کد خبر: 949382 A

اگر نگاهی به بازار خشکبارها داشته باشید، می‌بینید که امسال به دلیل افزایش قیمت بعضی از محصولات مثل پسته یا فندق، فروش آنها به شدت کاهش پیدا کرد. اما در مقابل بعضی محصولات دیگر هم بودند که حتی با وجود افزایش قیمت، مشکلی در فروش نداشتند. یکی از این محصولات گردو است!

اگر نگاهی به بازار خشکبارها داشته باشید، می‌بینید که امسال به دلیل افزایش قیمت بعضی از محصولات مثل پسته یا فندق، فروش آنها به شدت کاهش پیدا کرد. اما در مقابل بعضی محصولات دیگر هم بودند که حتی با وجود افزایش قیمت، مشکلی در فروش نداشتند. یکی از این محصولات گردو است!

گردو به دلیل استفاده زیاد، از سفره صبحانه گرفته تا رستوران‌ها و قنادی‌ها، همیشه مصرف کنندگان دائمی خودش را دارد. همین موضوع باعث می‌شود بتوانیم از راه‌اندازی یک باغ گردو، به عنوان یک کسب و کار پرسود و تضمینی اسم ببریم.

اما چند نکته حیاتی وجود دارد که هر باغداری قبل از خرید نهال گردو و اقدام به کاشت، باید با آنها آشنا شود. در این مقاله می‌خواهم همین نکات مهم را به شما یادآوری کنم:

خرید نهال گردو؛ بومی یا نسل جدید؟

uihyo

اغلب، زمانی که کشاورزان قصد خرید نهال گردو را داشته باشند، سریعا به سراغ نهال‌های بومی و عادی می‌روند. البته که انتخاب این نوع نهال اشکالی ندارد اما موضوع مربوط به زمانی است که بدانیم: اگر کمی در انتخاب نوع نهال تحقیق بیشتری کنیم، احتمالا در آینده سود بسیار بیشتری به دست می‌آوریم!

منظورم چیست؟ ببینید سود نهایی یک باغدار در باغ گردو به جزئیات زیادی بستگی دارد. جزئیاتی مثل:

  • میزان باردهی  و تناژ درختان،
  • درصد مغز گردو ها،
  • کیفیت بالاو طعم مغز،
  • مقاومت درخت به افات و خسارات گرما و سرما ،
  • و...

متاسفانه اغلب نهال‌های گردو بومی که در بازار وجود دارند، بازدهی خوبی در موارد بالا ندارند. اما در مقابل؛ نوعی از نهال گردو وجود دارد که می‌تواند علاوه بر افزایش میزان حجمی بار نهایی، گردو باکیفیت‌تری را هم به کشاورز بدهد! منظورم چیست؟

درآمد نهال گردو

sert5r5uyuou

اما به قسمت جذاب این مقاله رسیدیم؛ درآمد نهال گردو و راه اندازی یک باغ گردو چقدر است؟ خب اول از همه باید جواب این سوال را بدهیم که قرار است یک باغ گردو چقدر باردهی داشته باشد؟ همانطور که در بالاتر هم گفتم، اگر نهال باغ گردو شما از نوع بومی باشد، در هر هکتار حدود 2 تن و در صورتی که باغ زیرکشت نهال‌های نسل جدید باشد، در هر هکتار 10 تن بار برداشت می‌شود.

در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گردوی سبز، چیزی در حدود 100 هزار تومان است که با احتساب 10 تن در هر یک هکتار، می‌توان گفت فروش گردو از این باغ در حدود یک میلیارد تومان به صورت سالانه است.

اما این یک میلیارد تومان درآمد نهایی نیست؛ بلکه باید از این مقدار، هزینه کاشت، داشت و برداشت محصول را هم کسر کرد. البته حتی اگر در بدترین حالت میزان هزینه‌ها را نیمی از مقدار فروش محصول بدانیم، باز هم درآمد خالص یک درآمد بسیار قابل توجه و لذت‌بخش است. بنابراین می‌توان با توجه به این آمار و اعداد، گفت که اتکا به درآمد نهال گردو، یک انتخاب کاملا عقلانی و هوشمندانه است.

چطور باغ گردو راه اندازی کنیم؟

اگر تا الان سابقه راه اندازی باغ گردو نداشته‌اید یا برای اولین بار است که قصد خرید نهال نسل جدید را دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما با یک متخصص مشاوره داشته باشید. البته اگر هدفتان خرید نهال از نهالستان اچ بی سولدوز باشد، متخصصان این مجموعه به صورت رایگان شما را تا مسیر کاشت کامل درخت در زمین و پیوند آن راهنمایی می‌کنند.

eryr

اولین قدمی که برای کاشت نهال گردو در زمین برداشته می‌شود، تعیین نوع نهال است. در نهالستان hb سولدوز انواع مختلفی از نهال گردو وجود دارد که نسبت به نوع زمین، خاک، آب و هوا و... نهال مناسب از میان آنها انتخاب می‌شود. بعد از آن تعداد نهال نسبت به نوع نهال انتخابی و مساحت زمین تعیین می‌شود. این تعداد می‌تواند بین 150 تا 400 درخت به ازای هر هکتار باشد. در نهایت هم نوبت به کاشت نهال می‌رسد که در این حالت پایه‌های درختان در زمین شما قرار گرفته و بعد از موعد مقرر، پیوند زده می‌شوند.

فروش نهال مجموعه اچ بی سولدوز

مجموعه اچ بی سولدوز یکی از فروشنده‌های نهال گردو است که از سال‌ها پیش فعالیتش را با مدیریت مهندس آقای جواد حاجی زاده آغاز کرده است. در چند سال اخیر نهال گردویی که در این مجموعه و پس از تحقیقات زیاد تولید شده، توانسته رکوردهای زیادی بشکند! به عنوان مثال:

نهال گردو این مجموعه چیزی در حدود 30 درصد مغز بیشتر نسبت به میوه نهال‌های بومی دارد! این یعنی شما می‌توانید از درختان اچ بی سولدوز در حدود 300 کیلو بار بیشتر به ازای هر هزار کیلوگرم محصول گردو برداشت کنید! با یک حساب سرانگشتی و قیمت هر کیلو گردو، متوجه تفاوت فاحش سود نهایی می‌شوید!

 علاوه بر این، به طور معمول نهال بومی که شما از نهالستان‌های عادی می‌خرید، در هکتار چیزی در حدود 2 تن گردو به شما می‌دهد؛ اما در مورد نهال های مجموعه اچ بی سولدوز، این رقم به حدود 10 تن می‌رسد!

البته ویژگی‌های گفته شده در مورد این نوع نهال گردو صرفا به بازدهی در زمان بار محدود نمی‌شود. ویژگی جذاب دیگری که خرید نهال گردو از این نهالستان متوجه شما می‌کند؛ مقاومت بالای درخت است! اگر قبلا سابقه کشاورزی داشته باشید می‌دانید که یکی از معضلات همیشگی باغ‌داران، ریزش میوه بر اثر بادهای سخت، طوفان، کم آبی و... است. درختان این مجموعه با توجه به میزان بالای "اپومیکسی" به شدت در مقابل ریزش میوه‌ها در شرایط سخت مقاوم هستند.

کلام آخر

اگر برای خرید نهال گردو تصمیم خودتان را گرفته و قصد راه اندازی یک کسب و کار پرسود را دارید، می‌توانید همین حالا اقدام به تماس با مجموعه اچ بی سولدوز کرده و با شرایط و راهکارهای آنها آشنا شوید.

شماره تماس:

09142080623

آدرس سایت:

https://www.gerdoohb.com

کانال تلگرام:

https://t.me/gerdunagadeh

امیدواریم از مطالعه این مقاله در مورد خرید نهال گردو، فروش نهال گردو و درآمد نهال گردو لذت برده باشید؛ با آرزوی موفقیت.

 

 

 

 

 

خرید نهال گردو باغ گردو نهال گردو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر