کد خبر: 953401 A

اکنون در آستانه ی اتمام فرصت ارسال اظهارنامه ی مالیاتی هستیم، و تنها 7 روز دیگر (31 مرداد) فرصت باقی است.

ایلنا؛ معاون سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان مشاغلی که شرایط بهره مندی از مالیات مقطوع را دارند، می‌بایست تا پایان مردادماه براساس فرم مربوطه مراتب را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به تعیین مالیات مقطوع بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ برخی از صاحبان مشاغل، گفت: طبق تفاهم سازمان امور مالیاتی کشور و اصناف کشور و طبق دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان مشاغلی که مشمول این دستورالعمل هستند، در صورت تکمیل و ارسال فرم مربوطه حداکثر تا پایان مرداد ماه سال ۱۳۹۹، از نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می‌شوند.

نرخ‌های تعیین مالیات مقطوع

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور همچنین درخصوص نرخ‌های تعیین مالیات مقطوع، اظهارداشت: مالیات صاحبان مشاغل بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۷ به شرح زیر به صورت مقطوع تعیین می‌شود:

۱- صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی تا ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۷

۲- صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی از ۲۵.۰۰۰.۰۰۱ ریال تا ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال، با ۴% (چهار درصد) افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۷

۳- صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی از ۵۰.۰۰۰.۰۰۱ ریال تا ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال، با ۸% (هشت درصد) افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۷

۴- صاحبان مشاغل مالیاتی با میزان مالیات قطعی بیشتر از ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال با ۱۲% (دوازده درصد) افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۷

وی تاکید کرد: در خصوص صاحبان مشاغلی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را به صورت یک جا تا پایان مرداد ماه سال ۱۳۹۹ نداشته باشند، مالیات مقطوع فوق حداکثر تا پنج ماه به صورت مساوی تقسیط می‌شود. عدم پرداخت به موقع مالیات و یا درصورت تقسیط، عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر مشمول جریمه موضوع ماده (۱۹۰) قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود.

ri6ru

روشی جدید برای تکمیل فرم اظهارنامه مالیاتی | بایاپلت دات کام

امسال با توجه به شرایط پیش آمده و بیماری کرونا دولت یک ماه فرصت اضافه برای ارسال اظهارنامه مشاغل قائل شد.

اکنون در آستانه ی اتمام فرصت ارسال اظهارنامه ی مالیاتی هستیم، و تنها 7 روز دیگر (31 مرداد) فرصت باقی است.

در این راستا بایاپلت با تکیه بر دانش متخصصان حسابداری خود اقدام به ساده سازی فرآیند ثبت اظهارنامه کرده است. همچنین دیگر نیازی نیست در این شرایط سلامتی خود را به خطر بیندازید و برای ارسال اظهارنامه به کافی نت و یا اداره ی دارایی مراجعه کنید.

به این صورت که شما وارد سایت شده، اطلاعات خود را در اختیار کارشناسان موسسه حسابداری از طریق فرم های مربوطه قرار میدهید، این متخصصان اطلاعات را بررسی کرده و در صورت نیاز به منظور تکمیل اطلاعات با شما تماس میگیرند، پس از تکمیل اطلاعات و رفع نواقص اظهارنامه ی مالیاتی شما توسط شرکت ارسال میگردد و اظهارنامه و قبض های مالیاتی شما در سایت بارگذاری میشود و شما میتوانید به راحتی از سایت بردارید.

 

 

 

 

 

تسلیم اظهارنامه مالیاتی کارشناسان موسسه حسابداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر