کد خبر: 849298 A

استحکام بالا و مقاوم در برابر ضربه و بار وزنی بالا، خصوصیاتی هستند که این قفسه بندی ها به آن نیاز دارند و آن ها را از قفسه های سبک و نیمه سبک منفک می کند . قفسه هایی با جنس ضخیم و مقاوم هستند که علاوه بر استحکام جنس باید استحکام طراحی و ایستادگی را هم داشته باشند، از این رو شکل ظاهری و نوع طراحی آن ها بسیار مهم است.

ایلنا؛ امروزه دیگر نمی توان انبار یا فروشگاهی را پیدا کرد که مجهز به قفسه بندی نباشد. استفاده قفسه فروشگاه و قفسه انبار نیز با پیشرفت تکنولوژی دگرگون شد و تحول پیدا کرد و در هر قسمت با توجه به نیاز مشتری، اندیشه و ابداعی جدید به کار گرفته شده است. استفاده از قفسه بندی سبب آسان شدن فعالیت های کارخانه ای و تولیدی به خصوص در بخش انبارداری و ایجاد فضای بهینه شده است این امر به خصوص در انبارها، مراکز خرید و فروشگاه ها، با اشکال مختلف و در طراحی های متفاوت ساخته می شود.

کارخانه ها، پتروشیمی ها و تمام صنایع تولیدی و خدماتی که به نحوی با انبارداری مرتبط هستند و یکی از مهمترین بخش های فرآیند تولید آن ها انبارداری است، انبارداری از حیث هزینه ها و همچنین نحوه مدیریت اقلام مصرفی و مواد اولیه یکی از مهمترین بخش های فرآیند تولید و زنجیره تامین کارخانه و خط تولید است .

02

دسترسی به کالا، بار کم برای حمل و نگهداری، همچنین متغیر بودن انبار بر اساس اقلام تند مصرف و کند مصرف و حجم مصرف از انبار، نیازمند چیدمان دقیق ولی قابل انعطاف است، در این میان همان طور که انبار یکی از مهم ترین بخش های یک صنعت تولیدی است، قفسه بندی انبار و قفسه بندی سنگین برای قطعات بزرگ و حجیم و سنگین بسیار اهمیت دارد.

قفسه بندی به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می شود. قفسه بندی متحرک، هر یک قفسه ها قابلیت جابه‌جایی و جداسازی دارد در صورتی که در قفسه بندی ثابت امکان حمل وجود ندارد و جابه‌جایی آن صورت نمی‌گیرد . در هر دو صورت می توان قفسه بندی را به صورت پیش ساخته نیز تهیه نمود و در محل مورد نظر نصب کرد ولی در مورد اضافه و کم کردن قفسه ها و یا مسیرهای حرکت یا همان راهروی اتصالی در قفسه بندی ثابت، وجود یک راهرو اجباری است در صورتی در قفسه بندی متحرک می توان  برای صرفه جویی از فضا از یک راهرو اشتراکی استفاده نمود. این نوع قفسه معمولا در انبارهای بزرگ استفاده می شود و به صورت صنعتی هستند و قابلیت تحمل بار بیش از ١ تن را دارند.

استحکام بالا و مقاوم در برابر ضربه و بار وزنی بالا، خصوصیاتی هستند که این قفسه بندی ها به آن نیاز دارند و آن ها را از قفسه های سبک و نیمه سبک منفک می کند . قفسه هایی با جنس ضخیم و مقاوم هستند که علاوه بر استحکام جنس باید استحکام طراحی و ایستادگی را هم داشته باشند، از این رو شکل ظاهری و نوع طراحی آن ها بسیار مهم است.

قفسه بندی راک سنگین برای کارخانجات و نیز پتروشیمی‎ها و صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، انبارهایی بزرگ و دارای سطح بالای نقل و انتقالات نیاز به فضای مناسب و استاندارد برای استفاده از وسایل حمل و نقل دارند.

03

نکات ایمنی و دسترسی سریع به هر نقطه انبار یکی از مهمترین مسائل طراحی قفسه بندی انبار است. ابتدا با بررسی اولیه و بازبینی میدانی از مکانی که نیاز به قفسه گذاری دارد و اندازه‌گیری آن و اینکه مکان مورد نظر به چه جنس و در چه ابعادی باید قفسه گذاری شود به طراحی قفسه بندی می پردازند.  بعد از طراحی نوبت به  انتخاب جنس مورد نظر می رسد و سپس مرحله برش کاری و بعد  از آن نوبت به جوشکاری، رولفرم، پانچ اتوماتیک، پرسکاری (پانچ و خم کاری) است و در مرحله بعدی رنگ کاری و در بعضی موارد عایق کاری و شستشوی محصول و در نهایت نصب در محل مورد نیاز است. از جمله انواع قفسه بندی متحرک می توان به قفسه بندی موبایل، قفسه بندی شاتل درایوین، قفسه بندی خود جریان، قفسه بندی خود تغذیه، قفسه بندی خود برگشت و به قفسه بندی بایگانی متحرک اشاره کرد. همچنین برای دسته قفسه بندی ثابت نیز می توان انواع قفسه بندی پالت، راهرو باریک، قفسه بندی خود راهرو، قفسه بندی بازویی، قفسه بندی کفپوشدار سنگین، قفسه بندی کفپوشدار سبک، قفسه بندی مشبک و قفسه بندی دفتری را نام برد.

خوب است بدانیم علاوه بر کارتن می توانیم برای بسته بندی و حفظ محصولات و کالاها در انبار از محافظ‌های دیگری نیز برای محافظت کالاها به هنگام نگهداری در انبار ها بهره جوییم، یکی از  بهترین این راه ها استفاده از نایلون حبابدار می باشد.

04

نایلون انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها نایلون حبابدار ضربه گیر است. نایلون حبابدار ضربه گیر از ساختاری کاملا متفاوت نسبت به سایر نایلون ها برخودار است. بیشتر نایلون هایی که در صنایع به منظور بسته بندی به کار می روند همگی از سطحی صاف برخوردار هستند ولی نایلون حبابدار ضربه گیر اینگونه نیست و دارای حباب های برجسته ای بر روی خود است که در حقیقت همین حباب ها باعث جلوگیری از وارد آمدن آسیب به محصول می شوند. داخل حباب های پلاستیکی با هوا پرشده است و همین حباب ها باعث شده اند تا نایلون حبابدار سطحی بسیار نرم مانند بالش پیدا کند.

کمتر کالایی را می توانید پیدا کنید که توسط نایلون حبابدار ضربه گیر بسته بندی نشده باشد. به خصوص کالاهای شکستنی از این نوع نایلون استفاده زیادی می کنند. هیچ کدام از نایلون های به کار رفته در صنایع از مقاومتی مانند نایلون حبابدار ضربه گیر برخوردار نیستند. از نایلون حبابدار ضربه‌گیر برای موارد مثل بسته بندی محصولات چوبی مانند مبلمان و دکوراسیون اداری، صنایع خودرو سازی و همچنین وابسته به خودرو سازی از این نوع ضربه گیر استفاده زیادی می کنند، صنایع تولید کننده لوازم خانگی، صنایع الکتریکی و الکترونیکی، کلیه اتوبارها و صنوفی که در حمل اثاثیه فعالیت می کنند، صنایع تولید شیشه، بسته بندی قطعات کامپیوتر، در کارگاه های کابینت سازی از این نوع ضربه گیر برای حمل کابینت استفاده می‌شود.

تغذیه حمل و نقل خودرو صرفه جویی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر