کد خبر: 865009 A

معماری داخلی ساختمان برقراری یک رابطه ی متناسب بین هنر و علم طراحی فضای داخلی با استفاده تمام عناصر ساخت می باشد. بنابراین معمار داخلی ساختمان باید کاری کند تا حس موجود در فضا بهبود پیدا کند.

معماری داخلی ساختمان به علم طراحی فضای داخلی ساختمان گفته می شود . فردی که معماری داخلی ساختمان را انجام می دهد ، به همه ی حوزه های هنر ، روانشناسی ، جامعه شناسی و محیط زیست باید آگاهی کامل داشته باشد.

همچنین برای ساخت یک ساختمان موارد مختلفی دخیل هستند تا یک نتیجه ی نهایی مطلوب ایجاد شود . در واقع در فرآیند طراحی و ساخت بنا ، هر قسمتی توسط افراد متخصص آن حوزه بررسی و انجام می شود.

 

مبلمان اداری مدرن

انتخاب مبلمان اداری مدرن تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی معماری داخلی ساختمان دارد . از این رو انتخاب مبلمان اداری مدرن باید با نهایت دقت انجام شود . زیرا تاثیر بسیار زیادی روی ظاهر داخلی ساختمان می گذارد .

مهندسین معماری داخلی در شرکت آبستره می توانند بهترین ، با دوام ترین و جدید ترین مبلمان اداری مدرن را برای فضای مرد نظر شما انتخاب کنند ، تا علاوه بر کیفیت بالا مبلمان ظاهری شیک به محیط داخلی ساختمان شما ببخشند 

02

دکوراسیون داخلی دفتر کار

یکی از ضروریات در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار، استفاده از مبلمان اداری متناسب با هر بخش محیط اداری برای هر فضای خاص می باشد . مبلمان اداری دارای انواع متفاوتی هستند و بستگی به محیط مورد نظر دارای کاربرد های مختلفی می باشند .

انتخاب مبلمان اداری توسط مهندسین معماری داخلی انجام می شود . انواع دکوراسیون داخلی دفتر کار شامل میز اداری ، صندلی اداری ، پارتیشن های اداری ، درب اداری و ... می باشد .

 

ملزومات مربوط به دکوراسیون داخلی دفتر کار

میز های اداری مهم ترین و پرکاربرد ترین بخش در محیط اداری می باشد . و دارای اندازه ، مدل و کاربرد های متفاوتی می باشند . به عنوان مثال میز مدیریت میز های محکم و سبکی هستند و دارای تنوع رنگی و طرحی مختلفی می باشند .

همچنین میز های کارمندی ، میز کنفرانس ، فایلینگ اداری همه ی این ها مواردی هستند که تاثیر بسیار زیادی روی فضای داخلی دفتر ، شرکت یا اداره می گذارند که همه ی این ها بر اساس نظر مهندسین معماری داخلی می توانند به بهترین شکل ممکن انتخاب شوند .

علاوه بر این انتخاب صندلی اداری باید هوشمندانه باشد و افراد را برای نشستن های طولانی مدت خسته نکند . همچنین باید نرم و راحت باشد و علاوه بر استاندارد بودن ، بسیار زیبا و منحصر به فرد نیز باشد .

03

مفهوم معاری داخلی ساختمان چیست ؟

معماری داخلی ساختمان به ساخت درون ساختمان می پردازد و با استفاده از یک سری روش ها وسبک ها فضای داخلی ساختمان را به نحوی طراحی می کند تا یک مکان قابل سکونت و مطابق با معیار های انسانی طراحی شود .

معماری داخلی ساختمان بین معماری و طراحی داخلی اتصال برقرار می کند . معماری داخلی ساختمان با اجزا و عناصر سازنده ساختمان و طراحی فضای داخلی ساختمان ارتباط دارد .

در معماری داخلی ساختمان به هنر و علم طراحی بنا توجه می شود . همچنین ساختمان باید از لحاظ فیزیکی نیز دارای کیفیت های بالایی باشد

معماری داخلی علاوه بر داشتن دانش تخصصی در زمینه ی معماری و هنر زیبا شناختی ، به علمومی در زمینه های روانشناسی ، فلسفه ، محیط زیست ، جامعه شناسی نیز نیازمند می باشد .

04

مراحل انجام معماری داخلی ساختمان به چه صورت می باشد ؟

برای معماری داخلی یک ساختمان ، ابتدا بنا به صورت یک طرح معرفی می شود ، سپس همه ی قسمت های ساختمان بررسی می شوند . سپس معمار داخلی ساختمان توسط مرزبندی های مشخص شده ، فضای داخلی را طراحی می کند . به عنوان مثال هنر معماری داخلی روی قسمت های مختلف ساختمان مثل آشپزخانه ، سالن پذیرایی و اتاق خواب ها اعمال می شود .

معماری داخلی ساختمان برقراری یک رابطه ی متناسب بین هنر و علم طراحی فضای داخلی با استفاده تمام عناصر ساخت می باشد. بنابراین معمار داخلی ساختمان باید کاری کند تا حس موجود در فضا بهبود پیدا کند.

علم معماری داخلی ساختمان شامل چه مواردی می شود ؟

فردی که معماری داخلی ساختمان را انجام می دهد ، باید شناخت کامل به همه ی بخش های سازه ، تاسیسات ، مصالح ، رنگ و دکوراسیون  را داشته باشد . همچنین باید به خوبی چیدمان فضا ها و اجزا را بلد باشد . یعنی بتواند به بهترین شکل ممکن بین اجزایی مثل نور ، رنگ و مبلمان ترکیب خوبی ایجاد کند .

به عنوان مثال یک معمار داخلی برای طراحی یک فضای بزرگ مانند سالن مطالعه ، لازم است که درباره ی ویژگی های نور و امنیت و آکوستیک و ... اطلاعات کافی را داشته باشد .

نقش انتخاب رنگ در معماری داخلی ساختمان

یکی از موارد مهم واصلی در زمینه ی طراحی داخلی ساختمان ، انتخاب رنگ مناسب می باشد . معمار داخلی ساختمان باید بهترین راه را برای پیدا کردن الگوی رنگی مناسب به خوبی بلد باشد .

به عنوان مثال رنگ های روشن باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شوند و باعث حس آرامش می شوند . یا رنگ های تیره و پر رنگ باعث کوچک شدن فضا می شوند و تاثیری که بر محیط می گذارند ، حس سنت گرایی ، دراماتیک و حس قدیمی را القاء می کنند .

بنابراین انتخاب رنگ در کنار انتخاب اجزا و تزیینات دیگر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . و انتخاب صحیح آن باید توسط یک فرد حرفه ای ، با تجربه و متخصص در این کار انجام شود . در غیر این صورت آن نتیجه ی دلخواه را در بر نخواهد داشت .

شرکت آبستره

شرکت آبستره یک شرکت بسیار موفق در زمینه ی معماری داخلی ساختمان می باشد ، که خدماتی را که به مشتریان خود ارائه می دهد ، از طریق انجام مطالعات و پژوهش های مستمر در زمینه ی رفع نیاز های بالقوه و بالفعل مشتریان می باشد .

مشاورین شرکت آبستره با سبک های زیادی در تنوع دکوراسیون داخلی آشنایی دارند و دارای نمونه کار های بسیار زیادی می باشند و می توانند نظر مشتریان را جلب کنند .

مشاورین آبستره در هر محیطی با توجه به نور محیط ، میزان تغییرات مورد نیاز و بودجه ی مورد نظر پیشنهادات فوق العاده ای را ارائه می دهند . برای کسب اطلاعات بیشتر ، بهتر است که با شرکت آبستره تماس حاصل فرمایید.

رنگ های روشن معماری ساختمان معماری داخلی ساختمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر