کد خبر: 938991 A

اکنون جزیره کیش تبدیل به جزیره ای زیبا برای کسانی است که می‌خواهند در فصل‌های سردتر سال به جزیره‌ای گرم و مطبوع سفر کنند، ساحل خلیج فارس را تماشا کنند، خرید کنند و در این جزیره زیبا تفریح کنند.

جزیره کیش جزیره لوکس و تفریحی ایران در خلیج فارس است که علاوه بر تاریخ کهنش، تفریح های دریایی مفرح، هتل های باکیفیت و مراکز خرید متعدد و متنوع دارد. جزیره کیش یکی از چندین جزیره ایرانی خلیج فارس است که با رویکرد گردشگری توسعه پیدا کرد و سرمایه‌گذاری های زیادی در آن انجام شد. اکنون جزیره کیش تبدیل به جزیره ای زیبا برای کسانی است که می‌خواهند در فصل‌های سردتر سال به جزیره‌ای گرم و مطبوع سفر کنند، ساحل خلیج فارس را تماشا کنند، خرید کنند و در این جزیره زیبا تفریح کنند. در این نوشته بیشتر با جزیره کیش و قابلیت‌های گردشگری این جزیره زیبای ایران، آشنا می‌شویم.

تفریحات کیش چه هستند؟

ممکن است شما به عنوان یک گردشگر، به این فکر کرده باشید که اگر با خرید بلیط کیش به این جزیره سفر کردید، چه تفریحات و چه گزینه‌های تفریحی پیش رویتان خواهد بود. جزیره کیش گزینه های تفریحی و گردشگری متنوعی را پیش روی مخاطبان و علاقه مندانش می‌گذارد که برای یک جزیره ۹۰ کیلومتر مربعی، شگفت‌آور است. در ادامه گستره تفریح ها و موقعیت‌های گردشگری کیش را معرفی می‌کنیم.

تفریحات آبی کیش

جزیره کیش به عنوان جزیره‌ای جنوبی در خلیج فارس، دارای خط ساحلی گسترده‌ای است که می‌توانید در آن تفریحات آبی متنوعی را تجربه کنید. باشگاه های ورزش آبی متفاوتی در نقاط گوناگونی ساحل کیش قرار دارند که غواصی، قایق‌سواری، پاراسل، شاتل، بنانا، فلای بورد، تیوپ سواری و اسکوتر زیردریایی را به شما عرضه می‌کنند. همچنین کلاس های آموزش غواصی نیز در همین باشگاه‌ها مستقر هستند و آموزش و تجهیزات کافی را در اختیار شما می‌گذارند.

علاوه بر این تفریحات که در ارتباط مستقیم با دریا هستند، پارک آبی اوشن کیش هم آماده خدمت‌رسانی است. شما در پارک آبی اوشن می‌توانید از سرسره ها و بازی های آبی مختلف لذت ببرید و لحظات خوشی را تجربه کنید.

کیش جزیره ای با تاریخ کهن

جزیره کیش صرفا یک جزیره با امکانات مدرن نیست. بلکه تاریخی کهن را یدک می‌کشد که می‌تواند میزبان خوبی برای گردشگران تاریخ‌دوست باشد. شهر زیرزمینی کاریز کیش، مجموعه‌ای گردشگرانه است که در آب انبار باستانی و کهن جزیره کیش ایجاد شده است. شهر حریره کیش، دیگر مجموعه تاریخی جزیره است که نمایانگر زندگی صیادی، بازرگانی و صید مروارید آن است.

SEGF

شما هنگامی که در سواحل کیش قدم می‌زنید و غروب خورشید را می‌نگرید، می‌توانید گذشته این جزیره را حس کنید. زمانی که بازرگانان بومی این جزیره، با لنج ها به تجارت می‌پرداختند و صیادان مروارید، با مهارت‌های خاص خودشان، به شکار مروارید و فروش آن مشغول بودند. یکی دیگر از صنایع بومی و تاریخی کیش، در فرآوری خرما است. سازه های شگفت آوری که در شهر باستانی حریره وجود دارد، برای استخراج شیره خرما استفاده می‌شده است.

مراکز خرید کیش

یکی دیگر از انگیزه‌هایی که موجب می‌شود که گردشگران جزیره کیش را برای سفر انتخاب کنند، خرید کردن است. جزیره کیش یکی از مناطق آزاد تجاری است که می‌توانید در آن به خرید کالاهای مختلف بپردازید. مراکز خرید کیش به لوکس و زیبا بودن شهرت دارند و به همین دلیل، ممکن است قیمت کالاهایی که از مراکز خرید کیش خریداری می‌کنید، کمی گرانتر از جزیره قشم باشد. ولی می‌توانید مطمئن باشید که هر کالا و برندی که مد نظر دارید را پیدا کنید.

چگونه به کیش سفر کنیم؟

برای سفر به کیش راه های مختلفی وجود دارد. مثلا می‌توانید خود را به صورت زمینی (ریلی یا جاده‌ای) و حتی با خودروی شخصی، به بوشهر یا بندرعباس برسانید و سپس به وسیله شناورهای مسافربر و خودروبر به کیش بروید. اما یک راه دیگر هم هست که در زمان شما صرفه جویی می‌کند و خستگی سفر کمتری هم برایتان به همراه دارد. آن هم سفر با هواپیما به وسیله خرید بلیط ارزان کیش است. فرودگاه بین المللی کیش جایی است که هواپیما شما در آن فرود خواهد آمد. شرکت هواپیمایی کیش ایر هم، به عنوان ایرلاین اختصاصی این جزیره، برای رفت و آمد آسانتر گردشگران به کیش، آماده خدمترسانی است.

فرودگاه کیش میزبان مسافرانی از نقاط گوناگون ایران و جهان

اگر بلیط کیش لحظه آخری را خریداری کرده‌اید، فرودگاه کیش میزبان شما خواهد بود. مخصوصا اگر با پرواز تهران کیش بخواهید به این جزیره زیبا سفر کنید، می‌توانید در چند ساعت خود را از پایتخت به یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران برسانید.

فرودگاه بین المللی کیش می‌تواند همراه شما در سفر هوایی به شهرهای بندرعباس، اصفهان، شیراز، تبریز و شهرهای دیگر ایران باشد. همچنین شهرهایی در کشورهای خارجی مانند دبی در امارات متحده عربی، میزبان پروازهای بین المللی از جزیره کیش هستند.

چه زمانی به کیش سفر کنیم؟

جزیره کیش در میان آب های گرم و زیبای خلیج فارس جای گرفته است. این قرارگیری موجب شده است تا آب و هوای کیش، گرم و شرجی باشد. این هوا در تابستان‌ها شدیدتر می‌شود و افراد غیربومی، ممکن است نتوانند به اندازه کافی از این جزیره لذت ببرند. ولی در فصل های سردتر سال، دمای هوای کیش بسیار معتدل می‌شود. در نتیجه می‌توانید در هوایی مطبوع و خوشایند به گشت و گذار در بخش های مختلف جزیره بپردازید و از آن لذت ببرید.

بلیط کیش بلیط ارزان کیش بلیط کیش لحظه آخری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر