کد خبر: 951108 A

کریوت ، مجموعه ای متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف می باشد که با ایده بهره گیری از اینترنت اشیا جهت مدیریت ناوگان های خودرویی ، گام به رقابت با برندهای خارجی نهاده است. محصولات و تولیدات این شرکت ، ضمن دارا بودن استانداردها و تکنولوژی های پیشرفته جهانی ، هزینه کمتری نسبت به سایر محصولات داخلی و خارجی مشابه دارند.

ردیابی وسائل نقلیه با سیستم مدیریت ناوگان کریوت

حمل و نقل خودرویی بخش مهمی از بسیاری صنایع می باشد و مدیران شرکت ها ، به منظور مدیریت ناوگان ، ردیابی وسائل نقلیه و بهبود عملکرد ناوگان می توانند از سیستم های مدیریت هوشمند ناوگان استفاده کنند. در این راستا ، شرکت کریوت با بهره گیری از دانش متخصصین ایرانی ، نرم افزار و اپلیکیشن جامعی را ارائه داده که علاوه بر ردیابی خودرو ، کاربردهای فوق العاده ای در بهبود بهره وری ناوگان و مدیریت پرسنل و وسائل نقلیه و بهینه سازی مصرف سوخت دارد.

این سامانه با نصب یک قطعه سخت افزاری روی هر خودرو و راه اندازی سیستم نرم افزاری ، امکان نظارت بی واسطه مدیران بر عملکرد کارکنان و وضعیت خودرو را میسر می سازد. اگر شما نیز مدیر یا مالک یک ناوگان خودرویی هستید ، می توانید از قابلیت های این سامانه به راحتی برخوردار شوید تا از مزیت هایی که در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد ، بهره مند شوید.

کریوت ، مجموعه ای متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف می باشد که با ایده بهره گیری از اینترنت اشیا جهت مدیریت ناوگان های خودرویی ، گام به رقابت با برندهای خارجی نهاده است. محصولات و تولیدات این شرکت ، ضمن دارا بودن استانداردها و تکنولوژی های پیشرفته جهانی ، هزینه کمتری نسبت به سایر محصولات داخلی و خارجی مشابه دارند.

اهمیت مدیریت ناوگان

مدیریت ناوگان فرآیندی است که امکان مدیریت کلیه اطلاعات ناوگان و دارایی ها را فراهم می آورد که موجب کاهش هزینه ها ، افزایش راندمان و سودآوری ناوگان می شود.

مدیریت ناوگان می تواند حوزه های مختلفی مثل زنجیره تامین ، تعمیرات و نگهداری ، مصرف سوخت ، ارتباط با مشتری ، نظارت بر کارکنان ، ایمنی راننده و خودرو را بهینه نماید و به شرکت های مرتبط با ناوگان حمل و نقل امکان می دهد تا با به حداقل رساندن ریسک های کسب و کار ، بهره وری بیشتری داشته باشند که اهمیت بالای این فرآیند را نشان می دهد.

کدام صنایع از سیستم مدیریت ناوگان استفاده می کنند؟

درصد بالایی از کسب و کارها به ناوگان یا سیستم حمل و نقل وابسته هستند. برخی شرکتها جهت توزیع ، انتقال و جابجایی محصولات یا حمل و نقل افراد ، یک ناوگان اختصاصی دارند و برخی دیگر از شرکتهای ارائه دهنده خدمات حمل و نقل کمک می گیرند. مهم نیست یک ناوگان چه تعداد خودرو یا پرسنل داشته باشد ، مدیریت ناوگان درر هر شرایطی می تواند راندمان را افزایش دهد و تسلط مدیران را افزایش دهد. 

اهمیت نرم افزار مدیریت ناوگان

شرکت های توزیع و پخش

شرکت های پخش و توزیع که در حوزه ارائه خدمات حمل و انتقال کالا و محصولات به سایر شرکتها ، کارخانجات و تولیدی ها فعالیت می کنند ، معمولا تعداد خودروهای زیادی دارند و جمع آوری ، تحلیل و مدیریت اطلاعات مربوط به هر خودرو ، مشکلات خاص خود را دارد. اما با راه اندازی سیستم مدیریت ناوگان ، مدیران این شرکت ها می توانند اطلاعات دقیق ، لحظه ای و دسته بندی شده را به همراه تحلیلهای دقیق ، بدون هیچ دردسری در اختیار داشته باشند. با نرم افزار کریوت ، تمامی مراحل دریافت ، تحویل و مسیر حرکت هریک از خودورها مشخص می شود.

فروشگاه اینترنتی

کسب و کار دیگری که به سیستم های مدیریتی ناوگان نیاز دارد ، فروشگاه های اینترنتی هستند که جهت حمل و جابجایی محصول از انواه مختلفی وسائل نقلیه استفاده می کنند. البته این نرم افزار زمانی برای فروشگاه اینترنتی کاربرد دارد که حمل محصولات را برونسپاری نکرده باشد و دارای یک ناوگان خصوصی باشد.

رستوران و کترینگ ها

صنایع غذایی ، رستوران ها و کترینگ ها نیز معمولا با ایجاد یک زیرمجموعه شامل چند وسیله نقلیه ، سعی در بهبود کسب و کار خود دارند. اما به منظور کاهش هزینه های خود حتما باید از نرم افزارهای مدیریتی استفاده نمایند. نرم افزار کریوت این امکان را به رستوران ها می دهد که بر عملکرد و رفتار پیک خود نظارت داشته باشند و زمان تحویل سفارش مشتریان خود را به حداقل برسانند.

بیمارستان ها و مراکز درمانی

صنایعی که با جان و سلامتی انسان ها سروکار دارند باید نظارت دقیق تری بر پرسنل و تجهیزات سخت افزاری خود داشته باشند. بخش عمده ای از فعالیت بیمارستان ها و مراکز درمانی ، به حمل دارو ، جابجایی بیمار و ارائه خدمات درمانی در محل مربوط می شود که نقش وسائل نقلیه کاملا در این فرآیندها مشهود است. در این شرایط مدیران حتما باید به فکر نرم افزارهای مدیریت ناوگان باشند تا زمان جابجایی و نقل و انتقالات را مدیریت کنند و در بهترین شرایط و زمان خدمات درمانی را ارائه کنند.

شرکت های توزیع فرآورده نفت و پتروشیمی

در شرکت های توزیع فرآورده های نفتی و پتروشیمی ، معمولا حمل و نقل های طولانی بین شهری انجام می شود. انتقال از پالایشگاه به مراکز سخت رسانی یا پمپ بنزین ها ، انتقال نفت خام از دکل به پالایشگاه و بسیاری از امور مشابه ، روزانه با حجم بالایی در کشور انجام می شود. به منظور کاهش ریسک این جابجایی ها که عموما با وسائل نقلیه سنگین انجام می شوند ، راه اندازی یک سیستم مدیریت ناوگان ضروری به نظر می رسد.

شرکت های حمل و نقل

شرکت های باربری ، حمل و نقل عمومی و خصوصی ، اتوبوسرانی ، مسافربری درون و برون شهری نیاز مبرمی به سیستم مدیریت ناوگان دارند. معمولا مهم ترین کاربرد نرم افزار کریوت در این شرکت ها ، کاهش مصرف سوخت و ردیابی خودرو است. همچنین مدیران می توانند با تحلیل و بررسی رفتار راننده و وضعیت خودرو ، ایمنی مسافران و سرنشینان را افزایش دهند.

کاربرد نرم افزار مدیریت ناوگان

نرم افزار مدیریت ناوگان کریوت ، مجموعه ای از بهترین ابزارهای کنترل ، تحلیل داده ، گردآوری اطلاعات و نظارتی می باشد که برای انواع ناوگانهای خودرویی مناسب می باشد. محیط کاربری ساده و کاملا فارسی ، امکان کنترل از رایانه شخصی یا تلفن همراه ، قابلیت اجرا در وضعیت آنلاین و آفلاین و آموزشهای اختصاصی جهت استفاده کاربران ، بخشی از کاربردهایی نرم افزار کریوت می باشد. اما کاربردهای اصلی این سیستم که مدیریت ناوگان را تسهیل می کنند ، عبارتند از:

کاربرد نرم افزار مدیریت ناوگان

ردیابی خودرو

ردیاب خودرو تنها یکی ازچندین محصولات کریوت است. اگرچه نرم افزار کریوت فقط محدود به ردیابی خودرو نیست و پیش از این ابزارهایی دیگری با سیستم gps قابلیت ردیابی وسائل نقلیه را فراهم آورده اند ، اما این نرم افزار امکان ردیابی خودرو را در هر شرایطی و حتی در مکان های دور افتاده را به شما می دهد.یعنی شما می توانید بصورت نقطه ای خودرو را ردیابی کنید و از وضعیت مکانی آن مطلع باشید.

پیش بینی تعمیرات خودرو

خودرو و وسائل نقلیه ، مهم ترین دارایی های ناوگان ها هستند که نیاز به مراقبت تخصصی و تعمیرات دارند. عدم توجه به تعمیرات به موقع می تواند خسارات و هزینه های مالی بالایی را به شرکت تحمیل کند. اما کنترل و مدیریت نرم افزاری این فرآیند و یادآوری زمان تعمیر خودرو ، بررسی مستمر وضعیت خودرو و قطعات داخلی و پیش بینی زمان تعویض آنها ، می تواند عمر وسیله نقلیه را افزایش دهد.

مدیریت مصرف سوخت

یکی از چالش هایی که ناوگان ها پس از افزایش قیمت سوخت با آن روبرو هستند ، مدیریت هزینه های مصرف سوخت است. این نرم افزار علاوه بر اینکه بهترین و کوتاه ترین مسیر را به راننده پیشنهاد می دهد و موجب کاهش مصرف سوخت می شود ، در سهمیه بندی سوخت ، نظارت مدیر بر نحوه رانندگی راننده و ارائه آموزشهای لازم جهت کاهش مصرف سوخت نیز کاربرد دارد.

نظارت بر رفتار راننده

ایجاد ارتباط آنلاین و کنترل از راه دور راننده موجب می شود که نظارت دقیقی بر نحوه رانندگی وی ، شرایط روحی و فیزیکی راننده و جلوگیری از خطاهای انسانی داشته باشید. بخش عمده ای از عملیات در ناوگان ها متکی به نیروی انسانی است که حتما به منظور افزایش راندمان شرکت ، نگاه ویژه ای را می طلبد. نرم افزاری که توسط برنامه نویسان ایرانی طراحی شده ، می تواند موجب بهبود تعامل و ارتباط  مدیر با راننده شود.

بانک اطلاعاتی مشتری و کارفرما

از کاربردهای دیگر سامانه مدیریت ناوگان ، ایجاد بانک های اطلاعاتی مشتریان و کارفرمایان می باشد که با ذخیره سازی آنها می توانید ، اطلاعات را آرشیو کنید و در موقعیت های ضروری به آنها دسترسی داشته باشید. این اطلاعات به منظور تحلیل ، پیش بینی و پردازش داده ها استفاده می شوند و دید بهتری از وضعیت موجود ، پیشینه و آینده ناوگان به مدیران می دهد.

شیفت بندی و تعیین وظایف

تعیین وظایف پرسنل ، تعریف ماموریت ، شیفت بندی و تمام زمان بندی های مربوط به اقدامات و انجام وظایف در نرم افزار مدیریت ناوگان قابل طرح ریزی و اجرا می باشد. برای مثال به کمک این نرم افزار می توانید مشخص کنید که هر راننده چه وظیفه ای دارد، در چه زمانی موظف به شروع و پایان سفر است ، در هر ساعت شبانه روز کدامیک از خودروها یا رانندگان باید آماده باشند.

کلیه امور شرکت ارائه دهنده خدمات مدیریت ناوگان کریوت شامل : بازاریابی اینترنتی ، تولید محتوا ، بهینه سازی سایت و سئو توسط شرکت سئوبهینه که یکی از وبسایت های برتر در زمینه تجارت الکترونیک می باشد ، انجام می شود. از آنجا که کریوت با هدف بهبود کسب و کارهای مرتبط با ناوگان های خودرویی فعالیت می کند ، جهت دسترسی بهتر و راحت تر مشتریان به محصولات و خدمات نرم افزاری خود به بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و ارتقای سایت و معذفی خدمات  در گوگل ، نگاه ویژه ای دارد.

اینترنت حمل و نقل عمومی گوگل ناوگان حمل و نقل وسائل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر