کد خبر: 879956 A

یکی از عناصر جدانشدنی زندگی بشر از زمان کشف فلزات، آهن بوده است. باگذشت زمان و توسعه زندگی شهری بکار گیری آهن آلات گوناگون در بخش‌های مختلف زندگی افزایش یافت به‌گونه‌ای که در هر مکان و تحت هر شرایطی که قرار داشته باشیم در اطراف خودمان مقاطع فولادی گوناگون و محصولات آهنی بسیاری را مشاهده خواهیم کرد.

درب و پنجره‌های قدیمی، اسکلت ساختمان‌های بتنی و فولادی، بدنه اکثر خودروها،مبلمان اداری و خانگی، تجهیزات و لوازم صنعتی، دیوار و سقف سوله‌ها و کارخانه‌ها و بسیاری موارد دیگر ازاین‌دست را آهن آلات تشکیل می‌دهند.

در این مقاله از اصفهان آهن معرفی کاملی از انواع آهن آلات خواهیم داشت، با ما همراه باشید.

میلگرد:

1111111111111111

 

اگر ساختمان بتنی در حال ساخت دیده باشید از سرستون‌های نیمه ساخته میلگردهای بیرون زده را دیده‌اید و یا در کوچه‌ها

، کارگران را در حال خم کردن و کار با این مقاطع فولادی را مشاهده کرده‌اید.

در یک تعریف ساده میلگرد به پروفیلی با سطح مقطع دایره و توپر گفته می‌شود.میلگردها در دو نوع آجدار و ساده تولید می‌شوند که نوع آجدار آن اغلب کاربرد ساختمانی و نوع ساده آن بیشتر کاربرد صنعتی دارد.

میلگردها با قطرهای گوناگونی تولید می‌شوند  که بر اساس نوع استفاده از قطرهای گوناگون آن استفاده می‌گردد. به‌عنوان‌مثال برای یک ساختمان 2 طبقه ممکن است از میلگرد 16 یا 18 استفاده شود و برای یک ساختمان 10 طبقه از میلگرد 28 یا بیشتر.

کارخانه‌هایی مانند راد همدان، ذوب‌آهن اصفهان، ظفر بناب، ذوب‌آهن اردبیل، سیرجان حدید و .... اقدام به تولید انواع میلگرد می‌نمایند.

خرید میلگرد برای مقاصد گوناگون از ساختن یک‌خانه یا مغازه کوچک گرفته تا ساختمان‌سازی کلان از طریق شرکت اصفهان آهن امکان‌پذیر است و علاوه بر این اطلاع از قیمت این محصول نیز کار ساده‌ای است، چه برای خرید و چه برای اطلاع از قیمت کافی است سری به صفحه قیمت میلگرد ما بیاندازید.

تیرآهن:                                                                                        

دومین مورد این لیست را به تیرآهن اختصاص دادیم، چراکه مطمئناً اکثر افراد در شرایط گوناگون ساختمان‌های در حال ساخت را دیده‌اند و چشمشان به تیرآهن خورده است. اکثر افراد تیرآهن را با سطح مقطعی شبیه به حرف H انگلیسی می‌شناسند و جالب است بدانید که در صنعت به این نوع، تیرآهن ها شگفته می‌شود. اما این موضوع را بدانید که نوع دیگری از تیرآهن نیز وجود دارد که به تیرآهن آیی معروف است چراکه سطح مقطعی شبیه به حرف I در انگلیسی دارد.

کارخانه‌های مانند ذوب‌آهن اصفهان، فولاد البرز ایرانیان (فایکو)، جهان فولاد غرب در کرمانشاه، شاهین بناب و ظفر بناب در آذربایجان و ... اقدام به تولید تیرآهن می‌نمایند.

خرید تیرآهن از کارخانه‌ها و بنگاه‌های سراسر کشور کار ساده‌ای است و با مراجعه به صفحه قیمت تیرآهن اصفهان آهن می‌توانید از قیمت روز این محصول مطلع شوید و اقدام به خرید آن نمایید.

لوله:

2222222222222222

 

یکی از مقاطع پرکاربرد فولادی، لوله‌ها هستند. همه ما با لوله‌ها آشنایی داریم پس توضیح درمورد چیستی لوله کار بیهوده‌ای است. اما نکته قابل‌توجه در مورد لوله های فولادی، طیف گسترده کاربرد آن‌ها از مبلمان خانگی واداری تا لوله‌های انتقال گاز و نفت است. در اغلب صندلی‌های اداری، میزها، مبلمان، از لوله‌ها استفاده می‌شودبه‌گونه‌ای که در دسته‌بندی لوله‌های صنعتی، لوله‌ای بانام لوله مبلی وجود دارد که با ورق فولاد روغنی ساخته‌شده و دقیقاً کاربرد آن در تولید مبلمان است.

انواع لوله‌های گالوانیزه، لوله‌های گازی روکار و توکار، لوله‌های مانیسمان، لوله‌های روغنی،لوله‌های جداره چاه، لوله داربستی و لوله اسپیرال، مواردی هستند که در سایت اصفهان آهن برای فروش موجود هستند و می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت لوله علاوه بر اطلاع از قیمت این محصولات اقدام به سفارش آن‌ها نمایید.

شمش فولادی:

بیلت یا شمشال از فرآورده‌های میانی نورد فولاد است که سطح مقطع آن کوچک‌تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع است. در اصل شمش فولادی محصول خروجی کارخانه‌های فولادسازی همچون فولاد مبارکه اصفهان است که به‌وسیله آن آهن آلات گوناگونی همچون تیرآهن و میلگرد تولید می‌گردد.

مصرف شمش‌های فولادی معمولاً برای کارخانه‌ها و تولیدی‌های صنعتی است و کاربرد ساختمانی ندارد. قیمت این محصول در بورس کالای کشور تعیین‌شده و عرضه و تقاضا در صنعت بر قیمت آن تأثیر مستقیم دارد.

برای اطلاع از قیمت و خرید شمش فولادی می‌توانید به صفحه قیمت بیلت مراجعه نموده و یا با کارشناسان پشتیبانی بخش شمش فولادی اصفهان آهن تماس بگیرید.

نبشی:

نبشی‌ها مقاطع فولادی هستند که هم به روش نورد سرد و هم به روش نورد گرم تولید می‌گردند، شکل ظاهری نبشی مانند حرف انگلیسی است و در دو نوع ضلع‌های مساوی و ضلع‌های غیرمساوی تولید می‌شوند.

نبشی‌های ضلع مساوی اغلب کاربرد و استفاده ساختمانی دارند، و نبشی‌های با ضلع نابرابر کاربردهای صنعتی مانند تولید دکل‌های برق‌دارند.

اطلاع وزن و ابعاد انواع نبشی را می‌توانید در جدول اشتال نبشی مشاهده نمایید، همچنین برای خرید و اطلاع از قیمت انواع نبشی با مراجعه به صفحه قیمت نبشی در سایت اصفهان آهن می‌توانید اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.

ناودانی:

3333333333333333333

ناودانی‌ها یکی دیگر از مقاطع فولادی هستند که فرایند تولید آن‌ها مانند نبشی‌ها است با این تفاوت که شکل ظاهری آن‌ها مانند حرف U انگلیسی است اما به این صورت که مقطع پایینی آن‌ها صاف بوده و قوس دار نیست. معمولاً دو نوع نبشی در صنعت تولید می‌گردد که یکی دیواره‌هایی کاملاً موازی داشته و دیگری دارای دیواره‌های شیب دار است. از کاربرد ناودانی‌هامی‌توان به محل حرکت قلطک ها، آسانسر ها، پله‌های اضطراری، اسکلت فلزی سوله‌ها، بخش‌های مختلف سازه‌های فولادی و ... اشاره کرد.

لازم به ذکر است که جدول اشتال ناودانی مرجعی بسیار مهم برای اطلاع از وزن، ابعاد و مشخصات فنی ناودانی‌ها است و می‌توانید در محاسبات خود از آن استفاده کنید. همچنین برای خرید و اطلاع از قیمت انواع ناودانی صفحه قیمت ناودانی در اختیار شما کاربران گرامی می‌باشد.

ورق فولادی:

444444444444444444

به طور کلی ورق فولادی به محصولی گفته می‌شود که دارای عرضی ثابت و طولی متغیر است که معمولاً ضخامت بالایی نداشته و به دو صورت رول و بریده شده (شیت) در بازار موجود است.

در تولید ورق‌های فولادی از دو تکنولوژی نورد سرد و نورد گرم استفاده می‌شود. به محصول خروجی فرایند نورد گرم، ورق سیاه و به محصول خروجی نورد سرد، ورق روغنی گفته می‌شود.

ورق‌های روغنی معمولاً با ضخامت 3 دهم میلیمتر تا 3 میلیمتر عرضه می‌شوند و دو عرض استاندارد 100 و 125 سانتیمتری دارند. ظاهرورق‌های روغنی براق و سیقلی است و از همین رو در مواردی که ظاهر محصول نهایی حائز اهمیت است از این نوع ورق استفاده می‌شود. از کاربردهای ورق روغنی می‌توان به تولید سینک‌های ظرف شویی، بدنه لوازم خانگی مثل یخچال و اجاق گاز، بدنه و قطعات خودرو، ساخت مخازن فلزی مقاوم در برابر خوردگی و.... نام برد.

ورق سیاه به دلیل قرار گیری در فرایند نورد گرم ظاهری کدر و تیره دارد از همین رو اغلب در مصارف صنعتی که رنگ سطح اهمیتی ندارد استفاده می‌شود. از کاربردهای ورق سیاه می‌توان به ساخت بدنه آبگرمکن ها، ساخت تانکر، ساخت انواع پروفیل، قطعات خودرو، تجهیزات کشاورزی و ... اشاره کرد.

قوطی:

یکی از پرکاربردترین محصولات در دنیای آهن آلات، قوطی‌های فولادی هستند. قوطی‌ها محصولاتی هستند که سطح مقطع آن‌ها به صورت مربع و یا مستطیل تو خالی است و معمولاً با جنس‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند و کاربرد آن‌ها نیز با توجه به جنسشان متفاوت است.

به طور عمومی کاربرد قوطی‌های سایز بزرگ، استفاده به عنوان ستون در سازه‌های فولادی است اما قوطی‌های سایز کوچک مصارف بسیار زیادی دارند که به عنوان مثال می‌توان به، ساخت انواع تخت خواب های فلزی، میزهای غذا خوری، قفسه‌های فلزی، بدنه داخلی خودروها، درب و پنجره‌های فولادی، اجزا تجهیزات ورزشی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

 

 

صنعت فلزات نفت تجهیزات ورزشی انتقال گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر