کد خبر: 939388 A

یکی از سؤالات رایج کاربران در مورد یادگیری زبان خارجی این است که پس از یادگیری زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم!

امروزه یادگیری زبان انگلیسی برای هر فرد با هر تخصصی ضروری است! بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت هستند و لازمه این کار قبل از داشتن مهارت یا تخصصی خاص، یادگیری زبان انگلیسی است. اما فقط زبان انگلیسی نیست که یادگیری آن ضروری باشد، بلکه در دنیا 7000 زبان مختلف وجود دارد که ممکن است برای هر فرد یک یا چند تا از آن‌ها ضروری باشند.

به‌طور مثال اگر شما قصد مهاجرت به کشور آلمان را داشته باشید، شاید زبان انگلیسی خوب باشد اما قطعاً یادگیری زبان آلمانی به داشتن زندگی بهتر در آن کشور کمک زیادی می‌کند.

یکی از سؤالات رایج کاربران در مورد یادگیری زبان خارجی این است که پس از یادگیری زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم! در این مقاله به بررسی 3 عامل مهم در یادگیری زبان می‌پردازیم تا راحت‌تر بتوانید زبان موردنظر خود را انتخاب کنید.

1-منابع موجود برای یادگیری زبان خارجی

اولین و مهم‌ترین عاملی که برای یادگیری زبان خارجی اهمیت دارد، منابع موجود برای یادگیری آن است. در حال حاضر زبان انگلیسی در سراسر دنیا اهمیت زیادی دارد و با خرید کتاب زبان انگلیسی یا شرکت در دوره‌های آموزش زبان به‌راحتی می‌توانید آن را یاد بگیرید.

 اما لازم است بدانید که تمام زبان‌های دنیا مانند زبان انگلیسی به‌صورت گسترده تدریس نمی‌شود؛ به‌طور مثال شاید با خرید کتاب آیلتس بتوانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید اما یادگیری زبان فرانسه به همین سادگی نیست.

از طرفی کلاس‌های زبان خارجی مثل فرانسه و آلمانی به گستردگی زبان انگلیسی نیستند و همین مسائل موجب سخت‌تر شدن یادگیری این زبان‌ها می‌شود.

پس اولین چیزی که باید به آن دقت داشته باشید، تحقیق در مورد منابع موجود برای زبان‌های خارجی است. مثلاً در ایران کتاب‌های داستان زیادی با زبان انگلیسی وجود دارند و بسیاری از علاقه‌مندان به این زبان اقدام به خرید کتاب داستان انگلیسی می‌کنند؛ اما اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را داشته باشید، ممکن است پیدا کردن کتاب داستان آلمانی که جنبه آموزش بیشتر برای شما داشته باشد، به‌سادگی خرید کتاب داستان انگلیسی نباشد.

در حال حاضر برای زبان‌های فرانسه و آلمانی هم به‌اندازه کافی منابع و دوره‌های آموزشی وجود دارد اما بااین‌حال ممکن است به دنبال کلاس‌های حضوری باشید که در این صورت، باید کاملاً در مورد وجود دوره‌های حضوری در شهر خود اطلاع پیدا کنید.

2-میزان سختی زبان موردنظر برای یادگیری

یکی دیگر از مواردی که در مورد یادگیری زبان خارجی وجود دارد، این است که درجه سختی زبان موردنظر چقدر است! مثلاً شاید برای ما یادگیری زبان عربی نسبت به زبان روسی آسان‌تر باشد؛ زیرا با الفبای آن تا حدودی آشنا هستیم.

 بسیاری از زبان‌های خارجی نظیر فرانسه و آلمانی هم از الفبای لاتین استفاده می‌کنند و ممکن است یادگیری آن نسبت به زبان روسی آسان‌تر باشد! اما بااین‌حال همه‌چیز الفبای آن نیست و لازم است در مورد میزان سختی زبان موردنظر خود تحقیق کنید.

 اگر بدون تحقیق در مورد سختی زبان موردنظر، یادگیری آن را آغاز کنید ممکن است در ادامه مسیر با مشکل مواجه شوید. حال فرض کنید شما به زبان انگلیسی مسلط هستید و در حال یادگیری زبان دیگری باشد! درصورتی‌که این زبان سخت باشد، ممکن است کاملاً شما را بی‌انگیزه کند و در ادامه مسیر با مشکل مواجه شوید.

ery

از زبان‌های ساده شروع کنید

بسیاری افراد برای فراغت و نه از روی الزام، به دنبال یادگیری یک زبان خارجی هستند که در این صورت هرچقدر زبان موردنظر آسان‌تر باشد، یادگیری آن‌هم راحت‌تر است. از طرف دیگر، برخی افراد به دنبال یادگیری زبانی هستند که مقدمه‌ای برای یادگیری زبان‌های سخت‌تر است.

این دسته از افراد بهتر است از زبان‌های آسان شروع کنند تا مقدمه‌ای برای یادگیری زبان‌های سخت‌تر باشد! مثلاً افراد ترجیح می‌دهند ابتدا زبان انگلیسی را یاد بگیرند و سپس به سراغ زبان آلمانی بروند. اگر شما هم برای اوقات فراغت به دنبال یادگیری زبان خارجی هستید، پیشنهاد می‌کنیم از زبان‌های ساده‌تر شروع کنید!

1-انتخاب زبان خارجی بر اساس اهداف شغلی، مهاجرت یا تحصیل

یکی از مهم‌ترین مواردی که تأثیر زیادی بر روی انتخاب زبان برای یادگیری دارد، اهداف شغلی شما در آینده است. اگر قصد دارید در آینده‌ای نزدیک دریکی از کشورهای خارجی تحصیل یا کار کنید، لازم است بر اساس اهداف خود زبان را انتخاب کنید.

مثلاً اگر قصد تحصیل در کشور آلمان را دارید، دو زبان انگلیسی و آلمان کمک زیادی به شما می‌کند اما اگر قصد دارید در کشوری مانند اسپانیا کار کنید، بهتر است اسپانیایی یاد بگیرید تا در آن کشور زندگی راحتی داشته باشید.

erhy

 مهم‌ترین مسئله برای افرادی که مهاجرت می‌کنند، تعامل داشتن با افراد آن کشور است. کتاب داستان به زبان خارجی کمک زیادی به شما می‌کند تا بتوانید با زبان تعامل زبان موردنظر آشنا شوید! مثلاً اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی به کمک خرید کتاب زبان انگلیسی را دارید، پیشنهاد ما خرید کتاب داستان انگلیسی است. با خرید کتاب داستان انگلیسی راحت‌تر می‌توانید با اصطلاحات انگلیسی آشنا شوید.

برای یادگیری زبان جدید به یک هم مسیر خوب نیاز داریم

اگر به دنبال یادگیری زبان خارجی پس از زبان انگلیسی هستید، باید 3 نکته مهم که در این مقاله بررسی کردیم را رعایت کنید. به‌صورت کلی یادگیری زبان بعدی، کار سختی نیست اما نکات بسیاری وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه باشید. همچنین مطالعه کتاب‌های مختلف را به بهانه‌های مختلف مانند کمبود منابع آموزشی پشت گوش نیندازید. انتشارات جنگل، یکی از بهترین مراجع خرید کتاب زبان است که انواع کتب تخصصی و عمومی زبان‌ را با بهترین قیمت عرضه می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی به وب‌سایت نشر جنگل مراجعه کنید.

 

 

 

 

خرید کتاب زبان انگلیسی کتاب آیلتس خرید کتاب داستان انگلیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر