کد خبر: 932545 A

خرید اسکوتر برقی بیشتر برای گروه سنی 18 سال و بالاتر مناسب است و کودکان زیر 12 سال کمتر از آن استفاده می کنند. زیرا برای داشتن تعادل روی اسکوتر تعادلی به مهارت نیاز است و این امر برای کودکان کار سختی خواهد بود.

اسکوتر برقی حدود چهار سال است که وارد بازار ایران شده است. برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در کشور چین استفاده از اسکوتر تعادلی صورت گرفت و در سال ۲۰۱۵ استفاده از این اسکوترها در آمریکا رواج بسیاری پیدا کرد. امروزه شاهد استفاده فراوان از این وسیله در کشور خود هستیم. خرید اسکوتر برقی بیشتر برای گروه سنی 18 سال و بالاتر مناسب است و کودکان زیر 12 سال کمتر از آن استفاده می‌کنند. زیرا برای داشتن تعادل روی اسکوتر تعادلی به مهارت نیاز است و این امر برای کودکان کار سختی خواهد بود.

دسته بندی اسکوتر برقی

در مورد دسته بندی های اسکوترهای برقی باید گفت که این دسته بندی بر اساس اندازه چرخ آن ها انجام می شود. اندازه اسکوتر هوشمند بر اساس قدرت لاستیک اسکوتر تعیین می شود که معمولاً از ۶ اینچ تا ۸ اینچ متغییر خواهد بود. در بازار مدل های ۷ اینچی و 10 اینچی نیز وجود دارد، اما تعداد آن ها کم است. هر چه این اندازه بیشتر باشد، ارتفاع شما از سطح زمین بیشتر خواهد شد و سرعت اسکوتر نیز بالاتر خواهد بود.

باتری اسکوتر برقی از نوع لیتیوم، قابل شارژ کردن است که در اسکوتر تعادلی شارژی مورد استفاده قرار می گیرد. در اسکوتر برقی پورت شارژ با یک دکمه پاور و برای زیبایی هر چه بیشتر چند چراغ ال ای دی به کار رفته است. همچنین در این اسکوتر یک نشانگر وضعیت باتری نیز وجود دارد.

راهنمای باتری اسکوتر برقی

لازم است قبل از خرید اسکوتر برقی به مشخصات موجود در دفترچه آن دقت کنید و چک کنید که باتری آن چینی یا کره ای نباشد. برای این اسکوترها بهترین باطری ال جی یا سامسونگ است. که باطری اسکوتر ها در داخل آن تعبیه شده و در صورتی که با مشکلی روبه‌رو شد بهتر است که برای تعمیر آن به یک متخصص مراجعه کنید.

گارانتی اسکوتر برقی

 متاسفانه اسکوتر های برقی در حال حاضر دارای گارانتی نیستند. در برخی موارد برگه ای به عنوان گارانتی به خریداران داده می‌شود که در آن شرط و شروطی برای اعمال وجود دارد که خدمات پس از فروش جالب توجه ای ندارند.

اسکوتر برقی مناسب خود را با گارانتی معتبر از سایت ایران اسکوتر خریداری کنید.

قیمت اسکوتر برقی در ایران

قیمت اسکوتر برقی در بازار ایران از ۴۰۰ هزار تومان آغاز شده و تا یک میلیون و پانصد تومان نیز عرضه می‌شود. عواملی مثل: تجهیزات استفاده شده در اسکوتر، مدل و محلی که اسکوتر از آن خریداری می شود باعث به وجود آمدن تفاوت در قیمت اسکوترهای برقی می شوند.

مشکلات رایج اسکوتر برقی

از جمله نکاتی که در زمان استفاده از اسکوتر برقی باید به آن دقت داشت این است با اسکوترها نمی توان روی فرش یا چمن راه رفت. زیرا به موتور دستگاه فشار وارد شده و احتمال سوختن موتور وجود دارد. اسکوتر برقی ضد ضربه نیست و لازم است هنگام استفاده از آن مواظب ضربه های وارده به دستگاه باشید.

انواع برد اسکوتر

در اسکوتر هوشمند دو برد، برای هر لاستیک دو برد جایروسکوپ به کار رفته که این بردها را می توان به طور مستقیم به باتری وصل نمود. این امر باعث آتش سوزی در این مدل از اسکوترهای برقی می شود. البته می‌توان به کیفیت نامطلوب باتری نیز اشاره کرد که موجب آتش‌سوزی می‌شود. در اسکوترهای هوشمندی که دارای برد ۳ تکه هستند. برای تعادل دو برد و برای پردازش و تغذیه نیز از یک برد اصلی استفاده شده است. با نگاه کردن به ظاهر اسکوتر نمی‌توان به این قضیه پی برد و فقط باید خرید خود را از یک فروشنده مطمئن انجام دهید یا برای خرید اسکوتر برقی به فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌های رسمی مراجعه کنید. به هر حال باید بدانید که قیمت اسکوتر سه برد نسبت به اسکوتر دو برد بیشتر است. در آینده ای نزدیک در مورد اسکوتر های برقی پیشرفت‌های بیشتری صورت می‌گیرد و تجهیزات جدید تری به آنها اضافه خواهد شد.

چین خدمات پس از فروش زمین سامسونگ کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر