کد خبر: 933241 A

در مجمع فوق العاده تصویب شد؛

مجمع فوق العاده فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با هدف افزایش 200 درصدی سرمایه این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، این مجمع فوق العاده با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و با حضور 87/55 درصد از سهامداران در محل ساختمان مرکزی گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد.

مجمع فوق العاده افق کوروش با مجوز سازمان بورس برگزار شد و افزایش سرمایه این شرکت از 1000 میلیارد ریال به 3000 میلیارد ریال  از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به منظور توسعه فروشگاه‌های شرکت و همچنین توسعه ناوگان حمل ونقل جهت توزیع بهتر محصولات به تصویب رسید.

امیرخسرو فخریان مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در ابتدای این مراسم طی گزارشی از وضعیت سرمایه این شرکت از ابتدای تأسیس تاکنون گفت: شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با سرمایه 10 میلیون تومان  از سال 1388 کار خود را آغاز کرد و در سال 1390 این سرمایه به 2 میلیارد تومان افزایش یافت .

وی در ادامه با اشاره به اینکه درسال 1396 سرمایه این شرکت  به 50 میلیارد تومان رسید،افزود: با آورده نقدی و مطالبات سهامداران در مرحله دوم همان سال سرمایه شرکت  به 100 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

فخریان از خرید کامیونت و توسعه فروشگاه ها به عنوان اهداف افزایش سرمایه شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش یاد کرد و ادامه داد: توسعه ناوگان حمل و نقل، رشد فروش شرکت را پوشش دهی می کند و همچنین تنوع بخشی به روش های مختلف تأمین خودرو را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه بالا بردن کیفیت زنجیره تأمین، مدیریت حداکثری ناوگان حمل و نقل و اجرای دقیق استانداردهای مرتبط با آن بر کاهش ضایعات در حمل و نقل و ارائه خدمات با کیفیت اثرگذار است،  ادامه داد: خرید کامیونت ریسک تأمین خودرو با توجه به نوسانات فصلی و حوادث غیرمترقبه را کاهش می دهد.

فخریان در خصوص افزایش تعداد فروشگاه های افق کوروش نیز بیان کرد: رشد تعداد فروشگاه بر افزایش فروش کل و کاهش نسبت هزینه های ثابت به کل هزینه ها و افزایش سودآوری تاثیر مثبت خواهد داشت.

به گفته مدیرعامل افق کوروش، برآوردهای انجام شده نشان می دهد افزایش تعداد کامیونت ها و فروشگاه ها در سال جاری رشد فروش هزار میلیارد تومانی و در سال 1400 رشد 2 هزار میلیارد تومانی  رابه دنبال خواهد داشت .به بیان دیگر نتیجه تحقق این اقدام سودآوری 100 میلیارد تومانی در سال جاری و  197 میلیارد تومانی در سال 1400 خواهد بود.

لازم به ذکر است که در این مجمع علی ابراهیمی با عنوان رئیس، مسعود گودرزی و هادی قانعی به عنوان ناظر و کوروش دامغانی دبیر جلسه و همچنین نماینده حسابرس مستقل و بازرس قانونی حضور داشتند و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت آنلاین بر برگزاری این مراسم نظارت داشت.

این جلسه بصورت آنلاین از صفحه اینستاگرام، کانال آپارات و وب سایت رسمی این شرکت برای سایر سهامداران نمایش داده شد.

 

افق کوروش مجمع سهامداران مجمع فوق العاده افق کوروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر