کد خبر: 930977 A

داشتن چهره ای زیبا و دلنشین مسئله ای است که برای همه ما انسان ها بسیار با ارزش و جذاب است چون علاوه بر زیبایی باعث افزایش قابل توجه اعتماد به نفس در افراد می شود.

از همین رو امروزه جراحی بینی جزو رایج ترین و پرطرفدارترین جراحی هایی است که هر روزه در جهان انجام می شود. گرایش به زیبایی و بهتر شدن در وجود تمام انسان ها است که با توجه به پیشرفت های علم پزشکی در حوزه زیبایی، روز به روز افراد بیشتری به این سمت رو می آورند.

عمل بینی در کنار تمام ویژگی های مثبت و جذاب خود، ممکن است عوارض و مشکلاتی را نیز به دنبال داشته باشد که بهتر است قبل از تصمیم به انجام جراحی بینی درمورد نکاتی که باید قبل و بعد از عمل بینی رعایت کرد را بدانید. امروزه با توجه به نوع بینی (بینی گوشتی یا بینی استخوانی) نتیجه جراحی متفاوت است.

سن مناسب برای عمل بینی

تا زمانی که سن بلوغ به اتمام نرسیده باشد، انجام عمل بینی امکان پذیر نمی باشد. چون بینی انسان تا سن بلوغ که تقریبا تا 16 سالگی است رشد می کند و سپس متوقف می شود. به این ترتیب سن قانونی برای انجام جراحی بینی بین دختران از 16 سالگی و بین پسران از 17 سالگی می باشد. هر چقدر که پوست جوان تر و شاداب تر باشد نتیجه عمل بینی بهتر خواهد بود.

نقش جراحی بینی در زیبایی چهره

از آنجا که بینی در مرکز صورت قرار دارد، در صورت داشتن کوچکترین ایراد، زیبایی سایر اعضای چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. از این به دلیل اهمیت بینی در زیبایی چهره، پس از انجام عمل بینی علاوه بر زیبا و کوچک شدن بینی، تاثیر چشمگیری در زیبایی و تعادل سایر اجزای صورت دارد. همچنین جراحی بینی باعث برطرف شدن پولیپ و انحرافات بینی نیز می شود برای افرادی که این مشکلات را دارند، با یک تیر دو نشان می زنند.

فرق عمل بینی گوشتی با استخوانی

اصلی ترین تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست است. بینی هایی که دارای پوست نازک اما غضروف محکمی هستند بینی استخوانی نام دارند. همچنین به بینی هایی با پوست ضخیم و غضروف نرم تر، بینی گوشتی می گویند. 

نتیجه عمل بینی استخوانی در مقایسه با عمل بینی گوشتی ، بهتر و سریع تر است. معمولا عمل بینی گوشتی مدت زمان بیشتری طول می کشد تا تاثیر خود را به صورت کامل نشان دهد. اما به طور کلی جراحی بینی طبیعی برای افرادی که بینی گوشتی دارند گزینه مناسب تری است چون همانطور که گفته شد ساختار ضعیف تری نسبت به بینی استخوانی دارند.

راه های تشخیص بینی گوشتی

 • دارای پوست ضخیم تری هستند
 • نوک بینی بزرگ و پهن تری نسبت به بینی های استخوانی دارند
 • منافذ روی پوست بینی معمولا بزرگتر است
 • غدد چربی بیشتری در این ناحیه دارند

3

نکات مهم قبل از عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی گوشتی یا استخوانی لازم است نکاتی را بدانید. مواردی مانند:

 1. دو هفته قبل از جراحی بینی استفاده از انواع دخانیات را باید ممنوع کنید زیرا نیکوتین و دخانیات باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود که مضر است.
 2. از مصرف داروهای حاوی آسپرین که باعث رقیق تر شدن خون می شوند خودداری کنید. مصرف این داروها قبل از عمل بینی باعث خونریزی زیاد می شود.
 3. بهتر است حداقل 8 ساعت قبل از عمل بینی گوشتی چیزی نخورید
 4. برای این که روز جراحی بینی استرس نداشته باشید حتما از قبل، راه های رسیدن به  کلینیک مورد نظرتان را بررسی کنید.
 5. شب قبل از جراحی دوش بگیرید و سعی کنید استراحت کافی داشته باشید.
 6. قبل از عمل بینی آب زیاد بنوشید.

رعایت نکات مهم بعد از جراحی بینی

از آنجا که بعد از جراحی بینی، تاثیر داروهای بیهوشی به صور کامل از بین نرفته ممکن است با مواردی مانند سردرد، خونریزی بینی، حالت تهوع و ورم روبرو شوید که طبیعی است. بهترین اقدام در این زمان استراحت مطلق و استفاده از داروهایی است که پزشک جراح تجویز کرده. برخی از مواردی که بعد از جراحی بینی گوشتی یا استخوانی باید بدانید عبارتند از:

 1. برای دوش گرفتن حتما با پزشک خود هماهنگ کنید. پزشک شما با توجه به نوع جراحی که پشت سر گذاشتید زمان مناسب دوش گرفتن را تعیین می کند.
 2. عطسه فشار زیادی به چشم و بینی وارد می کند. بهتر است هنگام عطسه دهانتان را باز نگه دارید تا فشار کمتری به بینی تان وارد شود.
 3. استفاده از کمپرس سرد تا 24 ساعت پس از عمل بینی تاثیر زیادی در کاهش کبودی و تورم اطراف بینی و زیر چشم دارد.
 4. پس از جراحی بینی توصیه می شود از مایعاتی مانند سوپ که نیاز به جویدن و فشار آوردن ندارند بیشتر مصرف کنید تا روند بهبودی با سرعت بیشتری طی شود.
 5. حداقل تا یک ماه به هیچ عنوان از عینک استفاده نکنید. زیرا با فشاری که به بینی وارد می کند باعث شکل گیری نامناسب می شود.
 6. هنگام استراحت بهتر است از دو بالش استفاده کنید تا بینی تان به جایی برخورد نکند.
 7. از مسواک های بسیار نرم که به دندان و بینی فشار کمتری وارد می کنند استفاده کنید.
 8. پس از عمل بینی، نحوه چسب زدن بسیار اهمیت دارد زیرا این چسب تاثیر زیادی در فرم دهی بینی دارد.

پیشنهاد ما جهت عمل بینی:

آدرس: بلوار میرداماد، روبروی اداره مالیات، جنب بانک ملی، کلینیک شایان، طبقه اول

  شماره تماس: 09196871520    (پشتیبانی 7 روزه و 24 ساعته)

image_2f8fc2e90b19a379a0a9ed9b7c6bbfcbefd5f2b1

جراحی بینی برای چه افرادی ممنوع است

افرادی که نباید عمل بینی انجام دهند شامل موارد زیر هستند:

 1. ورزشکارانی که در رشته هایی مانند کشتی، بسکتبال، فوتبال و… که ورزش های سختی هستند فعالیت می کنند انجام جراحی بینی برایشان بسیار خطرناک است چون ممکن است با وارد شدن کوچکترین ضربه به بینی، نیاز به جراحی مجدد باشد.
 2. بیهوشی برای افرادی که اضافه وزن دارند می تواند خطرناک باشد. از همین رو جراحی بینی برای افرادی که اضافه وزن شدیدی دارند توصیه نمی شود.
 3. افرادی که مشکلات تنفسی دارند باید قبل از عمل بینی، این مشکلات را برطرف کنند.
 4. افرادی که روزانه تعداد زیادی سیگار مصرف می کنند نمی توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند.
 5. افرادی که در سن بلوغ هستند عمل بینی برای آنها انجام نمی شود. 
 6. جراحی زیبایی بینی برای افراد مسن توصیه نمی شود. زیرا هرچه پوست جوانتر و شاداب تر باشد، نتیجه جراحی بهتر خواهد بود.
 7. انجام جراحی مجدد برای افرادی که کمتر از یک سال از مدت عمل زیبایی بینی آنها گذشته.

هزینه عمل بینی

معمولا اولین مسئله ای که بعد از تصمیم به جراحی بینی در ذهن افراد شکل می گیرد هزینه عمل بینی است. عوامل زیادی در هزینه عمل بینی تاثیر دارد که از مهمترین آنها می توانی به موارد زیر اشاره نمود:

انتخاب جراح: مهمترین مسئله در جراحی زیبایی بینی انتخاب جراح است. از آنجا که عمل بینی با مهمترین بخش بدن یعنی چهره افراد سروکار دارد، انتخاب جراحی که دارای تخصص بالا و تجربه کافی می باشد، می توانید در نتیجه جراحی بسیار تاثیرگذار باشد.

مدل عمل بینی: نکته دیگری که در هزینه عمل بینی تاثیر دارد مدلی عملی است که می خواهید انجام دهید. عمل بینی دارای مدل هایی مانند: عمل بینی فانتزی، نیمه فانتزی، عروسکی، طبیعی و… است که هر کدام هزینه متفاوتی دارد.

نوع بینی: نوع بینی شما نیز در هزیه عمل بینی تاثیرگذار است. با توجه به نوع بینی شما که می تواند گوشتی یا استخوانی باشد، هر کدام هزینه مختلفی دارند.

روش جراحی: در حال حاضر جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود که با توجه به انتخاب شما قیمت متفاوتی دارند.

منطقه جغرافیایی: معمولا از آنجا که کلینیک بهترین جراحان بینی مانند کلینیک دکتر تهران بیوتی در تهران هستند، به همین دلیل هزینه عمل زیبایی بینی در تهران نسبت به شهرستان ها بالاتر می باشد.

بهترین جراح عمل بینی در تهران

با توجه به محبوبیت جراحی های زیبایی بین مردم، انتخاب جراح یکی از مسائل مهم قبل از انجام جراحی بینی می باشد. فاکتورهایی مانند تجربه و تخصص جراح، میزان رضایت افرادی که توسط جراح عمل شده اند، خدمات و مشاوره هایی که ارائه می دهد و… در انتخاب جراح بسیار تاثیرگذار است. کلینیک دکتر تهران بیوتی با بیش از 20 سال سابقه زمینه جراحی زیبایی بینی، با دارا بودن بهترین جراحان و تجهیزات روز دنیا توانسته در لیست بهترین کلینیک های عمل بینی حضور ثابتی داشته باشد.

عمل بینی در تهران روش جراحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر