کد خبر: 930017 A

مقدار فشار پمپ هیدرولیک و میزان دبی، مهم‌ترین عواملی هستند که در خرید این پمپ‌ها باید مدنظر قرار داده شده و معیار اصلی برای تصمیم‌گیری به‌شمار روند.

ایلنا؛ تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیکی به وسیله پمپ هیدرولیک اتفاق می‌افتد و این وسیله به عنوان قلب تپنده‌ی سیستم، بقای سیستم‌های هیدرولیکی را ممکن می‌سازد. رایج‌ترین باور اشتباهی که در رابطه با پمپ‌های هیدرولیک وجود دارد این است که این پمپ‌ها سبب ایجاد فشار در مدار می‌شوند، در صورتی‌که این لوازم وظیفه‌ی تولید جریان مایع مورد نظر و تامین انرژی مکانیکی سیستم را برعهده دارند و به هیچ‌ عنوان سبب ایجاد فشار در سیستم نمی‌شوند. 

  • معرفی انواع پمپ‌های هیدرولیک و کاربرد آن‌ها 

پمپ‌های هیدرولیکی به دو دسته کلی زیر تقسیم شده و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  1. پمپ‌های جابه‌جایی غیر مثبت که با نام پمپ‌های هیدرودینامیکی نیز شناخته می‌شوند و به دلیل تحمل فشار پایینی که دارند برای مصارف خانگی و جابه‌جایی سیالات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت پمپ هیدرولیک جابه‌جایی غیر مثبت به دلیل هزینه تولید پایین، بسیار مناسب است و این موضوع در کنار سروصدای بسیار کم آن‌ها، مهم‌ترین مزایای این محصول به‌شمار می‌رود.
  2. پمپ‌های جابه‌جایی مثبت که جزو پرکاربردترین تجهیزات در صنعت هیدرولیک بوده و به دلیل توانایی کار در فشارهای بالا، به پمپ‌های صنعتی شهرت دارند. این پمپ‌ها از ابعاد فشرده و کوچکی برخوردار بوده و در عین حال بازده حجمی بسیار بالایی نیز دارند. انعطاف‌پذیری بالای این پمپ‌ها و امکان استفاده از آن‌ها در فشارها و سرعت‌های مختلف، رونق و حرارت بسیار بالایی را برای بازار خرید و فروش پمپ هیدرولیک جابه‌جایی مثبت به همراه داشته است.

پمپ‌های هیدرولیک جابه‌جایی مثبت نیز به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

Untitled212

پمپ‌های چرخ‌دنده‌ای به سه دسته‌ی: دنده خارجی، دنده داخلی و پیچی یا اسکرو تقسیم شده و جزو پرکاربردترین انواع پمپ‌های جابه‌جایی مثبت به‌شمار می‌روند. پمپ‌ کارتریجی یا پره‌ای که گاهی اوقات با نام پمپ هیدرولیک تیغه‌ای نیز از آن یاد می‌شود، بازده مکانیکی بسیار خوبی داشته و راندمان کلی آن نیز در حدود ۸۵ درصد است. این نوع پمپ‌ها حساسیت بسیار بالایی به تمیزی روغن دارند و برای فشار متوسط در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت پمپ هیدرولیک کارتریجی بسیار مناسب بوده و همین موضوع نیز سبب مقرون‌به‌صرفه نامیده شدن این پمپ در بازار خرید و فروش پمپ هیدرولیک شده است. پمپ‌های کارتریجی نیز به دو دسته‌ی: پمپ کارتریجی دبی متغیر و  پمپ کارتریجی دبی ثابت تقسیم شده و جزو پرتقاضاترین پمپ‌های صنعتی محسوب می‌گردند.

سومین نوع از پمپ‌های جابجایی مثبت که با نام پمپ‌های پیستونی شناخته می‌شوند، به دو نوع پیستونی محوری و پیستونی شعاعی تقسیم شده و جزو متنوع‌ترین پمپ‌های هیدرولیک به‌شمار می‌روند. این محصولات در زمینه شیرآلات همراه خود نیز جزو پرتنوع‌ترین پمپ‌های موجود در بازار بوده و تقاضای بسیار زیادی برای آن‌ها وجود دارد. قابل تعمیر بودن و قابلیت تحمل فشار بالا، جزو اصلی‌ترین مزایای این پمپ‌ها محسوب شده و نقش بسیار زیادی در افزایش تقاضا برای آن‌ها بر عهده داشته است.

  • هنگام خرید پمپ هیدرولیک چه نکاتی را باید مدنظر داشته باشید؟ 

معیارهای مختلفی وجود دارند که هنگام خرید پمپ هیدرولیک باید به آن‌ها توجه کرده و مطابق با شرایط و نیاز خود، اقدام به تهیه محصول مناسب نمایید. تعدادی از عواملی که در انتخاب پمپ هیدرولیک تاثیر دارند عبارتند از:

  • مقدار فشار پمپ

  • میزان دبی پمپ

  • قیمت پمپ هیدرولیک

  • تلرانس مورد نیاز پمپ

  • وزن و اندازه پمپ

  • راندمان پمپ

مقدار فشار پمپ هیدرولیک و میزان دبی، مهم‌ترین عواملی هستند که در خرید این پمپ‌ها باید مدنظر قرار داده شده و معیار اصلی برای تصمیم‌گیری به‌شمار روند. بد نیست بدانید که واحد سنجش دبی در پمپ‌های پیستونی و چرخ‌دنده‌ای، لیتر بر دقیقه و برای پمپ‌های کارتریجی گالن بر دقیقه در نظر گرفته شده و میزان فشار انواع پمپ‌های هیدرولیکی نیز با واحد بار سنجیده می‌گردد.

هیدرولیک نادری (hydkala.com) با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه واردات انواع پمپ هیدرولیک، بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را به صورت اینترنتی در اختیار مشتریان قرار داده و نیازهای مختلف متقاضیان را به بهترین شکل ممکن برطرف می‌سازد. واردات مستقیم این پمپ‌ها و عدم وجود واسطه در پروسه فروش، سبب مقرون‌به‌صرفه بودن‌ می شود. جهت خرید پمپ هیدرولیک از هیدکالا اینجا کلیک نمایید. زیرا این خرید نقش بسیار زیادی در کاهش هزینه‌های شما خواهد داشت.

پمپ هیدرولیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر