کد خبر: 949449 A

استانبول شهری زیبا در میانه دو قاره آسیا و اروپا است که توسط تنگه بسفر به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شده است. این شهر خاطره انگیز از زوایای مختلفی توانسته به یک مقصد ایده آل برای گردشگری در مقیاس جهانی تبدیل شود. به گونه‌ای که خود را در لیست ده مقصد اول گردشگری جهان تثبیت کرده است.

استانبول این موفقیت را مدیون مجموعه‌ای از ویژگی هاست که آن را برای گروه های مختلفی از گردشگران جذاب کرده است. در این نوشته نگاهی داریم به آنکه چه چیزی بلیط تهران استانبول را جزو پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری در ایران قرار داده است. و آنچه استانبول را تبدیل به مقصدی جذاب برای گردشگران، کرده است.

استانبول شهر خرید و اوت لت های پرطرفدار

یکی از انواع گردشگری که در استانبول جریان دارد، گردشگری خرید است. گردشگران زیادی مخصوصا از ایران و دیگر کشورهای منطقه، به استانبول می‌روند تا مشهورترین برندهای جهان یا کالاهای باکیفیت ترکیه‌ای را خریداری کنند. مراکز خرید مدرن و اوت لت های استانبول، با معماری چشمگیر و همچنین تنوع کالایی و برندی بالا، خواست های هر سلیقه ای را برآورده می‌کنند. علاوه بر مراکز خرید مدرن استانبول که مخصوصا در فصل های حراج با استقبال زیاد گردشگران رو به رو می‌شوند، بازارهای سنتی استانبول هم طیف دیگری از خواست مشتریان را پاسخ می‌دهند. بازار بزرگ استانبول مشهورترین بازار سنتی کشور ترکیه و منطقه است و در بخش‌ها و راسته‌های مختلف آن می‌توانید سوغات و شیرینی های ترکیه‌ای را تهیه کنید و با معماری و سبک زندگی سنتی اهالی ترکیه آشنا شوید.

استانبول؛ شهر همیشه بیدار

ثق7غ

یکی از جذابیت های استانبول برای خریداران بلیط چارتر استانبول و گردشگران، شبگردی است. استانبول شهری است که گردشگران تنها به روزهای آن بسنده نمی‌کنند. بلکه شب های استانبول هم همیشه بیدار و زنده است. در طول شب کشتی های تفریحی همچنان در تنگه بسفر به رفت و آمد مشغول هستند. مردم در طول پل گالاتا در رفت و آمد هستند و دکه‌های خوراک‌های خیابانی در حال پذیرایی از مردم‌اند. باشگاه های تفریحی هم در طول شب به اوج نور و موسیقی می‌رسند. پس اگر به استانبول سفر کردید، خواب شبانه را کمی محدود کنید تا بتوانید زندگی شبانه این شهر را تجربه کنید.

استانبول شهر بسفر و دریای مرمره

بخشی از هویت شهر استانبول، در پیوند با تنگه بسفر است که این شهر را به دو پاره تقسیم کرده و دریای مرمره که در جنوب این شهر و کشور ترکیه جای گرفته و جزایر مشهور پرینس در آن جای گرفته‌اند. معمولا گردشگران برای تجربه سواحل آفتابی به سراغ آنتالیا یا مارماریس و کوش آداسی می‌روند. اما خیلی از گردشگران که فرصت بازدید از آن شهرها را ندارند، می‌توانند بهره‌مندی از ساحل، چشم انداز دریا و تجربه سفر بر روی آب را در استانبول داشته باشند. بندرهای استانبول که در کنار رود بسفر جای گرفته‌اند خود بخش دیگری از جاذبه های این شهر هستند. رفت و آمد کشتی ها، هیاهوی پرنده های دریایی، ماهیگیرانی که با قلاب در حال گرفتن ماهی هستند و رستوران هایی که غذاهای دریایی تازه را سرو می‌کنند بخشی از زیبایی این منطقه استانبول به شمار می‌روند.

میراث دار تاریخی کهن

استانبول که زمانی با نام تا حدی عجیب قسطنطنیه شناخته می‌شد، پایتخت امپراتوری بیزانس یا همان روم شرقی بود. این فرمانروایی مسیحی سپس توسط عثمانی های مهاجر شکست خورد و تبدیل به یک امپراتوری اسلامی شد. در همه این دوران‌ها، استانبول شاهد ساخت بناهایی عظیم، باشکوه و رشک برانگیز بود. یعنی همان چیزی که از یک پایتخت امپراتوری تاریخی انتظار می‌رود. کلیساهای بزرگ و مسجدهای عظیم، نماینده قدرت مذهبی فرمانروایی ها یا اقوام ساکن در این شهر با باورهای متفاوت هستند. کلیساهای سنت آنتونی، سنت استوفان، کلیساهای ارتدوکس یونانی و ارمنی و کلیسای سنت آیرین شماری از مشهورترین کلیساهای استانبول هستند. در سوی دیگر مسجد آبی یا همان مسجد سلطان احمد، مسجد سلیمانیه و مسجد ایاصوفیه که امروز تبدیل به موزه شده است، بزرگترین و چشمگیرترین مساجد استانبول به شمار می‌روند.

کاخ های بزرگ این شهر مخصوصا دلمه باغچه و توپکاپی، هم مرکز فرمانروایی و زندگی امپراتوران عثمانی بوده‌اند و هم جایی برای دیدار و ارتباط با سفیران و نمایندگان خارجی. به همین دلیل در ساخت آنها، تلاشی بزرگ برای قدرت‌نمایی و تاثیرگذاری بر مخاطب نهفته است.

چگونه بلیط ارزان استانبول را خریداری کنیم؟

ث457ع

با توجه به رشد قیمت بلیط استانبول، بخش بزرگی از هزینه هر سفر، به هزینه های حمل و نقل اختصاص می‌یابد. حال اگر بتوانیم ارزانترین بلیط هواپیما استانبول را پیدا کنیم، این به شما کمک زیادی می‌کند تا در بودجه سفرمان صرفه جویی کنیم. اما چگونه می‌توان ارزانترین قیمت بلیط هواپیما استانبول را در میان این همه سایت فروش اینترنتی بلیط هواپیما پیدا کرد و خرید. هیچ کس زمان کافی برای گشتن در میان صدها سایت مختلف را ندارد. پس چه باید کرد؟ راه حل این مشکل، یک موتور جستجو تخصصی بلیط هواپیما است که بتواند قیمت همه آژانس های معتبر و موفق موجود در بازار را در یکجا گردآوری کرده و به شما نمایش دهد. سفرمارکت نمونه ایرانی و موفق موتور جستجو بلیط هواپیما است که شما به کمک آن از گشتن در میان سایت‌های مختلف بی نیاز می‌شوید. زیرا سفرمارکت قیمت بلیط هواپیما استانبول عرضه شده توسط عرضه کنندگان مختلف را در یک جا به صورت مقایسه‌ای پیش روی شما می‌گذارد.

 

 

بلیط تهران استانبول بلیط چارتر استانبول قیمت بلیط استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر