کد خبر: 957497 A

امروزه درب اتوماتیک در سراسر جهان در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، این سازه نیز تکامل پیدا کرد. به سبب استفاده از این درب در موقعیت های متعدد، سازندگان را بر آن داشت که در طرح های متنوع به طراحی و تولید آن بپردازند.

امروزه در نقاط مختلف شهری استفاده از درب اتوماتیک رواج پیدا کرده است. در بسیاری از ساختمان های مسکونی و اداری و حتی ورزشگاه ها و اماکن تفریحی، کاربرد این سازه ها را می بینیم. این سازه ها علاوه بر زیبایی، امنیت و راحتی بسیاری را برای کاربران به همراه می آورند که باعث روی آوردن طرفداران بیشتری به سمت آن ها شده است. ما در این مطلب شما را با انواع درب اتوماتیک از جمله درب کرکره ای و خصوصیات آن ها آشنا می کنیم.

 

کاربرد درب اتوماتیک و انواع آن

امروزه درب اتوماتیک در سراسر جهان در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، این سازه نیز تکامل پیدا کرد. به سبب استفاده از این درب در موقعیت های متعدد، سازندگان را بر آن داشت که در طرح های متنوع به طراحی و تولید آن بپردازند. به عنوان مثال درب اتوماتیک یک منزل مسکونی با درب یک بانک و یا یک ورزشگاه در طراحی و ساخت تفاوت دارند.

علاوه بر ظاهر زیبای این سازه، عملکرد هوشمند آن سبب شده است که در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود.

درب های اتوماتیک را هم از لحاظ شکل و هم عملکرد، به چند دسته تقسیم می کنند که در قسمت های بعدی به آن ها اشاره می کنیم.

انواع درب اتوماتیک از نظر شکل

درب های اتومات را به سبب اینکه در مکان های متعددی کاربرد دارند، به شکل های مختلفی نیز طراحی می کنند.

012

 • درب اتومات از نوع لولا دار یا جک دار

  درب اتومات لولایی با استفاده از یک لولا یا جک باز و بسته می شود. به وسیله این جک، فضای مناسب برای عبور افراد و وسایل آن ها فراهم می آید. این نوع سازه ها را دو لنگه و تک لنگه می سازند که نوع دو لنگه آن از کاربرد بیشتری برخوردار است. حدود 90 درصد از درب هایی که در بازار وجود دارند، درب دو لنگه هستند. به همین خاطر می توان گفت سهم عمده بازار به این نوع از درب های اتوماتیک اختصاص دارد. نوع دولنگه را برای حیاط یا پارکینگ ها استفاده می کنند.

  درب های لولا دار به دو نوع روکار و توکار تقسیم بندی می کنند که می توانید لولای آن ها را از نوع الکترومکانیکی یا هیدرولیکی انتخاب کنید.

 • نوع تاشو درب اتوماتیک

  درب های تاشو که به نام های آکاردئونی، اتوبوسی و فولدینگ نیز معروف هستند، یک پیشنهاد خوب برای مشتریانی است که فضای محدودی در محل درب دارند. درب های آکاردئونی می توانند به اندازه 90 درصد از پهنای درب باز شده، اجازه ورود و خروج بدهد. می توانید این درب ها را صرفا از یک طرف به دیوار متصل کرد.

  برخی از مزیت های آن ها شعاع حرکتی کم، بالا بودن سرعت باز و بسته شدن آن ها، عملکرد بدون صدا، امنیت بالا و عملکرد مداوم برای زمان های طولانی است.  

درب ها از نظر شکل به انواع دیگری مانند کشویی و کرکره ای نیز تقسیم می شوند که در بخش بعدی به برخی از خصوصیات آن ها اشاره می کنیم.

درب اتوماتیک کرکره ای چه مزایایی دارد؟

کرکره برقی یا همان درب اتوماتیک کرکره ای یکی از انواع درب های اتوماتیک است. این نوع از درب ها علاوه بر زیبایی ظاهری، امنیت و آسایش را نیز برای کاربران به وجود می آورد. کرکره اتومات نوعی از کرکره است که دارای موتور می باشد و با استفاده از نیروی برق، به صورت عمودی بالا و پایین می رود. این نوع از درب ها را می توانید به راحتی باز و بسته کنید. در گذشته درهای کرکره ای را با قدرت دست و استفاده از نیروی انسان جابجا می کردند ولی امروزه به وسیله یک ریموت کنترلی و قدرت برق، این کار انجام می شود.

013

کرکره برقی مناسب مکان هایی مانند: پارکینگ منازل مسکونی، مراکز اداری و صنعتی، حفاظ پنجره ها، مراکز صنعتی و سوله ها است.

مزیت اصلی درب اتوماتیک کرکره ای نسبت به نوع دستی آن، آسانی و امنیت بالای آن است ولی در قسمت بعدی به فواید دیگر این سازه ها می پردازیم.

کرکره های اتوماتیک چه انواع و مزیتی دارند؟

کرکره های برقی نسبت به نوع دستی آن ها دارای مزیت های متعددی است که به برخی از آن ها در این قسمت اشاره می کنیم.

 • تنوع در رنگ و طرح

  در نوع جدید درب های کرکره ای، تنوع زیادی مشاهده می شود. این زیبایی و تنوع رنگ، در آراستگی بنا تاثیرگذار بسزایی می گذارد، به طوری که می توانید از آن به عنوان یک دکوراسیون زیبا استفاده کنید.

 • قابلیت شسشتوی آسان و راحت

  کرکره برقی را می توانید به سادگی و بدون دغدغه زنگ زدگی و خوردگی بشویید.

 • عدم نیاز به قفل کردن

  درب اتومات کرکره ای را به راحتی می توانید باز و بسته کنید و در عین ایمنی بالا نیاز به قفل کردن  ندارند.

 • قابلیت استفاده در هر شرایط آب و هوایی و اقلیمی

  کرکره اتومات را به علت اینکه دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود، می توانید در هر شرایط اقلیمی به کار ببرید.

 • باز و بسته شدن آسان آن به وسیله یک ریموت کنترلی

  درب کرکره ای برقی با فشار یک دکمه و به وسیله نیروی برق به سهولت باز و بسته و جابجا می شود.

انواع درب اتومات کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای دارای انواع مختلفی است که در ساختمان ها با کاربری های متنوع به کار می رود. برخی از این انواع عبارتند از: کرکره برقی پارکینگی، درب کرکره ای مغازه ای، درب کرکره ای صنعتی و درب برقی کرکره ای پنجره ای. در اینجا به شرح مختصری از انواع کرکره برقی می پردازیم.

014

 • درب کرکره ای پارکینگی برای مکانهایی که محدودیت فضایی در قسمت رمپ دارند، مناسب است.
 • کرکره برقی پنجره ای معمولا برای امنیت بیشتر پنجره ها و درب های مسکونی استفاده می شود.
 • موارد کاربرد کرکره برقی صنعتی برای انبارها، سوله ها و پارکینگ هایی با ابعاد بزرگ است.
 • درب های کرکره ای مغازه ای که جایگزین مدل سنتی آن ها شده است برای مغازه ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

درب برقی کشویی

نوع کشویی درب های برقی، به صورت افقی باز و بسته می شوند و باید به اندازه یک درب در دو طرف دیوار، فضای حرکتی وجود داشته باشد. درب کرکره ای برقی در هنگام باز شدن، بر روی ریل حرکت می کند و برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

15

درب های کشویی دارای انواع مختلفی مانند: تلسکوپی، کشویی منحنی، کشویی خطی، و مثلثی هستند. درب های اتومات را از لحاظ عملکرد به سه دسته درب های الکترومکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی تقسیم بندی می کنند که ویژگی های خاص خود را دارند.

16

اگر برای خرید درب اتوماتیک نیاز به مشاوره دارید به سایت دیاکو مراجعه کنید. این مجموعه به شما برای خرید مناسب با نیازتان، درباره خصوصیات و ویژگی های درب های اتوماتیک و انواع آن ها یاری می رساند. این شرکت با استفاده از کارشناسان مجرب، سعی دارد که علاوه بر زیبایی محصولات خود بر کیفیت آن ها نیز بیفزاید. محصولات تیم دیاکو دارای عایق صدا، سازگاری با محیط زیست هستند. درب های برقی این شرکت همچنین، مصرف انرژی را بهینه سازی می کنند.

گروه دیاکو با استفاده از نیروی متخصص در طراحی، تولید و پشتیبانی، ابتکارهای مهندسی و متدهای جدید حرفه ای را سرمشق خود قرار داده است. یکی دیگر از اهداف این مجموعه، نهادینه کردن فرهنگ تعامل با کارفرما است. برای انتخاب مناسب درب برقی بهتراست با کارشناسان حرفه ای دیاکو مشاوره کنید و از نظرات آن ها بهره مند شوید.

جهان شرایط آب و هوایی صرفه جویی صنعت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر