کد خبر: 860004 A

شاقوزایی خبرداد:

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با استفاده از شبکه کارگزاران خود که در بیش از 60 منطقه استان سیستان و بلوچستان حضور دارند، توانست ضمن شناسایی دقیق نیازهای مردم سیل زده پس از هماهنگی با ستاد مدیریت بحران، اقلام مورد نیاز را در قالب 1000 بسته امدادی شامل مواد غذایی، بهداشتی و گرمایشی آماده و به منطقه ارسال کند.

امان‌الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر در گفت‌و‌گو با ایلنا افزود: از نخستین ساعات بروز سیل در استان، به دستور علی شیرکانی مدیرعامل صندوق، استان‌های فارس، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان در حالت آماده باش قرار گرفتند و همه امکانات و تجهیزات صندوق در این استان‌ها برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل سیستان و بلوچستان بسیج شدند.

وی ادامه داد: بر همین اساس و پس از دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با هماهنگی نیروهای امدادی حاضر در منطقه و با استفاده از شبکه کارگزاران صندوق در استان که در بیش از 60 منطقه آسیب دیده حضور دارند، توانستیم نسبت به شناسایی دقیق نیازهای خانوارهای آسیب‌دیده که بعضا از بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند، اقدام کنیم.

شاقوزایی گفت: پس از احصای نیازهای مردم منطقه، 1000 بسته امدادی شامل مواد غذایی، بهداشتی و لوازم گرمایشی، تهیه شده و در مرحله اول، 400 بسته با هماهنگی ارگان‌های امدادی ازجمله هلال احمر و ستاد مدیریت بحران در میان آسیب دیدگان سیل اخیر توزیع خواهد شد.   

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، کمک‌های این صندوق به مردم سیل زده را محدود به ارسال 1000 بسته امدادی ندانست و افزود: از آنجاکه اغلب آسیب دیدگان سیل اخیر در مناطق روستایی و کشاورزان بوده اند، صندوق بیمه اجتماعی در مراحل بعدی ضمن شناسایی دقیق خانوارهای آسیب دیده عضو صندوق، نسبت به تخصیص کمک‌های دیگر در قالب ضوابط خود اقدام خواهد کرد.

شاقوزایی ادامه داد: علاوه بر این، کارکنان و کارگزاران صندوق در سایر نقاط کشور، در عمل به وظیفه انسانی خود، بخشی از درآمد خود را برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده‌اند که پس از جمع‌آوری و با هماهنگی دستگاه‌های متولی، بین آسیب‌دیدگان توزیع خواهد شد.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر امان‌الله شاقوزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر