کد خبر: 856568 A

اهمیت تولید محتوای ویدیویی آنجایی مشخص می شود که به قدرت بالای بازاریابی محتوایی پی می بریم! شرکت های بسیار بزرگی در جهان هستند که صرفا با تولید محتوا در وب، مشتریان بسیاری را به سمت خود جذب کرده اند و توانسته اند کسب و کارهای بسیار موفقی در سطح جهانی را بدون هزینه و سرمایه گذاری های زیاد راه اندازی کنند.

سوال اصلی اینجاست که آیا واقعا می توان فقط با تولید محتوا مشتریان جدید پیدا کرد و از رقبا پیشی گرفت؟

پاسخ بله است!

تولید محتوای ویدیویی نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای تولید محتوای آموزشی نیاز به ابزارهای پیچیده فیلم برداری، صدابرداری و تخصص های خاصی نمی باشد.

اهمیت تولید محتوا به قدری در این زمان بالا رفته است که همه بارها دیده ایم که فرد یا شرکتی با تولید یک فیلم جذاب می تواند تا چه حد در یک کشور یا در جهان به شهرت برسد!

محتوای دیجیتال با فرمت های مختلفی می تواند تولید و منتشر شود اما اگر به صورت تخصصی بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهید قطعا مخاطبین خود را شگفت زده خواهید کرد و در بازه زمانی کوتاهی نتایج فوق العاده آن را خواهید دید.

تولید محتوای ویدیویی چه مزایایی دارد؟

مهمترین مزیت تولید محتوای ویدیویی که البته تاکید ما در اینجا محتوای آموزشی می باشد نشان دادن تخصص شما به گروه گسترده ای از افراد است که همین موضوع می تواند مخاطبین و در نهایت مشتریان زیادی را برای کسب و کار شما جذب کرده و آنها را برای همکاری با شما آماده کند.

انواع محتوای ویدیویی چیست؟

ویدئوها ممکن است فیلم یا سخنرانی باشند که می توان آنها را به چندین دسته تقسیم بندی کرد:

1-ویدئوهای آموزشی

بعد از تحول در دنیای اینترنت افراد مختلف هم علاقمند به آموزش های آنلاین هستند تا جایی که کسانی در حوزه آموزش هستند شروع به تولید ویدیو آموزشی مرتبط را انجام داده اند.

وقتی صحبت از ویدئو آموزشی می‌شود بحث کیفیت ویدئو است که آموزش شما را از سایر ویدئوها متمایز می‎سازد. یک ویدئو آموزشی که قرار است در بستر وب قرار بگیرد باید از لحاظ زمانبندی، حجم فایل، وضوح صدا و تصویر و دسته بندی مطالب در استاندارد بالایی قرار داشته باشد.

شما برای ضبط یک ویدئو نیاز به یک صدای رسا، یک محیط مینیمال ساکت، نرم افزار و تجهیزات قابل قبولی دارید. نرم افزارهای زیادی برای ساخت ویدئو وجود دارد که کار ساخت ویدئو آموزشی را سرعت می‌بخشد.

2-ویدئوهای تبلیغاتی

در صورتی که مدیران شرکت قصد معرفی محصولات فعلی و گذشته شرکت را داشته باشند و یا بخواهند در رابطه با خدمات شرکت خود با مشتریان و مصرف کنندگان صحبت کنند، ویدئوهای تبلیغاتی تهیه می کنند. در این نوع ویدئوها، جملاتی که استفاده می شود، به صورت توصیفی هستند.

3-ویدئوهای علمی

در ویدئوهای علمی هدف اصلی شرح یک مقاله یا مطلب به صورت گفتاری است. به طوری که تحقیق و پژوهش در رابطه با یک محصول در قالب یک فیلم کوتاه تهیه و در اختیار کاربران قرار می گیرد.

4-ویدئوهای سخنرانی

یکی از روش‌های ویدیو مارکتینگ تولید محتوای ویدیو مصاحبه ها هست. هر کسب و کاری با تعیین استراتژی های محتوایی می‌تواند مصاحبه با افراد داخل شرکت و همچنین با بزرگان همراستای کسب و کارتان مصاحبه های گوناگونی را تهیه کنید و به عنوان ویدیو در اختیار مخاطبان قرار دهید.

5- وبینار

کسب و کارها رخدادهای گوناگونی را برای پیشبرد اهداف خود تعیین کرده‌اند تا جایی که در مورد محصولات یا خدماتشان سخنرانی های گوناگونی را برای حوزه های گوناگون تدارک می بینند و از این طریق ویدیو های مختلف را تهیه می کنند و آن را در رسانه های مختلف قرار می دهند.

وبینار به سمینارهایی گفته می‌شود که به صورت آنلاین برای ارائه اطلاعات و یا برای یک معرفی رسمی برگزار می‌شود.

وبینار یک ایده جذاب برای ارتباط با کاربرانی است که به لحاظ مکانی از شما فاصله دارند و نیاز به ارتباط لایو با شما دارند .

وبینار این فرصت را برای شما و کاربرانتان فراهم می‌کند که در یک ارتباط موثر قرار بگیرید.

وبینارها معمولا برای یک ارائه آموزشی استفاده می‌شود. بدین شکل که مدرس دوره آنلاین و هنرجویان در یک زمان مشخص در یک محیط تحت وب، آنلاین شده و صدا و تصویر را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند، در بحث شرکت می‌کنند و سوالات و نظرات خود را ارائه می‌کنند.

02

تکنیک های در تولید محتوای ویدیویی

  • انتخاب عنوان مناسب برای ویدئو ها
  • تهیه ویدئوهای مفید و مختصر و با حجم کم
  • استفاده از موسیقی و گوینده برای تشریح ویدئو
  • صرف وقت کافی برای تهیه ویدئو کامل و مطلوب
  • استفاده از آرم و لوگوی محصولات در انتشار ویدئوها
  • قرار دادن آدرس و شماره تلفن شرکت در ویدئوها
  • استفاده از دوربین های با رزولوشن بالا برای تهیه ویدئوها
  • استفاده از شبکه های اجتماعی برای انتشار بیشتر ویدئوها
  • ویرایش، اصلاح و ادیت ویدئوها با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و قرار دادن افکت ها برای جذابیت بیشتر ویدئوها
  • استفاده از زیرنویس برای ویدئوهایی که به زبان خارجی تهیه شده اند.
انتهای پیام/
تولید محتوا آموزش آنلاین وبینار تولید محتوای ویدیویی تولید محتوا آموزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر