کد خبر: 930725 A

از مراحل اصلی طراحی و راه اندازی وب سایت بهینه سازی کردن آن می باشد که در اصطلاح به آن سئو می‌گویند.

خب برای اینکه سایت شما در میان هزاران وب سایت دیگر که توسط موتورهای جستجو مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار میگیرند بتواند بهترین جایگاه را بدست آورد باید راهکارهای کلیدی را در سایت خود به کار بگیرید که به سئو سایت شما کمک بسیار کند و بتوانید رتبه و جایگاه مناسبی را کسب کنید.

هر روزه تکنیک های ارتقاء رتبه، افزایش بازدید و الگوریتم های گوگل در حال تغییر و پیشرفت می باشند که اگر شما نسبت به این تغییرات آگاهی نداشته باشید کلاهتان پس معرکه است.

شاید این موضوع را خیلی از شما مدیران وب سایت ندانید که بیش از 80 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت ها توسط موتورهای جستجو با سایت آشنا شده اند که تنها 60 درصد آن متعلق به موتور جستجو گوگل می باشد.س راضی نگه داشتن گوگل برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را ارتقاء دهید مسئله بسیار مهمی است که نباید آن را فراموش کنید.

همانطور که در متن بالا هم اشاره کردیم بعد از طراحی سایت کاری که شما باید انجام دهید تا شاهد پیشرفت سایت خود باشید بررسی سئو سایت و انجام اقدامات لازم در زمینه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل می باشد. برای این منظور باید راهکارهای کلیدی بهینه سازی وب سایت را به خوبی شناخته و آن ها را به درستی در سایت خود پیاده کنید.

ما در این مطلب راهکارهایی را در زمینه تولید محتوا، HTML و ساختار سایت در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با فرا گیری و اجرای آن ها در سایت خود بتوانید رتبه مناسبی را توسط موتورهای جستجو برای وب سایت خود بدست آورید.

راهکارهای کلیدی بهینه سازی وب سایت

2

کیفیت محتوا

اولین راهکار از سری راهکارهای کلیدی بهینه سازی وب سایت تولید محتوای با کیفیت می باشد. هزاران بار در مقاله های مختلف به میزان اهمیت محتوا اشاره شده است. زمانیکه شما در وب سایت خود محتوای جامع و با کیفیتی را تولید می کنید شک نداشته باشید که کاربر را جذب خواهید کرد.

نکته مهمی که در تولید یک محتوا باید به آن توجه داشته باشید حجم و تعداد کلماتی است که درمحتوای خود به کار میگیرید. بدون شک یک محتوای 2000 کلمه ای بازخورد بهتری نسبت به یک محتوای 800 کلمه ای دارد زیرا که در آن محتوا از سیر تا پیاز هر آنچه را که ممی خواستید مخاطب شما بداند در اختیار او قرار داده اید اما در محتوای 800 کلمه ای سعی کرده اید همه چیز را به طور مختصر بگویید و یا اینکه برخی از موارد را هم ذکر نکرده اید.

خودتان را جای کاربری قرار دهید که یک محتوای جامع و با کیفیت را در سایت رقیب شما مطالعه کرده است و همان محتوا را در حجم کمتر در سایت شما، به کدام سایت اعتماد بیشتری خواهید کرد؟ زمان خود را صرف کدام سایت خواهید کرد؟

دقیقا انتخاب شما سایتی است که محتوای با کیفیت و جامع تری را در اختیار شما قرار داده است. اما راهکارهای بهینه سازی وب سایت در زمینه محتوا به همین جا ختم نمی شود.

3

استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

مسئله بعدی از راهکارهای بهینه سازی وب سایت استفاده از کلمات کلیدی در محتوای تولید شده می باشد. لازم است که بدانید جستجو کلمات کلیدی هم اساس سئو داخلی سایت می باشد و هم یک مبنا است.

برای اینکه سایت شما توسط کلید واژه یا همان کلمات کلیدی که در نظر دارید و میخواهید به کمک آن ها جایگاه بالایی را در نتایج موتورهای جستجو بدست آورید به درستی مورد استفاده قرار دهید ما به شما پیشنهاد می کنیم که در صفحات وب سایت خود موضوعات مجزا و منحصر به فردی داشته باشید و از ایجاد کردن تعداد صفحات زیاد درباره محتواها ومطالب یکسان برای بهینه سازی کلمات کلیدی مختلف دوری کنید. به جای کاری که بهتر است انجام دهید این است که به صفحاتی که از سایت که دارای محتوای جامع و مفید می باشند لینک داده و آنها را برای کلید واژه متعدد بهینه کنید

تازگی و سرزندگی در محتوا

اینکه محتواهای تولید شده در سایت شما همیشه نو و به روز باشند یکی از کارهایی است که به افزایش ترافیک سایت کمک زیادی خواهد کرد. اما یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که برای منتشر کردن این مطالب داغ و به روز باید یک نظم و ترتیبی را در نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که تولید یک محتوای جدید در سایت تنها اهمیتش جذب کاربر بیشتر نمی باشد بلکه محتوای شما خزیدن و عمق جستجو را بهبود می دهد که نتیجه آن پیشرفت و ارتقاء جایگاه سایت شما است.

محتواهایی که تولید می کنید را ابزاری برای جلب اعتماد و انتقال آگاهی بیشتر به مخاطب در نظر بگیرید. زمانیکه محتوا را به چشم یک ابزار ببینید سعی خواهید کرد چیزی فراتر از انچه که باید درباره خود، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید در اختیار کاربر قرار دهید

 

دومین مورد از راهکارهای کلیدی بهینه سازی وب سایت که در بخش ابتدایی نیز اشاره کردیم، html  است میدانیم که باید از HTML 5 در سایت استفاده کنیم تا بتوانیم به روز و اصولی بودن سایت را به موتور جستجو ثابت کنیم و از تگ DIV   استفاده کنیم به جای روش های قدیمی، html چگونه به بهینه سازی سایت کمک میکند؟ یک سایت بهینه باید کدهای html بهینه داشته باشد، اگر از کامنت گذاری اشتباه یا کدهایی با خطوط طولانی که مورد نیاز نبوده استفاده کرده اید باید HTML سایت را بهینه سازی کنید، علاوه بر این مورد باید تگ های HTML را برایseo  سایتتان بهینه سازی کنید، اما کدام تگها؟ تگهای مهم و تاثیر گذاری برای سئو هستند؟ معمولا موتور جستجو ارزش زیادی برای تگ Title page , heding ، header page و خاصیت ALT تصاویر (بهینه باشد یعنی بیش از حد بهینه نشود که از سمت موتور جستجو over optimiz شود)

 

ساختار سایت

سومین مورد از این راهکارهای کلیدی در سئو سایت، ساختار سایت کاملا تاثیر گذار است اینکه بتوانیم به تمامی بخش ها دسترسی داشته باشیم و وقتی به عنوان یک کاربر سایت را مشاهده میکنیم، ارتباط بین موضوع و مسیر دسترسی ببینیم، ساختار خوب که به ux یا همان تجربه کاربری اشاره دارد که تعامل چگونه است، ما باید به کمک ساختار خوب و کاربرپسند بتوانیم نرخ پرش سایت را کاهش و CTR را افزایش بدهیم

مواردی که در ساختار سایت مهم است

  • مسیر را به کاربر نمایش بدهیم، breadcrump یا مسیر صفحه سایت، مانند گوگل مپ برای کاربران سایت است و نشان میدهد که کاربر در کدام صفحه از کدام دسته قرار گرفته است.
  • ساختار علاوه بر محتوای صفحه به URL ها هم باید بهینه کرد و به URL اهمیت داد
  • محصولات و نوشته و نمونه کار سایت را دسته بندی کنید،  کاربر هنگام مراجعه به سایت نباید سردرگم شود، ولی به این صورت نباشد که فقط دسته بندی اضافه کنیم، همان دسته بندی را نیز باید سئو کنیم meta description و تگ تایتل و مقدمه خوب بنویسید و سپس بررسی کنید که URL این دسته بندی ها در نقشه سایت قرار گرفته باشد.
  • از لینک بیلدینگ داخلی غافل نشوید ولی در این مورد نیز، فقط لینک بیلدینگ مهم نیست و باید به انکر تکست هنگام لینک سازی مهم است، مرتبط بودن لینک و انکر تکست و ...
  • میتوانید برای کمک به سئو سایت از برچسب ها در مقالات و نوشته های خود استفاده کنید، نکته اینجاست که تعداد برچسب و مرتبط بودن آن نیز مهم است،
  • از مورادی مانند اسکیما در سایت و نوشته ها استفاده کنیم، کمک به کلیک بیشتر و خزیدن بیشتر موتور جستجو ها میشود.

نتیجه گیری

هنگام بهینه سازی سایت صرفا اینکه به سئو خارجی بپردازیم و برای سئو داخلی زمان کمتری صرف کنیم، به مرور زمان جایگاه و رتبه فعلی سایت را از دست میدهیم، باید در کنار سئو خارجی به سئو داخلی نیز بپردازیم، ولی سئو داخلی شامل لینک بیلدینگ و تولید محتوا و... نیست، مواردی مانند ساختار سایت و منظم بودن سایت از نظر کاربران (ظاهری) و یا از نظر موتور جستجو و طریقه کدنویسی نیز مهم است، اگر کد نویسی غیر استاندارد باشد یا تمیز نباشد، تاثیر منفی روی سایت میگذارد، بهتر است از ابتدا html و کدنویسی سایت را اصولی انجام بدهیم.

بررسی سئو سایت کیفیت محتوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر