کد خبر: 953062 A

صنعت چوب از تاثیرگذارترین و مهم ترین صنایع کشور به شمار می رود و حدود پانزده درصد از شاغلین در ایران به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنعت چوب و صنایع آن فعالیت می کنند.

در سطوح مختلف خانگی، کارگاهی و صنعتی ابزارآلات و تجهیزات گوناگونی در جهت کار با چوب عرضه شده به گونه ای که هر شخص با هر سطحی از علم و دانش و تنها با کمی تمرین می تواند ایده های مختلف خود را با کمک چوب خلق کند.

ماشین های سی ان سی را می توان یک دستگاه تراش دانست که توسط کامپیوتر و اپراتور کنترل می شود که این قابلیت را دارد که یکسری برش های تکراری و از قبل برنامه ریزی شده را انجام دهد.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که سی ان سی چیست و پیش از آنکه به دنبال سی ان سی ارزان یا سی ان سی کوچک و لیست قیمت سی ان سی باشید به چه نکاتی باید دقت کنید؟

ماشین سازی آمل برش

شرکت ماشین سازی آمل برش در سال 1361 در راستای تولید ماشین آلات صنعت چوب تاسیس شد که ابزار تیزکن و خانواده محصولی اره تیزکن نخستین تولیدات این شرکت بودند که روانه بازار شدند.

کسب عنوان تولیدکننده نمونه کشور در سال 1363 و تولیدکننده نمونه صنعت استان مازندران در سال 1386 نشان از روند رو به رشد شرکت و کیفیت بالای محصولات از ابتدای تاسیس این شرکت تاکنون دارد.

فروش بیش از 30 هزار دستگاه در سرتاسر کشور و صادرات ماشین آلات چوب به کشورهای ازبکستان و آذربایجان و کشورهای حاشیه خلیج فارس نشان دهنده رضایت مشتریان و کیفیت بالای ساخت محصولات این شرکت است که در نهایت به دنبال ارتقای بیش از پیش این صنعت در کشور هستیم.

ماشین سی ان سی

ماشین cnc که مخفف کلمهcomputer numerical control  است به معنای کنترل ماشین به واسطه پردازش کامپیوتری است.

سی ان سی چوب برای برشکاری، حکاکی و منبت کاری بر روی چوب و ام دی اف کاربرد دارد.

ابعاد میز و کار دستگاه و قطعات و امکاناتی که در اختیار اپراتور سی ان سی قرار می دهد موجب تمایز ماشین های سی ان سی نسبت به یکدیگر خواهد شد.

مزایای سی ان سی:

از مهم ترین مزایای سی ان سی می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

سرعت بالای ماشین سی ان سی و سری کاری

ظرافت و دقت در کار در حد چند صدم میلی متر

یکی بودن قطعات تولید شده توسط cnc چوب

عدم نیاز به حضور مستمر و دائمی اپراتور؛ ماشین سی ان سی چوب بواسطه ماهیت کامپیوتری دچار خطا در کار و خستگی نمی شوند و نیاز به مرخصی هم ندارند و اپراتور ماشین سی ان سی اقداماتی که ماشین باید انجام دهد را به ماشین اعلام کرده و تا انتهای کار می تواند نظاره گر اقدامات دستگاه باشد.

قطعات سی ان سی

قطعات ماشین سی ان سی عبارتند از کنترلر، موتور اسپیندل، میزوکیوم، استپر موتور، میزآلومینیوم روبندی، ریل های راهنما، سرو موتور، مرغک سی ان سی، پمپ وکیوم، گیربکس، انرژی چین، اینورتر ، سنسور و بلبرینگ و اسلاید گاید که در ادامه وظیفه قطعات خواهیم پرداخت.

انواع سی ان سی

ماشین های سی ان سی به دو دسته ماشین های سی ان سی تخت یا سی ان سی رومیزی و روتاری یا چند کله سی ان سی تقسیم می شوند.

سی ان سی رومیزی را می توان سی ان سی ارزان قیمت برای کارگاه های خانگی دانست که با سرمایه کم به دنبال شروع کردن کسب و کاری هستند که توانایی بالای این دستگاه این امکان را به اپراتوی cnc می دهد که در هفت روز هفته و 24 ساعته برشکاری و حکاکی را با ظرافت و دقت بالایی بر روی قطعه کار انجام دهد .

در سی ان سی تخت حرکت ابزار سی ان‌ سی عموماً در راستای محورهای z ,y ,x کنترل می شود 

سی ان سی روتاری یا چند کله سی ان سی این قابلیت را دارند که بر روی اجسام استوانه ای نقوش مد نظر اپراتور را به بهترین شکل ممکن بر روی قطعه کار اجرا نمایند.

سی ان سی روتر به تعداد کله ها سی ان سی معروف است که این هدها در تسریع در کار نیز تاثیرگذار هستند به طور مثال اگر ماشینی 8 کله باشد می تواند همزمان یک طرح را بر روی هشت قطعه کار به صورت همزان انجام دهد.

سایز دستگاه، قدرت موتور و تعداد محورها در تقسیم بندی سی ان سی ها تاثیرگذار هستند که در توضیح جامع تر اینگونه می توان گفت که در انواع سی ان سی ها توان اسپیندل، سرعت دوران اسپیندل، ابعاد محیط، نیروی محرکه، نوع کنترلر صنعتی، سرعت پیشروی، نوع میز سی ان سی، توان میز وکیوم، نحوه انتقال نیرو در سی ان سی و اینورتر حائز اهمیت هستند.

شرکت ماشین سازی آمل برش دارای کامل ترین خانواده محصولی ماشین های سی ان سی است که مشتری با هرمیزان بودجه می تواند ماشینی را خریداری نماید به طور مثال ماشین am 2040 c از ماشین های سی ان سی تخت به حساب می آید که علاوه بر ویژگی های ثابتی که دارد مشتری می تواند بر اساس نیازهایش برخی موارد را نیز سفارش سازی کند و دست مشتری باز است.

این ماشین دارای اسپیندل با توان شش کیلووات هواخنک می باشد که از تکنولوژی پیشرفته ایتالیا در آن استفاده شده است.

این سی ان سی اتوماتیک دارای سرعت پیشروی بیست متر در دقیقه و نوع میز وکیوم با توان 7.5 کیلو وات آب در گردش است و فعالین صنعت چوب در جهت افزایش راندمان تولید کارخانه و کارگاه خود از این ماشین بهره ببرند.

همچنین نحوه انتقال نیروهای محور x,y  در این ماشین سی ان سی کارگاهی توسط دنده شاه ای مورب آلمان انجام می پذیرد و نیروی انتقال محور z توسط بال اسکرو تایوان انجام می شود.

عیب یابی اتوماتیک و هوشمند و سیستم حرکت مرغک ها و روغن کاری اتوماتیک از امکانات این دستگاه ها هستند.

تمامی دستورات مانند تغییر بین فواصل اسپیندل ، کنترل جریان اسپیندل و کارهایی که بر روی صفحات تخت یا پایه میل انجام می شود، از طریق کنترلر حرفه ای بدون نیاز PC که دارای قابلیت های ویژه ای جهت منبت کاری است انجام می شود.

خرید سی ان سی

انواع سی ان سی در دسته بندی های مختلفی طبق بندی می شوند که خرید هر کدام از آنها مزیت هایی دارید اما پیش از خرید سی ان سی باید به چه نکاتی دقت کرد؟

ابعاد محیط کار سی ان سی از مهم ترین مواردی است که پیش از خرید سی ان سی و اطلاع از لیست قیمت سی ان سی باید به آن اهمیت داد، اینکه بدانید قرار است با آن چه فعالیتی انجام دهید و چه محصولی تولید کنید به طور مثال اگر قرار است برشکاری و حکاکی انجام دهید می توانید سی ان سی تخت خریداری نمایید و اکر قرار است بر روی پایه های مبل کار کنید بهتر است که از ماشین های روتاری استفاده کنید تا تولید محصول برای شما مقرون به صرفه باشد.

همچنین ماشین های سی ان سی ابعاد مختلفی دارند و شما با در نظر گرفتن فضای کارگاهی خود می توانید ماشینی را بخرید تا کمترین فضای پرت در کارگاه ایجاد شود.

با یک نیازسنجی حرفه ای و دقیق می توانید به این نتیجه برسید که به چه سایز دستگاهی نیاز دارید.

در نرم افزار آرت کم اپراتور سی ان سی طراحی را انجام می دهد سپس طرح را به صورت g code به کنترلر وارد کرده و سپس دستور به دستگاه داده می شود و عملیات آغاز خواهد شد.

خدمات پس از فروش سی ان سی و گارانتی سی ان سی

اگر مشتری بهترین و کارآمدترین ماشین سی ان سی کارگاهی را نیز خریداری کرده باشد اما شرکت فروشنده نتواند به آنچه که در ابتدای خرید قول آن را داد خدمات پس از فروش ارائه دهد و در جهت تعمیر، نگهداری، ارائه قطعات یدکی و حتی نصب خدمات مناسبی ارائه ندهد ماشین برای شما جز تکه ای آهن پس از خرابی ارزش دیگری نخواهد داشت.

شرکت ماشین سازی آمل برش با سه دهه سابقه فعالیت در صنعت چوب و ساخت ماشین آلات صنعتی این اطمینان خاطر را به مشتریان می دهد که می توانند تا یک سال از گارانتی یک ساله و بی قید و شرط شرکت بهره مند شده و در صورت نیاز به کارشناس فنی در سریع ترین زمان ممکن به شرکت در هر نقطه ای از کشور حضور خواهند داشت.

تامین قطعات یدکی سی ان سی از مهم ترین خدمات پس از فروش سی ان سی است، قطعات الکترونیکی سی ان سی همانند اینورتر، کنترلر، سرو موتور، اسپیندل موتور و منبع تغذیه، سنسور القایی و سنسور مکانیکی که امکان خرابی آنها وجود دارد این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز مشتری برای وی ارسال خواهد شد تا مشکلی در روند کار و فرایند تولید ایجاد نشود.

فروش اقساطی سی ان سی

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و در جهت حمایت از فعالین صنعت چوب شرکت ماشین سازی آمل برش اقدام به فروش اقساطی سی ان سی کرده که در جهت اطلاع از قیمت سی ان سی میتوانید به سایت شرکت ماشین سازی آمل برش مراجعه نمایید.

وبسایت ما: https://www.amolboresh.com

تماس تماس: 8 الی 01143113884

ایران تغذیه حاشیه خلیج فارس خدمات پس از فروش رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر