کد خبر: 934239 A

سوالی که چندین روز است که ذهن خریداران آهن به ویژه خریداران میلگرد را به خود مشغول کرده وضعیت بازار میلگرد در روز های آینده می باشد.زیرا قیمت میلگرد در چند هفته اخیر فراز و نشیب های زیادی داشته است و پیش بینی قیمت آن را برای افراد بسیار سخت کرده است

سوالی که چندین روز است که ذهن خریداران آهن به ویژه خریداران میلگرد را به خود مشغول کرده وضعیت بازار میلگرد در روز های آینده می باشد.زیرا قیمت میلگرد در چند هفته اخیر فراز و نشیب های زیادی داشته است و پیش بینی قیمت آن را برای افراد بسیار سخت کرده است.همچنین این افراد به دنبال یک منبع معتبر برای پیگیری این قیمت ها می باشند.ابتدا برای شما یک پیش بینی جامع از بازار میلگرد در چند روز آینده را ارائه می‌دهیم .شما عزیزان نیز میتوانید به یکی از بهترین منابع اعلام برای خرید آهن که به شما معرفی میکنیم مراجعه فرمایید .

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

  • قیمت شمش های آهن صادراتی

به گزارش تهران آهن این عامل نقش بسزایی در تعیین قیمت میلگرد دارد.قیمت شمش های آهن صادراتی ایران در چند وقت اخیر به خاطر روند صعودی تقاضای بازار چین ، روند صعودی داشته است.این قیمت تا حدود 370 تا 380 دلار برای هر تن رسید.البته در چند روز گذشته به دلیل کاهش نسبی تقاضای کشور چین قیمت میلگرد نیز مقداری روند نزولی داشته است. برای مشاهده قیمت میلگرد آجدار اینجا کلیک کنید .

  • قیمت دلار نیمایی

بی شک یکی از عامل های موثر و مستقیم بر قیمت روز میلگرد می باشد. سیاست های چند وقت اخیر و مصوبات مجلس در خصوص کنترل بازار فولاد باعث تاثیر گذار ی بر نوسانات ارز نیمایی شده است.این تغییرات در چند هفته اخیر کاملا صعودی بوده است.

  • تاثیر قیمت شمش آهن در بورس بر روی میلگرد

در ادامه خانم جعفری کارشناس بخش فروش تهران آهن افزود : از عوامل مهم دیگر تاثیر گذار بر قیمت میلگرد می باشد. در اکثر مواقع کاهش حجم عرضه شمش باعث افزایش قیمت میلگرد شده است.

در چند روز گذشته به دلیل این که تولید کنندگان آهن بیشتر به صادرات شمش اهمیت داده اند تا تامین موجودی مورد نیاز داخل کشور، که این امر موجب می شود تا حجم عرضه شمش آهن کم شود و به دنبال آن قیمت میلگرد روند افزایشی پیدا کرده است. البته تصمیماتی از جانب دولت در این زمینه گرفته شده که برای کنترل قیمت باید به بازار داخلی توجه بیشتری کرد اما زیاد از جانب تولید کنندگان رعایت نمی شود.

  • قیمت حمل و نقل

این موضوع نیز در کنار عوامل دیگر بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذاشته است. بهای حمل و نقل در چند وقت اخیر 20 تا 30 درصد افزایش حدودی داشته است که برای اطمینان از قیمت نهایی آن باید همه چیز را به دست زمان سپرد تا متوجه شد که این افزایش قیمت دقیقا چقدر می باشد.

swert

 

 

  • نظارت بر معاملات هیجانی بورس

طبق سیاست ها و مصوباتی که مجلس شورای اسلامی در چند وقت اخیر اتخاذ کرده تا بتواند بازار داخلی آهن را کنترل کند، تصمیم بر آن شده تا سقف نرخ معاملات بورسی آهن از نرخ شمش های صادراتی آهن بیشتر نشود. اما این مورد نیز مانند سایر اقدامات مجلس بی نتیجه مانده و به رعایت آن اهمیتی داده نمی شود به طوری که در چند وقت اخیر معاملات برای 100 هزار تن شمش آهن در بازار بورس با متوسط نرخ رقابتی موزون 15.7 درصد  بیشتر از نرخ صادراتی شمش آهن رسید که این امر بر اساس متوسط قیمت دلار نیمایی باعث افزایش قیمت میلگرد در چند وقت اخیر شده است

همانطور که اشاره شد در مورد روند صعودی ارز نیمایی هنوز نگرانی هایی وجود دارد.به طوری که در چند وقت اخیر فاصله بین دلار نیمایی و دلار اسکناسی به بیش از 2 هزار و پانصد تومان رسیده است و هنوز هم هیچ برنامه ای برای کم کردن این فاصله ارائه نشده است. همچنین تولید کنندگان آهن در چند روز اخیر فقط کمی از صادرات خود را کاهش داده اند و هنوز نمی توان مطمئن بود که آن ها مجددا به افزایش صادرات رو نمی آورند و باعث افزایش قیمت میلگرد نمی شوند.

با وجود تاکید دولت و مجلس بر روی عرضه کافی شمش آهن به بازار داخلی و همچنین جلوگیری از پیشی گرفتن نرخ معاملاتی شمش آهن از نرخ صادراتی آهن،اما باز هم این موارد توسط ارگان های اجرایی رعایت نمی شود و همچنین  تولید کنندگان آهن نیز به این مصوبات توجهی نمی کنند یا اگر توجهی هم هست به صورت سلیقه ای می باشد.که این عوامل خود باعث می شوند تا تمام تدابیری که برای این موضوع در نظر گرفته شده است بی نتیجه شود و قیمت میلگرد روند صعودی خود را ادامه دهد.

شما در مجموعه تهران آهن می توانید قیمت روز میلگرد و دیگر محصولات آهنی که  در رأس آن ها تیرآهن ، میلگرد ، ورق ، نبشی ، ناودانی ، تسمه  ، سپری ، لوله و از همه مهمتر انواع قوطی پروفیل می باشد را چک کنید و در زمان مناسب اقدام به تهیه موارد فوق از این مجموعه کنید.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از مجموعه تهران آهن می‌توانند به سایت تهران آهن    www.tehran-ahan.com مراجعه و یا با تلفن خط ویژه 021-88830160 برای مشاوره و فروش تهران آهن تماس بگیرند.

همچنین تلگرام قیمت‌های لحظه‌ای آهن‌آلات @Tehran_ahan از دیگر راه‌های ارتباطی با این مجموعه  می باشد.

 

 

حجم ویدئو: 26.05M | زمان ویدئو: 00:01:00
خرید آهن قیمت روز میلگرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر