کد خبر: 930723 A

اصطلاح ساندویچ پانل چند سالی است که به یک اصطلاح عمومی در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده اما متاسفانه اطلاعات خوبی از چیستی آنها و ویژگی هایشان در فضای مجازی وجود ندارد. در اینجا تلاش می کنیم تا شما را بیشتر با کاربرد ساندویچ پانل ها و انواع آنها آشنا کنیم.
ساندویچ پانل که در ایران به آن ساندویچ پنل یا پنل ساندویچی هم گفته می شود نوعی دیوار یا سقف هستند که آنها را از ترکیباتی سبک اما مقاوم در طی چند مرحله و فرآیند می سازند. مهمترین مزیت ساندویچ پانل ها در وزن کم و حمل و نقل آسان آنهاست. ساندویچ پانل به دو دسته ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم می شود که در ادامه بیشتر درباره آنها خواهیم گفت. از ساندویچ پانل ها برای ساخت اتاقک های موقت استفاده می کنند برای مثال مدارس موقت یا آشیانه کارگران ساختمانی را با ساندویچ پانل می سازند.

جنس ساندویچ پانل ها از پلی استایرن و انواع پشم مانند پشم شیشه یا پشم سنگ است که ما توصیه می کنیم آنها را از شرکت ها و تولیدکنندگانی خریداری کنید که سابقه خوبی دارند و کیفیت محصولات آنها مناسب است. اگر با شرکتی آشنایی ندارید ما به شما گروه صنعتی پانل مهدی www.panelmahdi.com را معرفی می کنیم که با مراجعه به وبسایت ذکر شده می توانید اطلاعاتی کامل در رابطه با کسب و کار و محصولات آنها به دست بیاورید.

11111111111

چند نوع ساندویچ پانل وجود دارد؟

همانطور که بالاتر اشاره شد دو نوع ساندویچ پانل در بازار عرضه می شود. سقفی و ساندویچ پانل دیواری. ساندویچ پانل‌های سقفی اغلب قطری از 2 تا 20 سانتی متر دارند و آنها را از جنس های مختلفی می سازند که بهترین آنها ورق پلی کربنات و پلی استالین است اما از جنس های دیگری چون اکس پی اس سخت و یا فوم تزریقی پلی یورتان سخت نیز در ساخت آنها استفاده می شود که اطلاعات دقیق آنها روی محصولات ذکر می شود.

پانل های سقفی در مقابل رشد گیاه و قارچ مقاوم است از این روی با خیالی آسوده می توان از آنها در مناطق مرطوب نیز استفاده نمود؛ همچنین باید بدانید که پانل های سقفی در عرض های مختلفی نیز عرضه می گردند که اغلب از 1 متر شروع می شوند.

پانل های دیواری نیز شبیه به سقفی هستند با این تفاوت که آنها را طوری می سازند تا برای پوشش دهی فضاهای صنعتی مناسب باشند. اغلب پانل های دیواری عرض 1 متر و 14 سانتی متر دارند که در صورت تمایل می توانید با گروه صنعتی پانل مهدی تماس گرفته و خواستار عرض های دیگری بشوید.

222222222

چه کسانی باید از ساندویچ پانل استفاده کنند؟

شاید تصور کنید که استفاده از پانل های ساندویچی و دیوارهای پیش ساخته ای که در میان آنها از مصالح خاصی استفاده می شود، دایره تقاضای کمی دارد اما در حقیقت این طور نیست بلکه ساندویچ پانل می تواند مخاطبان متعددی داشته باشد. برای آن که دید گسترده تری در رابطه با افراد یا سازمان ها و کسب و کارهایی که از ساندویچ پانل ها استفاده می کنند، پیدا کنید، باهم کاربردهای آن را بر می شماریم.

ساخت سوله و پناهگاه در مواق وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله، تعمیرگاه های موقت یا درمانگاه های صحرایی و اتاقک های نگهبانی سربازان، سقف یا دیوارهای انبارها، انواع سردخانه ها، انواع واحدهای امدادی، خانه و کاروان های سیار با کاربردهای گوناگون، استخرهای سرپوشیده و سرویس های بهداشتی، کانتینر و سازه های فلزی و فضایی، ساخت انواع سالن های ورزشی، مدارس صحرایی، ویلاهای پیش سازی شده و...

شرکت ها و تولیدکنندگان معتبر همچون پانل مهدی پوشش های مختلفی برای ساندویچ پانل های تولیدی خود در نظر می گیرند برای مثال از ورق گالوانیزه دو رو در رنگ های مختلف استفاده می کنند یا پوشش های کاغذی با لایه های مختلف مانند آلومینیومی را در محصول به کار می گیرند و امکانات و انتخاب های متعددی در اختیار مشتری ها قرار می‌دهند تا بر اساس کاربری مورد نظر خود آنها را انتخاب نمایند بنابراین توصیه ما این است که به هیچ وجه برای چند هزار تومان قیمت ارزان تر به محصولات بی کیفیت رضایت ندهید و از مکان هایی خریدهای خود را انجام بدهید که خدمات نصب و پشتیبانی و محصول باکیفیت دارند.

 

 

ساندویچ پانل گروه صنعتی پانل مهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر