کد خبر: 935266 A

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های درمان در کمپ ترک اعتیاد این است که افراد با بهبودیافتگان این بیماری روبه‌رو شده و صحبت می‌کنند و می‌بینند که آن‌ها نیز ‌زمانی درگیر این بیماری بوده‌اند. همین مسئله انرژی مثبت فراوانی را برای بیماران دارد و آن‌ها را امیدوار به سمت سلامتی سوق می دهد.

آیا تا به ‌حال گذرتان به کمپ ترک اعتیاد افتاده؟

همه‌ ما کم ‌و بیش افرادی را در اطراف خود دیده ایم که حالشان چه از نظر روحی چه از نظر جسمانی و فیزیکی خوب نبوده.

متأسفانه خیلی از افراد به خاطر استرس و تنش‌های ناشی از مشکلات خانوادگی، فشارهای اجتماعی و اقتصادی و بعضا معضلات خاصی که گریبانگیرشان شده به مصرف و سوء مصرف داروهایی شامل قرص‌های آرام ‌بخش و مواد مخدر و محرک روی آورده اند که نهایتا منجر به وابستگی و اعتیاد شده است.

معضلی بنام اعتیاد

مصرف مواد مخدر در ابتدا برای ساعاتی مصرف کننده را از تنش و استرس و فشار دور نگه می‌دارد. اما مشکل شروع می شود که دیگر آن مواد یا داروها اثرات سابق را بر روی فرد برجا نمی گذارند و مصرف کننده برای رسیدن به حالت سرخوشی و حس خوب میزان یا دوز ماده مصرفی را افزایش می دهد. این چرخه ادامه می یابد تا جایی که فرد دچار منجلابی به نام اعتیاد می شود. منجلابی که بیرون آمدن از آن نه تنها دشوار است بلکه اگر بطور خودسرانه نیز انجام شود احتمالا اثرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

باید بدانیم که اعتیاد جرم نیست بلکه یک بیماری روحی است که به خاطر وابستگی‌هایی که در بدن بوجود آورده جسم انسان را هم درگیر کرده و صد البته درمان دارد. هر چند در بسیاری از موارد این درمان سخت و طاقت فرساست ولی با عزم و اراده قوی امکان ‌پذیر است.

انواع مواد مخدر

متاسفانه امروزه بسیاری از داروها، مواد مخدر و مواد محرک مورد سوء مصرف بخصوص قشر جوان جامعه قرار می گیرند. از مخدر سنتی و قدیمی تریاک گرفته تا مواد جدید و مرگ آوری بنام بنزای که نامش اخیرا سر زبان ها افتاده و ظاهرا بعنوان جایگزینی برای ماری جوانا بدل شده است.

برخی از موادی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و خیلی از افراد آگاهانه یا نا آگاهانه درگیر سوء مصرف و نهایتا درگیر اعتیاد به آن ها می شوند عبارتند از:

 سیگار، تریاک، الکل، شیشه، ماری جوانا، حشیش، ترامادول، متادون، آلپرازولام، زولپیدم، دیازپام، ب۲ یا بوپرنورفین، هرویین، کوکایین، کراک، ریتالین، مسکالین، کتامین، ناس، بنزای، دستمال، ال اس دی و ...

قرص آلپرازولام یا زاناکس

ترک کردن هر کدام از این مواد نیز می بایست طبق برنامه و نظر پزشک متخصص صورت گیرد و نسخه واحدی برای ترک کردن وجود ندارد. حتی در یک ماده یکسان مثل ماری جوانا نیز برنامه ترک از فردی به فرد دیگر بنا به دلایل فیزیکی، میزان دوز مصرفی و شرایط روحی روانی متفاوت است.

در ادامه برنامه ها، اهداف و ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد موفق را بیان کرده و شما را با یکی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد آشنا می کنیم.

برنامه ها و اهداف کمپ ترک اعتیاد

بهترین مرکز ترک اعتیاد یک کمپ ترک اعتیاد است که با استفاده از علم روز و برخورداری از روانشناسان و متخصصان زبده برنامه‌های منحصر به ‌فردی برای آن‌ها در نظر می گیرد که می‌تواند عزیزان ما را از این دام ترسناک و خانمان‌ سوز نجات دهد. دوره درمان این بیماران باید طوری باشد که هر فرد بتواند یک زندگی بدون مصرف مواد را از سر بگیرد و به یک انسان نرمال تبدیل شود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های درمان در کمپ ترک اعتیاد این است که افراد با بهبودیافتگان این بیماری روبه‌رو شده و صحبت می‌کنند و می‌بینند که آن‌ها نیز ‌زمانی درگیر این بیماری بوده‌اند. همین مسئله انرژی مثبت فراوانی را برای بیماران دارد و آن‌ها را امیدوار به سمت سلامتی سوق می دهد.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

افرادی که به طور داوطلبانه و با میل خودشان به این مراکز اعتیاد مراجعه می کنند و یا خانواده هایشان پیگیر وضعیتشان برای بستری شدن در کلینیک هستند می بایست نسبت به پرداخت هزینه مراکز اقدام کنند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه مرکز دولتی به دلیل تفاوت ها در امکانات رفاهی و مواردی از این دست قابل مقایسه نیست و معمولا اختلاف زیادی دارد.

ضمنا بعضی از مراکز از دارو های حین درمان استفاده می کنند که در این صورت فرد باید مبلغ این دارو ها را بپردازد. البته در صورتی بیمه درمانی داشته باشید، ۷۰ درصد هزینه دارو را بیمه می دهد و فرد باید ۳۰ درصد مابقی را پرداخت کند.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی در تهران کدام است؟

هر چند قیمت بستری در یک کمپ ترک اعتیاد خصوصی بیشتر از دولتی است اما ویژگی های خاص آن باعث می شود تا ارزش پرداخت چنین بهایی را داشته باشد.

مسلماً بستری در کمپ ترک اعتیاد خصوصی به خاطر خدمات ویژه‌ به بیماران و برخورداری از امکانات لاکچری و فراوان مثل بیلیارد، فوتبال دستی، استخر، پینگ پونگ، فوتسال، بسکتبال،  بدن سازی، گیتار، پیانو و ... می‌تواند رضایت ‌بخش ‌تر باشد.

همان طور که قبل تر گفتیم بهترین کمپ ترک اعتیاد مرکزی است که با ارائه برنامه‌های درمانی به روز و متنوع، بهره گیری از پزشکان و روان‌پزشکان متخصص، برخورداری از امکانات لاکچری و برنامه های مفرح، بتواند بیمار را در شرایط مطلوبی جهت ترک قرار دهد. یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد در تهران، کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی است که با بیش از ۶۰۰۰ ترک دائم آمار فوق العاده ای را بنام خود ثبت کرده و بهترین و باکیفیت ‌ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. همچنین برگزاری منظم جلسات ماتریکس که مربوط به یکی از جدیدترین و مورد تایید ترین متدهای درمانی دنیاست این مرکز را از سایر مراکز متمایز کرده است. فردا دیر است. همین امروز به فکر رهایی خود یا عزیزتان باشید.

اجتماعی و اقتصادی خانواده سیگار کمپ ترک اعتیاد مراکز ترک اعتیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر