کد خبر: 861245 A

خرید روزانه طرح ترافیک کار سخت و پیچیده ای نیست. پیش از هر توضیحی باید بدانید که مهمترین اقدامی که هر خودرو باید در رابطه با طرح ترافیک انجام دهد، این است که در سامانه تهران من ثبت نام انجام دهد.

خرید روزانه طرح ترافیک کار سخت و پیچیده ای نیست. پیش از هر توضیحی باید بدانید که مهمترین اقدامی که هر خودرو باید در رابطه با طرح ترافیک انجام دهد، این است که در سامانه تهران من ثبت نام انجام دهد. بعد از ثبت نام در سامانه تهران من و ثبت اطلاعات هویتی مالک خودرو و خودِ خودرو، استفاده از طرح ترافیک هیچ دشواری نخواهد داشت. زیرا اطلاعات خودرو در سیستم درج و ثبت شده است و سیستم بر اساس همان اطلاعات عوارض طرح ترافیک را مشخص می کند.

برای خرید روزانه طرح ترافیک در سامانه تهران من ثبت نام کنید

همان طور که توضیح دادیم، ثبت نام در سامانه تهران، مهمترین اقدامی است که برای خرید روزانه طرح ترافیک باید انجام دهید. بعد از ثبت نام در این سامانه حتی اگر بدون رزرو طرح، وارد محدوده های ترافیکی شوید، جریمه نخواهید شد و فقط عوارض برای شما در نظر گرفته می شود. یک ماه فرصت پرداخت عوارض برای شما در نظر گرفته می شود و در صورت عدم پرداخت عوارض در یک ماه، جریمه نیز به آن اضافه خواهد شد. توصیه ویژه ما خرید طرح ترافیک روزانه با فرمون است.

نحوه رزرو و خرید روزانه طرح ترافیک در سامانه تهران من

منظور از رزرو طرح ترافیک این است که قبل از ورود به محدوده های طرح ترافیک، به سامانه اطلاع دهید که قصد ورود دارید و می خواهید روزهایی را که وارد محدوده می شوید، مشخص کنید. در واقع خرید روزانه طرح ترافیک همان رزرو روز ورود است. توجه داشته باشید که فقط می توانید روز ورود به محدوده های ترافیکی را رزرو کنید. ساعت ورود و خروج شما توسط دوربین‌های مستقر در محدوده‌های ترافیکی ثبت می شوند و با در نظر گرفتن سایر فاکتورهای موثر در تعیین عوارض طرح ترافیک، قیمت نهایی عوارض برای شما مشخص و از حساب شما کسر می شود.

برای رزرو روز ورود به محدوده های ترافیکی می توانید به صفحه کاربری خود مراجعه کنید. از قسمت خدمات طرح ترافیک روی گزینه درخواست انتخاب روز کلیک کرده و روزهای مورد نظر خود را انتخاب کنید. به این ترتیب مبلغ موجود در حساب شهروندی شما مسدود گشته و بعد از ورود شما به محدوده‌های ترافیکی و اعمال ضریب سایر فاکتورها (ساعت ورود، محدوده ورود، معاینه فنی و ساکن محدوده بودن یا نبودن) عوارض طرح ترافیک مشخص می شود. ضمنا باقی مانده موجودی حساب شهروندی ظرف مدت دو هفته به حساب بازگشت داده می شود.

222222222222222222222222

می توانید بدون رزرو هم وارد محدوده های ترافیک شوید

یادآوری می کنیم که خرید روزانه طرح ترافیک فقط محدود به رزرو طرح ترافیک نیست. اگر در سامانه تهران من ثبت نام کرده باشید و اطلاعات خودرو را نیز در سامانه ثبت کرده باشید، حتی بدون رزرو طرح هم می توانید وارد محدوده شوید. تمایز ورود به محدوده ترافیکی با رزرو و بدون رزرو تنها در این نکته است که با رزرو روز ورود، موجودی حساب شهروندی شما از همان ابتدا مسدود می شود و بعد از ورود کسر می شود و در نهایت باقی مانده عودت داده می شود، اما بدون رزرو روز، بعد از ورود شما و رصد و بررسی کامل کیفیت ورود شما، مبلغ عوارض بدون مسدودی به صورت سیستماتیک و یکجا از حساب شهروندی شما کسر خواهد شد. چنانچه شارژ حساب شما نیز کافی نباشد، یک ماه فرصت داده می شود تا حساب را شارژ کنید تا سیستم بتواند به طور خودکار عوارض را دریافت و از حساب شما کسر کند.

چگونه ورود و خروج به محدوده های ترافیکی را کنترل کنیم؟

صرف نظر از موضوع خرید روزانه طرح ترافیک، این نکته مهم که بتوانید از پس مدیریت ورود و خروج غیرمجاز و بی مجوز در محدوده های ترافیکی برآیید، موضوع بسیار مهمی است. اگر تا به امروز چاره ای برای آن پیدا نکرده اید، ما به شما یک راه کاربردی و یک روش کاملا موثر و مفید را معرفی می کنیم. اپلیکیشن فرمون را نصب کنید.

 با نصب اپلیکیشن فرمون به عنوان یک اپ تمام عیار خودرویی، به جز امکان خرید طرح ترافیک، به راحتی می توانید تردد های خود را کنترل کنید. این اپ در هنگام ورود به محدوده های ترافیکی به شما هشدار می دهد و شما را از وجود دوربین های پلیس مطلع می کند. به این ترتیب دیگر وارد محدوده های ترافیکی نخواهید شد و جریمه ای برای شما لحاظ نمی شود. نصب اپلیکیشن فرمون از طریق سایت فرمون و تمام مارکت های موبایل مانند کافه بازار امکان پذیر است. فقط اگر می خواهید در کنار خرید روزانه طرح ترافیک، از انبوهی از خدمات و سرویس های مفید و کاربردی دیگر در حوزه خودرو استفاده کنید، به سراغ نصب فرمون بروید.

 

 

ترافیک خودرو معاینه فنی موبایل طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر