویزاهای توریستی و گردشگری بسیاری از کشورهای دیگر متمایز کرده است. همین خصوصیات است که باعث شده اخذ ویزای توریستی کانادا این چنین در میان علاقه‌مندان به سیاحت و گردشگری محبوب شود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ویزای توریستی کانادا اعتبار طولانی آن است. این ویزا بسته به مدت اعتبار پاسپورت متقاضی صادر می‌شود، در نتیجه برای ایرانی‌ها اعتبار این ویزا می‌تواند حداکثر تا 5 سال هم باشد. ویژگی دیگر آن مولتی یا چند بار ورود بودن آن است؛ یعنی شما در مدت این 5 سال می‌توانید به تعداد دفعات نامحدود به این کشور سفر کنید و در هر بار سفرتان حداکثر به مدت 6 ماه در آنجا اقامت داشته باشید. همین ویژگی‌ها است که باعث شده این ویزا با عنوان ویزای مولتی 5 ساله کانادا هم مشهور شود.

کاناد کشور بسیار بزرگ و پهناوری است. شاید گفتن این که سفر از شهر تورنتو به ونکوور با هواپیما حدود 7 ساعت و از طریق بزرگراه و با اتومبیل شخصی حدود 40 ساعت زمان می‌برد، بتواند ایده‌ای عالی از وسعت این کشور به شما بدهد. به همین خاطر است که با یک سفر به کانادا نمی‌توان تمام بخش‌ها و جاذبه‌های آن را دید. با گرفتن ویزای توریستی کانادا شما می‌توانید در زمان‌های مختلف سال، سفرهای خود را به نقاط گوناگون این کشور برنامه‌ریزی کنید و از جذابیت‌های فصلی هر کدام از این مناطق لذت ببرید.

در خیلی از موارد ریجکتی یا عدم موفقیت در دریافت ویزای کانادا به عدم آشنایی با نحوه تنظیم و ارایه مدارک مورد نیاز ویزای کانادا مربوط بوده لذا اگر قصد بالا بردن شانس قبولی ویزای کانادا خود را دنبال می کنید با پرکردن فرم های ارزشیابی شرکت BEST CANADA TOURS در وبسایت از خدمات بهترین مشاوره ویزای کانادا بهرمند شوید.

چرا تور کانادا؟

همان‌طور که اشاره کردیم، مقدمه اصلی سفر به کانادا، گرفتن ویزای توریستی این کشور است. وقتی ویزای خود را دریافت کردید، می‌توانید اسباب سفر را آماده کرده، بلیت هواپیما کانادا خود را بگیرید و به این کشور سفر کنید. شاید بهترین روش برای گشت و گذار در این سرزمین و دیدن جاذبه‌های بی‌نظیرش، شرکت در تورهای گروهی است، به خصوص اگر برای اولین بار باشد که به این کشور سفر می‌کنید. در تور کانادا شما همراه با دیگر همسفران خود می‌توانید در یک سفر برنامه‌ریزی شده و بدون دغدغه از چند شهر و جاذبه‌های آن شهرها دیدن کنید.

از فضای چند فرهنگی شهر تورنتو تا مونترال و شهر کبک با ریشه‌های فرانسوی‌شان و بهشتی دوست‌داشتنی با نام ونکوور، کانادا مجموعه‌ای از شهرهای اعجاب‌انگیز را در خود جای داده است. کانادایی‌ها خوب بلدند شادی کنند؛ این کشور آن قدر جشنواره و فستیوال‌های مختلف دارد که شمردن تمام‌شان کاری بسیار سخت خواهد بود. فستیوال موسیقی جاز در مونترال، فستیوال موسیقی لومیناتو در تورنتو، فستیوال گل لاله و فستیوال کلگری استمپید با شهرت جهانیش، تنها تعداد کمی از این فستیوال‌های پر نشاط و خاطره‌انگیز هستند.

تور کانادا یک انتخاب بسیار محبوب در بین علاقه‌مندان به طبیعت است. تعداد زیادی پارک ملی تاسیس شدند تا از این گنجینه جهانی محافظت شود و به تمامی افراد از جمله مسافران تور کانادا این فرصت داده شود تا برخی از زیباترین مناظر طبیعی زندگی‌شان را ببینند.

سفر به کانادا

از پارک‌های ملی معروفی مانند پارک بنف و جاسپر در استان آلبرتا تا پارک‌های پسیفیک ریم و یوهو در بریتیش کلمبیا، پارک‌های این کشور کوهستان‌های برف گرفته، آبدره‌های عمیق، جزیره‌های سرسبز، یخچال‌های طبیعی بسیار بزرگ، دریاچه‌های درخشان و آبشارهای خروشان فراوانی را در خود جای داده‌اند.

در تور کانادا شما همچنین می‌توانید از دیدن حیات وحش خارق‌العاده این کشور لذت ببرید. از خرس‌های قطبی در مناطق شمالی تا خرس‌های گریزلی، گوزن‌های شمالی، گاومیش‌های کوهی، سیاه‌گوش‌ها و شیرهای کوهی، این کشور گونه‌های متنوعی از جانداران را در خود جای داده است.

از ساحل غربی تا ساحل شرقی کانادا، شما با مردمان، فرهنگ‌ها و جوامعی آشنا می‌شوید که تصویری عالی از گذشته این کشور به شما می‌دهند. آن‌ها همچنین به شما نشان می‌دهند این کشور در آینده به چه سمت و سویی می‌رود. در سفر به کانادا از دیدن فرهنگ غنی و خاص مردمان بومی لذت ببرید، در بریتیش کلمبیای شمالی هنر مردمان اولیه را کشف کنید و در بخش تاریخی شهر کبک با ریشه‌های  فرانسوی استان کبک آشنا شوید.

شاید همین چند فرهنگی بودن است که کشور کانادا را این چنین جذاب کرده است. این مردم در این سال‌ها خوب فهمیده‌اند که می‌توانند در کنار هم رشد کنند و از تفاوت‌های فرهنگی‌شان بهره ببرند. فرهنگ گوناگون زندگی و گشت و گذار در شهرهای کانادا را هم جذاب کرده است. شما در سفر به کانادا می‌توانید در یک شهر گوشه‌های مختلفی از دنیا را ببینید.

بهترین زمان سفر به کانادا

کانادا به سرما و برف مشهور شده و برای بسیاری این پیش‌فرش وجود دارد که کانادا در تمام طول سال سرد و یخبندان است، اما این فرض درستی نیست. این کشور پهناور 4 فصل مختلف دارد، به خصوص در مناطق جنوبی کشور که از سرمای مناطق قطبی شمال دورتر هستند. در بخش‌های پایینی، بهارهای مطبوع، تابستان‌های گرم و دلچسب، پاییزهای رنگی و زمستان‌های برفی وجود دارد.

سفر به کانادا

وقتی شما ویزای توریستی خود را گرفتید، در مدت اعتبار 5 ساله‌اش می‌توانید سفر خود را برای فصل‌های مختلف سال برنامه ریزی کنید و از جذابیت‌های مناطق مختلف این سرزمین در هر فصل لذت ببرید. با این وجود در میان 12 ماه سال، زمان‌هایی وجود دارند که به عنوان بهترین زمان سفر به کانادا شناخته می‌شوند. در ادامه آنها را مرور می‌کنیم:

از نیمه‌های ماه می تا اواخر ژوئن زمانی عالی برای سفر به کانادا است. تا آمدن انبوه جمعیت توریست‌ها فاصله است، در نتیجه قیمت‌ها همچنان مقرون‌به‌صرفه هستند. در این وقت از سال سر و کله برگ‌های سبز روی درختان پیدا می‌شود و طبیعت دوباره به زندگی بر می‌گردد.

جولای تا آگوست فصل پر گردشگر در تمامی بخش‌های کانادا است، از ونکوور گرفته تا هالیفاکس، به خصوص از نیمه‌های جولای تا نیمه‌های آگوست. برای بسیاری از جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی معروف، شما باید رزروهای خود را از حدود 6 تا 9 ماه قبل انجام داده باشید؛ البته هر چه زودتر رزرو کنید، قیمت‌های بهتری هم نصیبتان می‌شود. شهرها و پارک‌های ملی در این وقت از سال، با حضور جمعیت انبوه توریست‌ها از سراسر جهان حسابی شلوغ هستند. روزها در این وقت از سال می‌توانند حسابی گرم شوند.

در ماه‌های سپتامبر و اکتبر رنگ‌های بی‌نظیر و خیره‌کننده قرمز و طلایی درختان کم کم پدیدار می‌شوند و مناظری تماشایی در همه جای کشور خلق می‌کنند. وضعیت آب و هوا در این ماه‌ها همچنان دلپذیر است، به خصوص در ماه سپتامبر؛ زمانی که از تعداد توریست‌ها کم شده و قیمت‌ها عموما پایین‌تر هستند. به بیان دیگر این وقت از سال ایده‌ال‌ترین زمان سفر به کانادا است.

مانند آوریل، نوامبر را هم نمی‌توان به عنوان بهترین زمان سفر به کانادا پیشنهاد داد. این وقت از سال آب و هوا در بیشتر مناطق سرد و بارانی است و دیگر خبری از برگ‌های پاییزی روی درختان نیست. بهترین برنامه سفر برای ماه‌های آوریل یا نوامبر را می‌توان بازدید از شهرهای بزرگ و جاذبه‌هایشان در نظر گرفت.

زمستان‌های کانادا از نیمه‌های دسامبر شروع شده و تا نیمه‌های مارس ادامه دارند. این دوره، زمانی عالی برای لذت بردن از هیجان ورزش‌های زمستانی مانند اسنومبیل‌سواری و سورتمه‌سواری با سگ‌ها است. دقت داشته باشید که فصل تعطیلات کریسمس (نیمه‌های دسامبر تا اوایل ژانویه) زمانی شلوغ در تمام شهرها است. اگر در این زمان‌ها قصد داشتید به تور کانادا بروید، بهتر است رزروهای خود را از 6 ماه قبل‌تر انجام دهید؛ به خصوص برای هتل‌ها، چرا که هر چه زودتر اقدام کنید، قیمت‌ها ارزان‌تر خواهند بود.

ژانویه سردترین ماه سال است و توریست‌های خیلی کمی در این وقت از سال در کشور حضور دارند، به همین خاطر ژانویه ارزان‌ترین ماه برای سفر به کانادا است. در ماه فوریه دمای هوا شروع به بالا رفتن می‌کند. فوریه زمان تعطیلات بهاری مدرسه‌ها است، در نتیجه تعداد زیادی از خانواده‌های کانادایی به سفر می‌روند و به همین خاطر قیمت‌ها در این دوره بالا هستند. ماه مارس شروع فصل بهار با کلی آفتاب است. در ابتدای ماه همچنان می‌توان از انجام بعضی ورزش‌های زمستانی لذت برد، اما با گرم‌تر شدن هوا هر چه جلوتر برویم، تضمینی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

آب و هوا خانواده شادی کانادا برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر