کد خبر: 954827 A

آرایش چشم بسیار آسان است به شرطی که بلد باشید. روش‌های زیادی برای برجسته کردن چشم شما با استفاده از آرایش وجود دارد؛ اما ریمل، سایه چشم، کانتور و لوازم آرایشی مختلف گاهی می‌توانند به جای مفید بودن، گیج‌کننده باشند.

آرایش چشم بسیار آسان است به شرطی که بلد باشید. روش‌های زیادی برای برجسته کردن چشم شما با استفاده از آرایش وجود دارد؛ اما ریمل، سایه چشم، کانتور و لوازم آرایشی مختلف گاهی می‌توانند به جای مفید بودن، گیج‌کننده باشند. در این قسمت سعی می‌کنیم راه‌هایی را پیدا کنیم که بتوانید با آن‌ها چشم ها را به صورتی که دوست دارید، درآورید. پس از خواندن این مطلب، انتخاب و خرید سایه چشم و ریمل برایتان ساده‌تر خواهد شد. استفاده درست و به جا از لوازم آرایشی نیازمند کمی اطلاعات و تجربه است که سعی می‌کنیم آن‌ها را از کسانی که می‌دانند، بپرسیم و به خوانندگان هدیه کنیم.

با دقت به چشم خود نگاه کنید. قسمت‌هایی که باید روی آن‌ها کار کنید شامل: گوشه چشم، زیر پلک، قسمت بالای پلک، زیر ابرو و خطوط بالا و پایین مژه‌ها است. هر کدام از این‌ها را می‌توانید به دلخواه خود بیارایید و نتیجه دلخواهتان را بدست آورید.

کار با دو نوع ریمل

مژه‌ها وقتی توسط دستگاه ریمل فر داده شده و مرتب می‌شوند، خیلی زیباتر هستند. ریمل‌ها دارای برس متفاوت و مواد گوناگونی هستند. برای گرفتن بهترین نتیجه می‌توانید از دو نوع ریمل استفاده کنید. ریمل‌هایی با مواد زیاد و برجسته کننده را برای آخر کار نگه دارید. ابتدا با یک ریمل سبک تر مژه‌ها را شانه کرده و سعی کنید آن‌ها را به بلندترین طولی که ممکن است، برسانید. حالا با ریمل سنگین و پرمایه تر چند بار روی مژه‌ها حرکت کنید تا تارهای مژه ضخیم شوند. برای ضخیم‌تر شدن موهای مژه می‌توانید قبل از ریمل، مقداری پودر بی‌رنگ مانند پودر بچه روی مژه‌ها بپاشید.

خط چشم بالا و پایین را جدا کنید

اگر می‌خواهید چشمانتان بزرگ‌تر و بیدارتر به نظر برسد خط چشم بالا و پایین را به هم وصل نکنید. همان چند میلی‌متر فاصله بین دو خط باعث بزرگ‌تر دیده شدن چشم می‌شود. برای حداکثر کردن تأثیر خط چشم کمی تجربه و دقت لازم است و بهتر است چند مدل مختلف آرایش چشم را ببینید.

سایه مناسب برای چشمتان پیدا کنید

قبل از خرید ریمل ، رنگ را انتخاب کنید. همین‌طور برای خرید سایه چشم ابتدا باید تنالیته مورد نظرتان را انتخاب کرده باشید. خط چشم مشکی یک مد کلاسیک است که هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود؛ اما اگر واقعاً می‌خواهید چشمتان در بهترین شکل باشد، رنگ مناسب چشمتان را پیدا کنید. این کار جز با تجربه حاصل نمی‌شود. ریمل‌ها و سایه‌های مختلفی تهیه کنید و تأثیر آن‌ها را با هم مقایسه کنید. برای این کار وقت بگذارید تا نتیجه بگیرید. در ابتدا شاید انتخاب کمی سخت باشد. سایه‌ها و ریمل‌ها خیلی متنوع هستند ولی ابتدا رنگ‌های اصلی یعنی قهوه‌ای، مشکی و ترکیبات آبی و سبز را امتحان کنید و سپس می توانید در هر دسته رنگ مناسب‌تر را پیدا کنید.

تأثیر خط چشم روشن و تیره

برای توضیح تفاوت میان خط چشم تیره و روشن یک مثال می‌زنیم. اگر شب پرکاری داشته‌اید، چشمانتان حالتی دارد که فقط با استراحت و میک‌آپ بهتر می‌شود. به جای خط چشم تیره که معمولاً استفاده می‌کنید این بار خط چشم قهوه‌ای یا سبز روشن را زده و بالای چشم را هم کمی سایه روشن کار کنید. خواهید دید که چشم حالتی کاملاً بیدار و تیز به خود گرفته و زیبایی اصلی خود را پیدا می‌کند. کاری که یک میک‌آپ درست می‌تواند انجام دهد، نمایش هر عضو صورت به بهترین شکلی است که می‌تواند داشته باشد. از آرایش نهراسید.

02

روش پر کردن ابروها

پر کردن ابروها به ظاهر ساده است ولی در عمل بسیار مشکل است. تفاوت این کار درست شبیه تفاوت نقاشی کودکان و نقاشی حرفه‌ای است. بین ابروها را مثل مدل نقاشی پر نکنید. زیبایی ابروها به خطوط هر تار ابرو است. حتی خطوط تارهای ابرو نیز همیشه یک شکل نیستند و با حرکت پوست صورت حرکت کرده و تفاوت بین تتو و ابروی طبیعی به سرعت مشخص می‌شود. بهترین روش پر کردن ابرو کشیدن سایه هر تار ابرو روی پوست است. درست شبیه سایه واقعی برای هر تار زیر همان مو یک خط سایه رسم کنید. این کار روش پر کردن ابروی حرفه‌ای است. اگر از مدادهای با دوام استفاده کنید می‌توانید چند روز آن را حفظ کنید. ولی نگران نباشید. این کار به سرعت انجام می‌شود و پس از چند بار تمرین می‌توانید در طول ده دقیقه هر دو ابرو را پرکنید.

پلک‌ها را با کانسیلر برجسته کنید

پلک‌ها پوست خیلی حساسی دارند و با کمترین تغییر دما امکان دارد قرمز یا بی‌رنگ شوند. خوب است قبل از استفاده از هر چیزی کمی کانسیلر روشن روی پلک بالایی کار کنید. گریمورهای حرفه‌ای برای خوب دیده شدن اثر سایه روی پلک حتماً از کانسیلر برای یکدست کردن پلک استفاده می‌کنند. انتخاب لوازم آرایشی نیازمند اطلاعات اولیه است. حالا پلک برای سایه زدن آماده است.

یک تکنیک مهم که اغلب خانم‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند استفاده از سایه سفید روی برجستگی زیر ابروان است. این کار به‌اندازه‌ای روی صورت تأثیر خوبی دارد که همیشه به دردتان میخورد.

بین لایه‌های ریمل، پودر حجم دهنده بزنید

این تکنیک هم بسیار کارآمد و عالی است. حتماً در کنار لوازم آرایش باید پودر کم‌رنگ یا بی‌رنگ داشته باشید. پودر برای فیکس کردن آرایش و جلوگیری از تعریق مفید است. در هنگام کار روی چشم استفاده از پودر بی‌رنگ غوغا می‌کند. اولین لایه ریمل را بزنید تا مژه‌ها رنگ گرفته و مرتب شود. حالا برای حجم دادن به مژه مقدار زیادی پودر روی مژه بپاشید و پس از آن لایه بعدی ریمل را شروع کنید. نتیجه اعجاب‌انگیز است. بدون آنکه مژه‌ها زمخت شوند، حجم پیدا می‌کنند.

03

جلوگیری از ریزش سایه چشم روی صورت

نوار چسب نیز جزو لوازم آرایشی است. یک تکه چسب پانسمان به طول 3 سانت را قبل از شروع کار روی چشم به روی گونه بچسبانید. پاک کردن سایه از روی صورت بسیار سخت و گاهی باعث رنگی شدن گونه‌ها می‌شود. شبیه دستمالی که موقع غذا خوردن روی پا می‌گذارید هنگام کار کردن روی چشم نیاز به چسب و یا مقداری دستمال کاغذی دارید که گونه‌هایتان را از رنگی شدن محافظت کند. این عادت حرفه‌ای گریمورهاست و خوب است که شما هم آن را یاد گرفته و همیشه رعایت کنید.

از میسلار برای روتوش ریمل استفاده کنید

حتماً متوجه شده‌اید که محلول میسلار چقدر مفید است. برای مرتب کردن ریمل نمی‌توانید از پنبه یا دستمال استفاده کنید. ریمل به سرعت پخش شده و همه صورتتان را خراب می‌کند. بهترین راه برای مرتب کردن ریمل استفاده از یک برس تمیز ریمل آغشته به میسلار است. برس را در محلول فرو کرده و به آرامی جایی را که می‌خواهید تمیز کنید و تمام.

برس ریمل عمودی بزنید

استفاده از برس ریمل مهارت زیادی می‌خواهد. این وسیله یک ابزار کامل ولی کوچک است. اگر توانستید ریمل‌هایی بخرید که برس های دسته بلند و با کیفیت دارند. پس از استفاده از برس افقی برای پف کردن مژه‌ها حالا برس را به صورت عمودی روی مژه‌ها بکشید تا حجم مژه‌ها دو برابر شود.

استفاده از قاشق برای ریمل زدن

بله درست است؛ قاشق. یک قاشق هنگام ریمل زدن برداشته و آن را زیر مژه‌ها بگیرید طوری که برجستگی قاشق رو به بیرون باشد. حالا می‌توانید بدون نگرانی از سیاه شدن پوست، فقط مژه‌ها را ریمل بزنید. می‌توانید از قاشقی کوچک که دسته بلند دارد هم استفاده کنید.

حالا برای خرید سایه چشم نگاه متفاوتی دارید. میدانید که به یک ریمل با چه نوع برسی احتیاج دارید. در فروشگاه اینترنتی میس و مستر لوازم آرایشی غالب برندهای موجود در ایران را می‌توانید خریداری کنید.

ایران پنبه زیبایی کودکان مو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر