کد خبر: 866548 A

شرکت ناب زیست تولید کننده اتواع آب شیرین کن صنعتی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب ، برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی با کارشناسان ناب زیست به آدرس وب سایت : www.naabzist.com مراجعه کنید و تماس بگیرید ؛ در ادامه به معرفی این محصول می پردازیم ، آب شیرین کن صنعتی شامل روش های مختلفی همچون اسمز معکوس ، اولترافیلتراسیون یا سختی گیر رزینی می باشد که به وسیله آن می توان آب مورد نیاز صنعت را تامین نمود . استفاده از انواع آب ها مانند آب دریا ، آب رودخانه ، آب شور و یا فاضلاب تصفیه شده در آب شیرین کن صنعتی رایج می باشد.

آب شیرین کن صنعتی به روش اسمز معکوس دارای بیشترین کاربرد در صنایع می باشد و به کمک آن می توان کیفیت آب تولیدی را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داد . آب شیرین کن صنعتی از بخش هایی همچون فیلتراسیون شنی و کربنی ، میکروفیلتراسیون و اسمزمعکوس تشکیل شده است.

مشخصات آب شیرین کن صنعتی :

 • طراحی بهینه با کمترین فضای نصب و کترین مصرف انرژی
 • شاسی دستگاه از جنس استیل ضدزنگ یا کربن استیل با پوشش و رنگ مقاوم در برابر خوردگی
 • قطع خودکار جریان در هنگام پرشدن تانک ذخیره آب تصفیه شده
 • نمایشگرهای فشار آب ورودی و خروجی در نقاط مختلف سیستم
 • سیستم شستشو با مواد شیمیایی (CIP) جهت افزایش عمر فیلترها
 • استفاده از سیستم کنترل PLC و ROC
 • لوله کشی استیل ضدزنگ در بخش های تحت فشار و UPVC در بخش های فشارپایین
 • شیردور ریز اتوماتیک (Auto Flush Valve )
 • شیرمیکس جهت تنظیم TDS آب خروجی
 • نمایشگر TDS یا EC و PH یا ORP
 • فیلترهای پیش تصفیه مورد نیاز
 • نصب و راه اندازی سریع و آسان
 • بازیافت بهینه آب
 • امکان ساخت بر روی ریموک یا درون کانتینر جهت سهولت در جابجایی

02

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی شامل 5 قسمت اصلی می باشد که باید در خرید و انتخاب خریدار به آن توجه داشته باشد :

 1. کلرزنی مقدماتی بجهت گندزدایی از آب
 2. در مرحله بعد استفاده کردن از سیستم پیش تصفیه شامل فیلتر شنی وکربنی ( در فیلتر شنی ذرات درشت 100 micron می شود و برای از بین بردن طعم و بوی آب از فیلتر کربنی استفاده میگردد )
 3. سپس استفاده از فیلتر میکرونی ( جهت حذف ذرات و مواد تا پنج میکرون از داخل آب می باشد)
 4. استفاده از اسمز معکوس ( این کار شامل پمپ طبقاتی وممبران های دستگاه آب شیرین کن )
 5. تزریق مواد شیمایی آنتی اسکالانت بجهت جلوگیری از ایجاد رسوب و سختی در آب  .

آب شیرین کن صنعتی و به اصطلاح دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنایع مختلف دارای کاربرد های مختلفی هستند :

از آب شیرین کن صنعتی در تهیه آب صنعتی در دیگ های بخار ، برج های خنک کننده و تمامیه سیستم های حرارتی و برودتی استفاده میشود . استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی برای بدست آوردن آب صنعتی DM که مصرف دارویی و بیولوژیکی دارد ، تامین ئ تهیه آب مناسب جهت تولید محصولات متنوع در صنعت غذا ، نوشیدنی ، آرایشی و بهداشتی . از آب شیرین کن صنعتی ، تصفیه نهایی پساب های صنعتی ، در رنگ سازی ، باطری سازی و در صنایع لاستیک و پلاستیک ، تامین وتولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها ، تهیه آب USP جهت مصارف پزشکی

امروزه از آب شیرین کن صنعتی بیشتر در مجتمع های مسکونی و اداری ، کارخانجات آب معدنی ، غذایی و دارویی ، پادگان ها و کمپ های اقامتی ، مکان های ورزشی و آکواریوم های بزرگ مورد استفاده واقع میشود .

آب شیرین کن صنعتی چیست؟

نمک زدایی آب  ، نمک های محلول و سایر مواد معدنی را از آب جدا می کند. برای شیرین سازی آب از فرآیندهای مختلفی استفاده می شود ، مانند تقطیر خلاء و غشاهای مخصوص  نمک زدایی.

جداسازی غشاها به نیروهای محرکه شامل فشار (اعمال شده و بخار) ، پتانسیل الکتریکی و غلظت برای غلبه بر فشارهای اسمزی طبیعی و ایجاد نیروی موثر آب از طریق فرآیندهای غشایی نیاز دارد.

03

ویژگی های دستگاه های آب شیرین کن صنعتی دریایی ناب زیست

آب شیرین کن دریایی این پتانسیل را دارد که به میزان کافی آب قابل شرب تولید کند تا از جمعیت زیادی که در نزدیکی ساحل قرار دارند حمایت کند.

اسمز معکوس (RO) و تصفیه نانو (NF) فرآیندهای غشایی محور فشار پیشرو هستند. فشارهای عملیاتی برای RO و NF در محدوده 50 تا 1000 psig (3.4 تا 68 بار ، 345 تا 6896 kPa) است. تصفیه کلان معمولی مواد جامد معلق با عبور از یک محلول خوراک از طریق رسانه فیلتر در جهت عمود انجام می شود.

از دیگر محصولات کارخانه ناب زیست سختی گیر می باشد که این محصول نیز در فرآیند دستگاه های آب شیرین کن صنعتی مشارکت دارد برای خرید سختی گیر نیز میتوانید با شرکت ناب زیست تماس بگیرید .

نمونه هایی از چنین دستگاه های تصفیه عبارتند از:

- فیلترهای کارتریج

- فیلترهای کیسه

- فیلترهای شنی

- و فیلترهای چندرسانه ای.

قابلیت جداسازی ماکرو فیلتراسیون به طور کلی به ذرات حل نشده بیشتر از 1 میکرون محدود می شود.

برای از بین بردن ذرات کوچک و نمک های حل شده از فیلتراسیون غشای جریان یعنی ممبران ها استفاده می شود.

فرآیندهای الکترودیالیز (ED) و الکترودیالیز معکوس (EDR) توسط جریان مستقیم (DC) هدایت می شوند که یون ها (برخلاف آب در فرآیندهای محرکه فشار) از طریق غشاهای انتخابی یونی به الکترودهایی با بار مخالف جریان می یابند.

در سیستم های EDR ، قطبیت الکترود به صورت دوره ای معکوس می شود. انتقال یون آنیون و غشای کاتیون یونها را در آب خوراکی جدا می کنند. این سیستم ها در درجه اول در آبهایی با جامدات محلول در کل کم یعنی TDS پایین استفاده می شوند.

تقطیر غشایی (MD) یک فرآیند غشای آب شیرین کن است. MD یک فرایند ترکیبی از RO و تقطیر است که در آن از غشای مصنوعی آبگریز استفاده می شود تا جریان بخار آب از طریق منافذ غشایی امکان پذیر باشد . نیروی محرکه MD اختلاف فشار بخار مایع در غشاء است .

قیمت آب شیرین کن صنعتی

برای استعلام قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی باید خریدار ظرفیت آبی را که قصد دارد در طول شبانه روز تصفیه کند اعلام بکند زیرا طراحی اولیه آب شیرین کن با توجه به دبی آب می باشد بعد با بدست آوردن آنالیز آب ، طراحی اولیه دستگاه انجام میشود ، که شرکت ناب زیست می تواند قیمت دستگاه آب شیرین کن را به مشتری اعلام نماید .

بعضی ها تصور میکنند که تهیه آب خالص مقرون به صرفه تر خواهد بود که با توجه به اینکه تامین آب سبک و بدون املاح همیشه یکی از مهمترین اولویت‌های صنعتگران میباشد خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی می‌تواند گزینه بهتری باشد نسبت به اینکه آب خالص را خریداری نمایند .

به عنوان مثال قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی برای  تصفیه 5 متر مکعب در شبانه روز تقریبا 20 میلیون تومان می باشد و برای دستگاهی با قابلیت تصفیه ی روزانه 10 متر معکب در شبانه روز حدود 25 میلیون تومان است  . این قیمت ها ممکن است در زمان تماس تغییر کند لذا برای استعلام قیمت بروز دستگاه تصفیه آب صنعتی حتما به وب سایت ناب زیست مراجعه کنید و تماس حاصل فرمایید .

با توجه به تغییرات و نوسانات بازار و با توجه به اینکه طراحی و تولید دستگاه های تصفیه آب صنعتی فوق با توجه به ظرفیت و ویژگی هایی که شما انتظار دارید تولید میشوند لذا برای استعلام قیمت لحظه ایی دستگاه اب شیرین کن صنعتی با کارشناسان شرکت ناب زیست تماس گرفته و گفتگو نمایید . 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02188721092 و شماره همراه کارشناس فنی : 09128714670تماس حاصل فرمایید.  آدرس وب سایت : https://naabzist.com/

پوشش دبی صنعت مواد شیمیایی نمایشگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر