کد خبر: 943377 A

شاید گاهی دیده باشید که در یک محیط کوچک و با اشیائی ساده یک متخصص و طراح حرفه ای دکوراسیون محیطی می‌آفریند سراسر زیبایی، هماهنگی و پر از انرژی مثبت. اما آیا هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ چه رازی در کار آنهاست؟ چه چیزهایی هست که آنها توجه می‌کنند و انجام می‌دهند؟ با ما باشید تا موارد تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم.

بهترین دکوراسیون داخلی خانه یا اداره چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهمترین عوامل در زیباسازی فضا را می‌شناسید؟ شاید گاهی دیده باشید که در یک محیط کوچک و با اشیائی ساده یک متخصص و طراح حرفه ای دکوراسیون محیطی می‌آفریند سراسر زیبایی ، هماهنگی و پر از انرژی مثبت. اما آیا هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ چه رازی در کار آنهاست؟ چه چیزهایی هست که آنها توجه می‌کنند و انجام می‌دهند؟ با ما باشید تا موارد تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم.

بهترین دکوراسیون داخلی خانه یا اداره

هنگامی که برای اولین بار به محیط جدیدی وارد می‌شویم اولین چیزی که توجه همه را جلب می‌کند شیوه چیدمان وسایل و به طور کلی دکوراسیون داخلی آن فضا می‌باشد. بهترین دکوراسیون داخلی برای محیط‌های مختلف دکوری است که  با در نظر گرفتن کاربری آن مکان، بیشترین استفاده از فضا را نموده باشد. به عبارت دیگر چیدمان، رنگ بندی، وسایل تزیینی و سایر لوازم باید به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند که احساس خوشایندی در فرد ایجاد نماید.

بسیاری از افراد برای داشتن منزل یا اداره‌ای زیبا وقت، هزینه و انرژی بسیاری صرف می‌کنند. گروه آرشام دکور به ارائه خدمات دکوراسیون داخلی اقساطی از قبیل ارائه کابینت اقساطی، پرده اقساطی، پارکت لمینت اقساطی، بازسازی اقساطی بنا و.... می‌پردازد.

نورپردازی فضا

قدم اول برای داشتن یک دکور مناسب نور کافی و مناسب است. نور کم از جلوه‌های زیبای فضا می کاهد و موجب دلگیر شدن آن می‌شود. شاید اگر دقت کرده باشید به همین خاطر است که در پارچه فروشی‌ها چند برابر دیگر فروشگاه‌ها چراغ روشن می‌کنند چرا که در زیر نور است که رنگ‌ها خود را نشان می‌دهند. اگر معماری مناسبی در ساختمان شما اجرا نشده باشد ممکن است که بعضی از اتاق ها نور کافی نداشته باشند. در نتیجه پیشنهاد می‌شود در مقابل ورودی‌های نور، از آینه استفاده کنید.

j554kj

نقش گل و گیاه در دکوراسیون

حتی اگر اهل محیط زیست نیستید و چندان با گل و گیاهان سر و کار ندارید برای حفظ انرژی مثبت خانه یا اداره و تهویه هوا باید چند گلدان هر چند کوچک تهیه کنید. اگر به تصاویر دکوراسیون‌های منتخب نگاه کنید هیچ کدام بی گل و گیاه نیستند. اگر می‌دانید که نگهداری از گیاهان برای‌تان دشوار است کاکتوس‌ها  یا گیاهان آپارتمانی مقاوم را انتخاب کنید تا چندان شما را به زحمت نیندازند. به طور کلی  گیاهان و گل‌ها بهترین جلوه دهنده دکوراسیون داخلی به شمار می‌روند که هر مکانی را زیبا می‌کنند.

دکوراسیون اتاق‌ها

برای داشتن دکوراسیون داخلی مناسب در اتاق‌ها ایده‌های بسیار زیبایی وجود دارد. با توجه به کاربری اتاق مانند اتاق خواب، اتاق کار، اتاق کودک، اتاق نشیمن و غیره می‌توانید دکوراسیون مناسبی برای آن در نظر بگیرید. چیدمان وسایل مختلف مانند تخت خواب، کمدهای دیواری و کشویی، پرده، میز آرایش، میز تحریر و سایر اشیائی که در اتاق قرار می‌گیرد بهتر است با رنگ بندی هماهنگ و جنس‌های مشابه انتخاب شوند. 

برای انتخاب پرده‌ها باید با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون داخلی منزل اقدام نمایید و با توجه به متراژ اتاق جنس و طرح مورد نظرتان را تهیه کنید. علاوه بر پرده، کاغذ دیواری مورد استفاده در اتاق خانه اهمیت بسیاری دارد که باید متناسب با رنگ بندی کفپوش‌ها و وسایل دیگر انتخاب شود.

قبل از طراحی اتاق در اولین قدم باید مشخص کنید که از چه سبکی می‌خواهید پیروی کنید؟ سبک اتاق‌های ژاپنی؟ سنتی و قدیمی؟ لوکس و مدرن؟ کلاسیک؟ اسپرت؟ این قضیه بسیار به شما در انتخاب مبلمان، کاغذ دیواری و سایر وسایل منزل کمک می‌کند.

انتخاب کفپوش

اگر کف منزل و یا فضای مورد نظر کفپوش یا پارکت است؛ قالی یا موکت‌ها را طوری بچینید که حتما کفپوش دیده شود. به هر حال این همه هزینه نکرده‌اید که این همه زیبایی را زیر قالی و موکت پنهان کنید. انتخاب کف پوش مناسب نیز باعث زیبایی خانه می‌شوند. پس به آنها اجازه حضور و دیده شدن بدهید. پس سعی کنید رنگ قالی و کفپوش‌ها را متناسب با هم انتخاب کنید. استفاده از لمینت پارکت با طرح‌های زیبا می‌تواند نقش چشمگیری در داشتن بهترین دکوراسیون داخلی منزلتان داشته باشد.

hjgui65

در طراحی دکوراسیون محدود نباشید

از متریال‌های متفاوت استفاده کنید. تمام اتاق را چوب کار نکنید. تمام اتاق را مخمل نزنید. بلکه سعی کنید از جنس‌های متفاوت اما متناسب و هماهنگ در کنار هم استفاده کنید. برای مثال اگر کفپوش شما طرح چوب است دیگر یک کاغذ دیواری با طرح چوب داخل اتاق نزنید و سعی کنید طرح متفاوت و همخوانی را انتخاب کنید. پارچه های متفاوت مثل کتان، مخمل، تترون، ابریشم و ... در کنار هم زیبا می شوند.

برای نحوه دکور بندی محیط و فضاسازی آن با در نظر گرفتن سلیقه افراد باید نسبت به فراهم کردن وسایل مختلف ضروری و تزیینی اقدام کرد.  فضاسازی محیط باید به شیوه‌ای انجام شود که برای افراد کسل کننده نباشد. برای نمونه فضایی که دارای کاربری اداری و سازمانی است باید به گونه‌ای چیدمان داشته باشد که کارکنان و مشتریان که برای مدت طولانی در آن مکان حضور دارند با کمبود جا یا سایر شرایط محیطی خسته‌کننده روبرو نشوند.

انتخاب رنگ مهمترین گزینه در دکوراسیون داخلی

بهتر است رنگ مبلمان، فرش و پرده رنگ‌های خنثی مانند سفید، مشکی، خاکستری، قهوه ای، کرم، شیری، طوسی و ... باشند. به این ترتیب فضای شما انعطاف پذیر خواهد بود. زیرا زمانی که از این فضا خسته شدید و خواستید به آن روح و انرژی بدهید با اضافه کردن چند اکسسوری مثل کوسن‌های رنگی نارنجی، قرمز، آبی روشن و یا قاب عکس و چراغ مطالعه و یا حتی یک گلدان گل رنگارنگ آن را تغییر دهید. اما یادتان باشد که هیچ گاه لوازم اضافی در اتاق نچینید. همه فضاهای خالی برای پر شدن نیستند.

 

 

 

 

دکوراسیون داخلی اقساطی پرده اقساطی پارکت لمینت اقساطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر