کد خبر: 916461 A

کولر گازی دارای سیستمی حساس و پیچیده است که عملکرد نا مناسب آن می تواند معضلات بسیاری در خانه و محیط مورد استفاده داشته باشد. از این رو جهت جلوگیری از خرابی احتمالی، نیاز است که سرویس کولر گازی به صورت دوره ای انجام شود، اما در بسیاری از موارد این اقدام مورد توجه قرار نمیگیرد که به افزایش احتمال خرابی و تعمیر کولر گازی منجر می شود.

ایلنا؛ از سوی دیگر سرویس و تعمیر کولر گازی امری تخصصی است که باید با قطعات با کیفیت و تعمیرکار متخصص انجام شود، در غیر این صورت علاوه بر افزایش هزینه از کارایی و کیفیت کولر گازی می کاهد و سبب بروز مشکلات متعدد بعدی خواهد شد.

فدک تهویه با ارائه خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی از تمامی برندهای موجود در بازار جهت رفع هرگونه خرابی، با کادری مجرب و آموزش دیده جهت خدمت رسانی به همشهری های ساکن در تمام نقاط تهران و کرج، فعالیت می کند.

زمان مناسب جهت سرویس کولر گازی

معمولا با توجه به نوع و برند دستگاه، سرویس کولر گازی و اسپیلت یک یا دو بار در سال باید انجام شود، میزان استفاده روزانه از کولرگازی، بازه فصل گرما و میزان آلودگی محیط مورد استفاده در نیاز به سرویس تاثیر گذار است، اما زمان استاندارد برای سرویس کولر گازی به طور میانگین یکبار در سال در نظر گرفته شده است.

در سرویس کولر گازی شامل شستشو، تمیز کردن قطعات، تعویض فیلتر هوا، شارژ کولر گازی و دیگر اقداماتی است که با توجه به شرایط موجود برای این وسیله مورد استفاده قرار می گیرد. البته گفتنی است این سرویس نیز بهتر است توسط افراد متخصص انجام شود تا از داشتن کولر گازی سالم و با باد خنک اطمینان حاصل کنید.

اگر سرویس کولر گازی انجام نشود چه اتفاقی می افتد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

013

شایع ترین خرابی کولر گازی

فیلتر هوای کولر گازی

فیلتر هوا در کولر گازی از قطعات مصرفی این دستگاه است که اگر در سرویس کولر گازی به موقع تمیز و یا تعویض نشود بر عملکرد کولر گازی تاثیر گذاشته و ممکن است باعث خرابی سایر قطعات شود که در این صورت نیاز به تعمیر کولر گازی خواهید داشت.

کاهش سرمای کولر گازی

این مشکل شایع که باعث می شود باد گرم از کولر گازی خارج شود، نتیجه بروز مشکل در سیستم سرماسازی کولر گازی می باشد. در بیشتر مواقع وجود نشتی در در گاز کولر عامل به وجود آمدن این مشکل می باشد. این مورد باید بلافاصله پس از تشخیص در گرم شدن باد کولر گازی مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

خرابی کندانسور

اگر فن بیرونی یا کندانسور که وظیفه انتقال گرمای محیط به خارج را دارد به درستی کار نکند، سرمای کولر گازی نمی تواند جایگزین شود و سیکل سرمایش کولر گازی مختل می شود.

خرابی برد الکتریک کولر گازی

عملکرد نامناسب مدار الکتریک یا برد فرمان کولر گازی امکان بروز هرگونه مشکل را در این دستگاه از جمله خاموش شدن کامل کولر گازی به وجود می آورد.

کابل ها بسیار حساس اند

سیم کشی معیوب و بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی بسیار خطرناک است، مشکلات سیم کشی ممکن است سبب آتش سوزی کولر گازی شود.

آبریزی کولر گازی

دلیل شایع آبریزی کولر گازی که به تعمیر کولر گازی منجر می شود، مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی می باشد.

برفک زدن روی لوله ها

پایین بودن میزان گاز دستگاه و یا کثیفی فیلتر به برفک زدن و بعد از خموشی دستگاه به آب شدن یخ ها و نشتی منجر می شود، کولر را تا برطرف نشدن مشکل روشن نکنید و جهت تعمیر کولر گازی با فدک تهویه تماس بگیرید.

صدای زیاد و لرزش کولر گازی

وجود صداهای ناهنجار و لرزش های کولر گازی ممکن است دلایل زیادی داشته باشد، اما برحسب تجربه این صدا بیشتر ممکن است از یونیت خارجی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد، همچنین ممکن است پایه های کمپرسور کولر گازی لق یا شل شده باشد که نیاز به سرویس و آچارکشی دارد.

014

روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی

دیگر مشکل شایعدر سیستم های کولر گازی، روشن نشدن کولر گازی است، اگه با این مورد مواجه شدید، ابتدا ریموت و ترموستات را تنظیم کنید و در صورتی که این کار باعث روشن شدن کولر گازی نشد با تکنسین های ما تماس برقرار کنید.

فن داخل کولر گازی کار نمی کند

در صورتی که با این مشکل رو به رو شدید ابتدافیلتر هوا را بررسی کنید، در صورت کثیفی آن را تمیز نمایید، اگر روی کویل ها و لوله ها یخ بسته است صبر کنید تا یخ باز شود، سپس مجدد کولر گازی را روشن کنید اگر کار نکرد، نیاز به تعمیر کولر گازی توسط افراد متخصص دارید.

اصول عیب یابی و تعمیر کولر گازی

عیب یابی و تعمیر کولر گازی و به صورت کلی تر سیستم های تهویه مطبوع می تواند کار ساده یا دشواری باشد و از نظر تئوری با قطعیت نمیتوان در مورد خرابی ها و روش های تعمیر سخن گفت، در بسیاری از موارد روش های عیب یابی جدا از پارامترهای مورد بررسی و اصول علمی آن، یک مورد تجربی و تخصصی محسوب می شود، لذا در خرابی های اکثر وسایل الکترونیک اگر تخصص کافی را ندارید همیشه بهتر است کار عیب یابی و تعمیر را به افراد متخصص واگذار کنید. این مورد در مسئله ی حال حاضر یعنی تعمیر کولر گازی و انواع سیستم های تهویه مطبوع نیز کاملا صدق می کند.

فدک تهویه یکی از بزرگترین و با سابقه ترین تعمیرگاه های مجاز کولر گازی در سزح تهران است که با بیش از 7 سال سابقه در زمینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی در راستای حفظ کارایی و کولر گازی و آرامش خاطر شما عزیزان فعالیت می کند، ارتباط با کارشناسان فدک تهویه با مراجعه به وبسایت این مجموعه و یا تماس با کارشناسان میسر می باشد. جهت مشاوره و تعمیر کولر گازی خود در کمترین زمان ممکن و با منصفانه ترین قیمت با ما در ارتباط باشید.

Fadaktahvieh.com

09120757383

آتش سوزی استاندارد الکترونیک خدمت رسانی گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر