کد خبر: 932149 A

میلگرد در دسته مقاطع طویل فولادی را میتوان پرکاربردترین مقطع فولادی دانست. میلگرد در انواع آجدار ساده و استیل تولید و راهی بازار می شود. از این بین میلگرد آجدار بیشترین حجم مصرف را دارد. کاربرد اصلی میلگرد آجدار در مسلح کردن بتن است. بتن به خودی خود مقاومت کششی بسیار پایینی دارد، به این ترتیب حضور میلگرد در ساختار بتن باعث بهبود خواص آن می شود.

برای مشاهده فروش میلگرد آجدار در انواع مختلف می توانید روی لینک مشخص شده کلیک کنید. در ادامه به بیان نکاتی در خصوص خرید میلگرد اشاره میکنیم تا خرید میلگرد را با کیفیت هر چه بهتر انجام دهید.

راهنمای خرید میلگرد آجدار

پیش از خرید میلگرد آجدار بهتر است مروری به این نکات کنید. میلگرد آجدار از لحاظ ترکیب شمیایی در سه استاندارد A2 A3 و A4 تولید می شود. میلگرد در این استانداردها ترکیب شیمیایی متفاوتی دارد بنابراین خواص مکانیکی آنها نیز متفاوت است. بنابراین پیش از خرید میلگرد با توجه کاربری آن محصول با استاندارد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در بین این استانداردها استانداردهای A2 و A3 بیشترین کاربرد را دارند. برای مطالعه بیشتر در خصوص تفاوت میلگرد A2 و A3 روی لینک مشخص شده کلیک نمایید. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که تولید کنندگان ایرانی میلگرد در این استانداردها را معمولا در یک شکل ظاهری و هندسه آج تولید میکنند، به همین دلیل پیش از خرید میلگرد به کمک گواهینامه معتبر استاندارد میلگرد را صحت سنجی کنید.

وزن از دیگر نکاتی است که نکاتی است که حین خرید میلگرد باید به آن توجه کرد. وزن یک شاخه 12 متری میلگرد در سایزهای مختلف بر اساس استانداردی موسوم به اشتال تعیین شده است. یک شاخه میلگرد طبق استاندارد باید پس از تولید وزنی مطابق با این استاندارد داشته باشد. هر چه قطر میلگرد بیشتر می شود وزن یک شاخه آن افزایش می یابد. مطابقت وزن میلگرد با استاندارد اشتال نشان از کیفیت بالای آن محصول است. برای جزئیات بیشتر در خصوص خرید میلگرد روی مقاله راهنمای خرید میلگرد کلیک کنید.

راهنمای خرید میلگرد ساده

میلگرد ساده از دیگر انواع میلگرد است که کاربردهای خاص خود را دارد. شکل ظاهری این محصول بدون آج است و معمولا به عنوان شفت در قطرهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد ساده در بازار ایران در یک استاندارد تولید میشود. استاندارد A1 معرف این محصول است. حین خرید میلگرد ساده به مطابقت ترکیب شیمیایی محصول با استاندارد A1 توجه نمایید.

میلگرد ساده در سایزهای مختلفی تولید می شود. در کوچکترین سایزها این میلگرد به عنوان مفتول مورد استفاده قرار میگیرد و در سایزهای بزرگ به عنوان شفت های صنعتی کاربرد دارند.

یک اشتباه رایج که حین خرید میلگرد ساده ممکن است رخ دهد خرید به عنوان میلگرد حرارتی است که اشتباه خطر آفرینی است. میلگرد حرارتی برای بتن ریزی سقف ها مورد استفاده قرار میگیرد و انبساط حرارتی پایین آن مانع از ترک خوردگی بتن در تغییرات دمایی می شود. بنابراین در صورت استفاده از میلگرد ساده به جای میلگرد حرارتی احتمال ترک خوردگی و در برخی موارد ریزش سقف وجود دارد.

راهنمای خرید میلگرد استیل

از دیگر انواع این محصول میلگرد استیل است که از انواع آلیاژهای فولاد زنگ نزن تولید می شود. این آلیاژها به دلیل خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون در محیط های خورنده طول عمر بالایی دارند. به عنوان اولین نکته در خرید میلگرد استیل به این موضوع توجه داشته باشید این محصول در گریدهای آلیاژی مختلفی تولید می شود.

در یک دسته بندی کلی این گریدهای آلیاژی به سه گروه بگیر، نگیر و نسوز تقسیم بندی می شوند. در دسته بگیر که خاصیت جذب آهنربا به خود را دارند آلیاژهایی مثل استیل 410 ، 420 و 430 قرار می گیرند.

گروه نگیر شامل گریدهایی میشود که به دلیل پایداری فاز آستنیت در دمای محیط نمی توانند آهنربا را جذب کنند. معروف ترین این گریدها عبارتند از استیل 304 ، 316 و 321 که خواص خاص خود را دارند.

و در نهایت گروه نسوز معرف آۀیاژهایی است که مقاومت به حرارت بالایی دارند. از جمله آلیاژهای نسوز میتوان به استیل 309 و 310 اشاره کرد.

بنابراین هنگام خرید میلگرد استیل با توجه به کاربری مورد استفاده آلیاژ درستی را انتخاب کنید. مسئله جدول وزن میلگرد ساده و استیل نیز مطرح است. برای مشاهده وزن میلگرد روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

آیرومارت با سابقه طولانی در بازار آهن و فولاد ایران و دست و پنجه نرم کردن با انواع معضلات تجربیات زیادی را طی سالیان کسب کرده است. با همکاری با آیرومارت می توانید یک خرید با کیفیت و سریع را تجربه کنید.

برای ثبت سفارش، استعلام آخرین قیمت، مشاوره با کارشناسان این محصول و خرید میلگرد کافیست با شماره زیر تماس حاصل کنید.

تلفن: 021-45306

سایر راه های ارتباطی آیرومارت:

صفحه اینستاگرام: iromartco

کانال تلگرام: iromart

آدرس: تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶ - واحد ۲۰

 

استاندارد جدول طول عمر نلسون ماندلا وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر