کد خبر: 918840 A

اگر بدانید راهی وجود دارد که از بیمه سرقت خودرو، بهتر است و خیالتان را از بابت امنیت ماشینتان آسوده می کند، حاضر هستید این راه را امتحان کنید؟

آنچه در این مقاله بررسی خواهیم کرد، شگفت انگیزترین بیمه سرقت خودرو است. خرید و نصب دستگاه ردیاب خودرو یکی از بهترین و موثرترین کارهایی است که می توانید با هدف افزایش امنیت ماشین خود انجام بدهید. اما اگر اطلاعاتتان در این زمینه کامل نیست، این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

جی پی اس خودرو چیست؟

، کاربردهای مهم و متفاوتی دارد که هدف نهایی همه آن ها یک چیز است. امنیت!

شاید برایتان سوال باشد که چرا می گوییم، دستگاه ردیاب می تواند راه حلی بهتر و مناسب تر از بیمه سرقت باشد. حقیقت این است که همیشه بهتر است از همان ابتدا به دنبال درمان نرویم و کمی به پیشگیری فکر کنیم!

جی پی اس ماشین یک وسیله بسیار کوچک در مدل های متفاوت است که یک ورودی سیم کارت دارد. با نصب سیمکارت روی انواع جی پی اس خودرو و فعال سازی آن، اولین قدم برای حفظ امنیت خودرو را برداشته اید. حال برای آنکه بهتر درک کنید که GPS ماشین چطور می تواند بهتر از بیمه سرقت خودرو باشد، به بررسی تعدادی از کاربردهای این وسیله کوچک می پردازیم.

جی پی اس خودرو چطور می تواند امنیت ماشین را فراهم کند؟

اولین موردی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که با نصب و فعال سازی جی پی اس روی ماشین، می توانید به صورت لحظه ای از وضعیت خودرو خود مطلع شوید. حال فرقی ندارد که خودرو در اختیار فرد دیگری باشد یا اینکه خودتان از آن استفاده کنید.

به طور مثال برای در نظرگرفتن فرد مورد نظر که در حال استفاده از خودرو است، می توانید جی پی اس خودرو را فعال کنید هرچند که ردیاب شخصی، در چنین مواردی انتخاب بهتری محسوب می شود.

به صورت کلی منظورمان از اطلاعات دقیق، مواردی اعم از سرعت دقیق و موقعیت مکانی مشخص خودرو است. از دیگر کاربردهای جی پی اس خودرو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خاموش کردن ماشین از راه دور
 • مشخص کردن محدوده سرعت مجاز و درنظر گرفتن اعلان هشدار برای مواقعی که سرعت ماشین از سرعت مجاز بیشتر شده باشد
 • تعریف کردن محدوده جغرافیایی مشخص و مجاز برای حرکت ماشین و همچنین تعریف هشدار برای زمان خروج خودرو از محدوده جغرافیایی
 • قابلیت مشاهده مسیر پیموده شده توسط ماشین

یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای دستگاه ردیاب خودرو، آگاه سازی مالک در شرایط متفاوت است. به صورت کلی یک اعلان خاص برای مواقعی تعریف می شود که حالات ماشین تغیر پیدا کند. از نمونه این موارد می توان گزینه های زیر را نام برد:

 • باز شدن درب ماشین
 • روشن یا خاموش شدن ماشین
 • حمل ماشین با یدک
 • ضربه یا لرزش ماشین
 • جدا شدن دستگاه ردیاب از ماشین
 • کاهش باتری ردیاب
 • دستکاری برق ماشین

degt

مهم ترین ویژگی هایی که یک ردیاب خوب باید داشته باشد

با توجه به قابلیت هایی که هر ردیاب می تواند داشته باشد، باید به کیفیت دستگاه نیز توجه داشته باشید. به صورت کلی مواردی اعم از دقت ردیاب، باطری، ابعاد و اندازه دستگاه ردیاب، دارا بودن انواع امکانات جانبی مانند اپلیکیشن کنترل و موارد دیگر مانند محل استفاده به صورت مستقیم روی کیفیت محصول تاثیرگذار است.

زمان خرید یک ردیاب مخصوص خودرو با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید باید به هر یک از این امکانات و قابلیت ها توجه ویژه ای داشته باشید. اما با این حال باز هم چطور یک ردیاب خود برای افزایش امنیت ماشین خود پیدا کنیم؟ در قسمت بعد به بررسی پاسخ این پرسش، می پردازیم.

dghdf

چطور یک ردیاب ماشین خوب پیدا کنیم؟

اگر بعد از بررسی امکانات و قابلیت هایی که انواع دستگاه ردیاب برای شما فراهم می کنند، تصمیم گرفته اید که یک ردیاب بخرید، باید اطلاعات بالایی درباره انواع مدل ها داشته باشید تا از خریدتان پشیمان نشوید!

ردیاب های خودرو در مدل های متفاوت اعم از جی پی اس آهنربایی، ردیاب دیاگ، ردیاب فندکی، جی پی اس کابل شارژ و موارد دیگر تولید و عرضه شده اند که هر کدام به شکلی در یک قسمت از خودرو قرار می گیرند. برخی از ردیاب ها به سیم کشی نیاز دارند و برخی دیگر بدون نیاز به هیچ سیم کشی خاصی تنها با یک سیم کارت کار خود را آغاز می کنند.

 هر یک از این ردیاب ها ویژگی های بسیار خاص و متفاوتی دارند که شرح تمامی آن ها در این مقاله ممکن نیست. از این رو پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید با خرید یک ردیاب، ایمنی بالایی برای ماشین خود فراهم کنید، به سایت جی پی اس خودرو مراجعه کرده و مشخصات و بررسی محصولات مطالعه کنید.

فروشگاه اینترنتی جی پی اس خودرو، با درنظر گرفتن مشاروه خرید ردیاب ماشین و همچنین بررسی های دقیق محصولات، می تواند منبع مناسبی باشد تا شما به خوبی جی پی اس متناسب با نیازهای خود را پیدا کنید.

جی پی اس ماشین ردیاب شخصی جی پی اس آهنربایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر