کد خبر: 890124 A

این روز ها به دلیل پیشرفت تکنولوژی و البته افزایش سطح آگاهی والدین، تحصیل در مدارس تیزهوشان به یک دغدغه انکارناپذیر تبدیل شده است؛ از این رو آزمون تیزهوشان را می توان یکی از پرمتقاضی ترین آزمون های ورودی مدارس برشمرد.

همان طور که می دانیم ، آزمون تیزهوشان هر ساله برای ورودی دانش آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود . این آزمون برای دانش آموزان پایه هفتم در قالب سوالات سنجش هوش و استعداد طراحی می شده ولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 50 درصد آزمون سوالات استعداد تحلیلی و 50 درصد به صورت سوالات درسی می باشد . دانش آموزانی که بتوانند حدنصاب قبولی در این آزمون را کسب کنند امکان ثبت نام در مدارس تیزهوشان را خواهند داشت .

ثبت نام آزمون تیزهوشان طبق روال گذشته به صورت دو مرحله ای برگزار می شود :

 مرحله اول : تکمیل فرم پیش ثبت نام تیزهوشان که مستلزم پرداخت هزینه ای نیست و کلیه داوطلبانی که تمایل به شرکت در این آزمون را دارند در این مرحله علاقمندی خود را اعلام می کنند . شرکت در این مرحله به عنوان ثبت نام نهایی محسوب نمی گردد .

 مرحله دوم : پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان که منجر به ثبت نام نهایی داوطلبان می گردد بنابراین در ادامه به توضیح آن می پردازیم .

هزینه آزمون تیزهوشان

سازمان ملی استعداد های درخشان برای برگزاری آزمون تیزهوشان متحمل هزینه هایی می شود که شامل چاپ برگه های امتحانی ، پذیرایی روز آزمون ، دستمزد عوامل اجرایی و مواردی از این قبیل هستند .  برای تامین این هزینه ها داوطلبان موظف اند در بازه زمانی مشخصی هر ساله مبلغی را تحت عنوان هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی پرداخت نمایند .

 داوطلبانی که در بازه زمانی گفته شده فرم پیش ثبت نام خود را پر کرده اند باید طبق آخرین اطلاعیه ای که از طرف سازمان استعداد های درخشان منتشر شده است ، در زمان دریافت کارت ورود به جلسه ، وارد صفحه شخصی خود شده و مبلغ 25 هزار تومان ( برای سال تحصیلی 1400 – 1399 ) به صورت اینترنتی و با کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت کرده و  ثبت نام خود را قطعی کنند . در این صورت امکان دریافت کارت ورود به جلسه برای آن ها فراهم می شود .

نکاتی درباره پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

دانش آموزانی که در بازه زمانی مشخص فرم اولیه پیش ثبت نام خود را تکمیل نکرده اند نمی توانند نسبت به پرداخت هزینه این آزمون هیچ اقدامی انجام دهند ، اما داوطلبانی که در زمان تعیین شده وارد صفحه شخصی خود شده و فرم پیش ثبت نام خود را تکمیل کرده اند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان علاوه بر پرداخت هزینه امکان ویرایش اطلاعات اولیه خود را نیز دارند . این اطلاعات می توانند شامل تغییر اولویت مدارس انتخاب شده یا موارد دیگر باشد .

متقاضیانی که در فرم پیش ثبت نام خود درباره دریافت پیامک اطلاع رسانی از تاییدیه ثبت نام در بند 30 این فرم اعلام علاقمندی کرده اند باید هزینه مازاد بر هزینه اصلی ثبت نام پرداخت کنند .

 توجه داشته باشید که در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات فرم پیش ثبت نام اولیه ، ابتدا ویرایش را انجام دهید بعد از آن وارد عملیات پرداخت هزینه شوید ، چرا که پس از پرداخت هزینه امکان ویرایش وجود ندارد .

مراحل پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان

به نقل از سایت مشاوره تحصیلی هیوا پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان برای پایه هفتم و دهم مراحل خاصی دارد به همین منظور برای آشنایی بیشتر شما در ادامه مقاله به بررسی این مراحل می پردازیم .

 ابتدا وارد سایت استعداد های درخشان به آدرس azmoon.medu.ir  شوید.

برای ورود به صفحه شخصی خود به کد ملی و رمز همگامی که از مدیر مدرسه دریافت کرده اید ، نیاز دارید که باید آن ها را در صفحه مربوط به پایه خود در سایت استعداد های درخشان وارد کنید .

در این مرحله بد نیست که به اطلاعات پیش ثبت نام خود توجه کنید که در صورتی که اشتباه ثبت شده باشد ، بتوانید آن ها را اصلاح کنید .

بعد از آن گزینه مربوط به پرداخت هزینه را کلیک کرده و پرداخت را انجام دهید و در آخر گزینه مربوط به لینک دریافت کارت ورود به جلسه را انتخاب و آن را دانلود نمایید .

برای مشاهده راهنمای تصویری  پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

02

سخنی با والدین

هدف از آزمون تیزهوشان در واقع سنجش هوش دانش آموزان است که با توجه به آن ، بعضی از دانش آموزان در ردیف پذیرفته شدگان و بعضی در ردیف مردود شدگان قرار می گیرند . تجربه نشان داده پس از اعلام نتایج تیزهوشان بسیاری از دانش آموزانی که در این آزمون پذیرش نشده اند ، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند .

یادتان باشد همه دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده اند صرفا به همه موفقیت های درسی نرسیده اند و از طرفی بسیاری از دانش آموزان عادی در مراتب والای علمی قرار گرفته اند که نمونه های آن حتما در اطرافیان شما هستند .

 هدف مدارس تیزهوشان تقویت دانش آموزان برای حضور در المپیاد ها و آزمون های پر طرفدار مانند کنکور است که باعث ایجاد جو رقابتی میان دانش آموزان می شود ، پس خوب دقت کنید ، آیا شما در رقابت های سنگین پر انرژی تر می شوید یا در اثر استرس در ادامه این مسیر باز می مانید ؟

نتیجه این صحبت ها قطعا و یقینا این است که هیچ گاه تلاشتان را کم نکنید و اعتماد به نفستان را از دست ندهید ؛ چرا که مسیر تحصیل پر از بالا و پایین هایی است که هر کدام تجربه مفیدی برا شماست و البته همگی باید واقع بین باشیم و سعی کنیم در انتخاب مدرسه با توجه به شرایط خود تصمیم گیری درستی داشته باشیم .

ثبت نام آزمون تیزهوشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر