کد خبر: 913192 A

فر توکار یکی از مدرن ترین نوع فر می باشد که در اکثر آشپزخانه های حرفه ای دیده می شود. این نوع فر در داخل کابینت و دیوار جا داده می شود و باعث می شود فضای روی کابینت اشغال نشود.

ویژگی های فر توکار

فر توکار یکی از مدرن ترین نوع فر می باشد که در اکثر آشپزخانه های حرفه ای دیده می شود. این نوع فر در داخل کابینت و دیوار جا داده می شود و باعث می شود فضای روی کابینت اشغال نشود.

طراحی و ساخت فر توکار بسیار زیبا و متنوع است و می توان آن را به راحتی با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ کرد. مدل های موجود در بازار از این فر، مدل های استیل، شیشه ای و ترکیب استیل و شیشه ای می باشد.

در انتخاب فر توکار مناسب باید به سایز آن برای آشپزخانه دقت داشته باشید. فرهای موجود دارای عرض 60، 70 و90 سانتیمتر می باشد. ظرفیت این نوع فرها معمولا بین 51 تا 76 لیتر هستند. ظرفیت متوسط برای اکثر فرهای تک 60 لیتر می باشد. حجم کلی داخل فر ظرفیت آن نامیده می شود و با ابعاد فر رابطه ای ندارد. گاهی فر دارای ابعاد بزرگی است اما ظرفیت آن کمتر از یک فر با ابعاد کوچکتر است.

کاربردهای فر توکار

فرها در کارکرد دو نوع برقی و گازی دارند، اما فر برقی کاربرد بیشتری دارد. در واقع امروزه تولید فرهای توکار گازی محدود شدند و به سختی می توان از این نوع پیدا کرد اما از نظر صرف هزینه قیمت تمام شده آن ارزان تر می شود. فرهای گازی موقع پخت به دلیل بسته بودن فضای آن و نبود اکسیژن خاموش می شوند و بهتر است زیر یا پشت فر باز باشد یا در حین پخت در فر را به صورت نیمه باز گذاشت. این نوع فر باید قبل از پخت گرم شوند تا به دمای مورد نظر برسند. اما فرهای برقی عملکرد بهتری دارند و گرما را برای پخت کامل تر غذا، داخل مخزن فر بهتر پخش می کند. زمان پخت در این نوع کم تر از فرهای گازی است و در حین پخت می توان در آن را بست تا هم انرژی گرمایی آن هدر نرود و هم بوی غذا خارج نشود.

فر توکار

بر خلاف فر گازی که نیاز به ولوم برای روشن کردن یا کم و زیاد کردن فر دارد، فر برقی می تواند به صورت لمسی و تاچ ساخته شود.

فر توکار دارای سیستمی است که با استفاده از حرارت تمیز می شود و با زیاد شدن دمای داخل فر چربی ها به خاکستر تبدیل شده و تمیز شدن آن راحت تر خواهد بود. این ویژگی باعث راحتی و ایمنی در استفاده از فر می شود.

فرهای پیشرفته تر دارای سیستم قفل کودک می باشد که برای کسانی که دارای فرزند کوچک هستند توصیه می شود.

به طور کلی باید گفت اگر قصد خرید فر توکار دارید باید به موارد گفته شده و همچنین معتبر بودن برند تولید کننده، وجود گارانتی و ضمانت نامه برای محصول و مطالعه دفترچه راهنمای فر قبل از خرید، دقت داشته باشید. 

فر برقی فر گازی فرتوکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر