کد خبر: 933208 A

افزایش قیمت‌ها در بازار گوشی به حدی هست که بسیاری از گوشی‌های رده بالا برندهای گوشی، عملا به کالای لوکس تبدیل شده‌اند.

در شرایط نوسانی و عدم ثبات بازار و قیمت‌ها به سر می‌بریم. شرایط همه بازارها به ویژه بازار محصولات وارداتی مثل گوشی و لپ‌تاپ نیز مستقیم متاثر از بازار ارز هست. افزایش قیمت‌ها در بازار گوشی به حدی هست که بسیاری از گوشی‌های رده بالا برندهای گوشی، عملا به کالای لوکس تبدیل شده‌اند.

عده ای از فروشندگان نیز از این موقعیت استفاده کرده اند تا قیمت کالاها را بالاتر از نرخ ارز به فروش برسانند. مردم نیز گاها فریب این افراد را خورده اند. در چنین حالتی وجود ابزاری که به عنوان موتور جستجوی هوشمند قیمت استفاده شود برای مردم بسیار مفید خواهد بود. مردم می توانند به آسانی از قیمت در فروشگاه های اینترنتی باخبر شوند و فروشندگان نیز برای رقابت با بقیه فروشندگان و به دست آوردن سهم بازار از ارائه قیمت های بالا خودداری می کنند.

 خریدران نیز ناچار به سمت گوشی‌های رده پایین و متوسط متمایل شده‌اند. به شرطی که قیمت مناسب پیدا کنند. چون که برخی فروشندگان یا نمی‌فروشند و یا با قیمت معادل ارزی بالاتر از قیمت بازار به فروش گذاشته‌اند.

در این شرایط نیاز به ابزاری که بتوان با آن قیمت فروشگاه‌ها را یکجا مقایسه کرد و از فروشگاه‌های معتبر خرید کرد بیش از پیش احساس می‌شود.

سایت و اپلیکیشن ترب یکی از ابزارهای پرکاربرد در این روزها می باشد، به طوریکه بیش از 2 میلیون کاربر هر هفته از نقاط مختلف کشور شامل دورافتاده ترین روستاها تا کلان شهرها از اپلیکیشن ترب برای جستجوی قیمت کالاها در فروشگاه های اینترنتی استفاده می کنند.

 در این روزها محبوبیت ترب رو به افزایش است زیرا درپی افزایش تعداد فروشگاه های آنلاین و افزایش تمایل مردم برای خریدهای اینترنتی میزان جستجوها و استفاده مردم از ترب بیشتر شده است و تاکنون این برنامه بیش از یک میلیون بار توسط کاربران مختلف دانلود شده است.

برای مثال از این لینک می‌توانید قیمت گوشی در انواع در فیلترهای ختلف را در ترب ببینید.

در وضعیت اقتصادی الان کشور و مشکلات پیش آمده برای اکثریت مردم و کاهش توان خرید مردم، ترب ابزار مناسبی است که مردم می توانند به وسیله آن از قیمت های منصفانه در بازار اطلاع به دست بیاورند و فروشنده های ارزان را به راحتی و بدون اتلاف زمان بشناسند. با توجه به اینکه نرخ ارز و سکه در سال های اخیر در کشورمان با نوسان های زیادی همراه بوده است.

 این نوسان باعث بالا رفتن قیمت کالاها شده است و البته تاثیر بیشتری در افزایش قیمت کالاهایی داشته است که از کشورهای دیگر وارد ایران می شدند. در این میان عده ای قیمت کالاها را چندین برابر افزایش نرخ ارز بالا برده اند تا سود بیشتری کسب کنند و این مساله باعث فریب خوردن عده زیادی می شود. ترب از به وجود آمدن این مساله بین فروشگاه های اینترنتی و آنلاین جلوگیری می کند و رقابتی که از طریق ترب بین فروشگاه ها ایجاد می شود مانع گسترش این موضوع می شود.

علاوه بر امکان جست‌وجوی قیمت بر اساس نام محصول، از طریق دسته‌بندی محصولات نیز می‌توانید قیمت محصولات مورد نظر را پیدا کنید.

برای مثال از این لینک قیمت گوشی‌های سامسونگ را در بین فروشگاه‌های ترب می‌توانید ببینید.

نکته بسیار مهمی که در خرید و فروش های آنلاین برای مردم اهمیت دارد اعتماد به این فروشگاه ها می باشد. به همین علت تمامی فروشگاه های ترب دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند. این نماد از طرف وزارت صنعت برای احراز هویت فروشگاه های مجازی و اینترنتی ایجاد شده است.

از طرف دیگر تیم پشتیبانی ترب همواره به بررسی نظرات ثبت شده و بازخوردهای مردم در اپلیکیشن ترب می پردازند و تمامی این نظرات در انتخاب فروشگاه ها و ادامه فعالیت آنها در ترب تاثیرگذار هستند. در صورتی که فروشنده ای قوانین تجارت الکترونیک را نقض کند و یا دارای بازخوردهای منفی باشد از لیست فروشنده های موجود در ترب حذف می شود. پس مردم هم می توانند فروشگاه های حاضر در ترب را برای خرید معتبر بدانند.

یکی از امکانات جالب ترب، نمودارهای زمانی قیمت برای هر محصول در روزها و هفته‌های گذشته هست.به کمک این نمودارها می‌توانید کمترین قیمت و متوسط قیمت هر محصولی را در ماه‌های گذشته در بازار مشاهده کنید. در ترب علاوه بر قیمت 5 میلیون کالا، قیمت سکه و ارز را نیز می‌توانید در مراجع معتبر یکجا مقایسه کنید و از چک کردن سایت‌ها و کانال‌های متعدد بی نیاز شوید.

برای مثال در این لینک نمودار قیمت گوشی‌ شیائومی را در طی روزهای اخیر در بازار می‌بینید.  مشاهده می‌کند که در چند روز اخیر چطور قیمت‌ گوشی در بازار رشد کرده است.

sdrf

ممکن است کالای خریداری شده تقلبی باشد و بعد از خرید متوجه این قضیه شویم. به همین علت مردم نیز خرید از فروشگاه های معتبر اینترنتی و آنلاین بسیار استقبال می کنند و تمایل فراوانی برای خرید از این فروشگاه ها به جای مغازه ها و پاساژها دارند. علاوه براین فروشنده های اینترنتی و آنلاین کالاهای اصل و رجیستری شده را می فروشند و درصورت وجود ایراد یا نقص فنی در گوشی امکان بازگشت نیز دارند.

 

 

 

قیمت گوشی گوشی‌های سامسونگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر