کد خبر: 840857 A

اصلاح طرح لبخند به عمل های دندانپزشکی زیبایی می گویند که به منظور طراحی لبخند چشمگیر و مطلوب شما به کار می رود. هیچ خدمت خاصی نیست که بتوان از آن به عنوان اصلاح طرح لبخند یاد کرد بلکه، ترکیبی از درمان های منحصر به فرد را برای اصلاح طرح لبخند مخصوص شما تشکیل می دهد.

اصلاح طرح لبخند به عمل های دندانپزشکی زیبایی می گویند که به منظور طراحی لبخند چشمگیر و مطلوب شما به کار می رود. هیچ خدمت خاصی نیست که بتوان از آن به عنوان اصلاح طرح لبخند یاد کرد بلکه، ترکیبی از درمان های منحصر به فرد را برای اصلاح طرح لبخند مخصوص شما تشکیل می دهد.

اصلاح لبخند شامل موارد زیر می شود:

  • باندینگ کامپوزیت دندان
  • لمینت دندان
  • ایمپلنت دندان
  • سفید کردن یا بلیچینگ دندان

عمل اصلاح لبخند به  دلایل مختلفی ممکن است انجام شود و برای هر فردی لبخند جداگانه ای طراحی می شود.

برخی از این عمل ها باید با حالت چهره؛ رنگ پوست، رنگ موها، ظاهر دندان ها (رنگ، عرض، طول و شکل)، بافت لثه و لب های شما هماهنگی داشته باشد.

2222222222222

سفید کردن دندان

روش های زیادی برای سفید کردن دندان وجود دارد. روش های کلینیکی شامل سفید کردن دندان با نور آبی (سفید کردن دندان با لیزر)، جرم گیری و بروساژ دندان و استفاده از کیت های خانگی می شود.

کامپوزیت دندان

اگر شما دندان های شکسته، لب پریده و کدر رنگ دارید، می توانید از روش کامپوزیت باندینگ دندان استفاده نمایید.

در این روش، متخصص کامپوزیت دندان شما، از یک کامپوزیت همرنگ دندان برای اصلاح خرابی های ظاهری دندان استفاده می کند. ماندگاری کامپوزیت دندان بین 5 الی 7 سال است.

ایمپلنت دندان

در صورتی که خرابی دندان های شما به ریشه رسیده باشد و دندان شما کاملاً از بین رفته باشد، می توانید از روش ایمپلنت دندان استفاده کنید. در این روش، ابتدا از یک پایه برای قرار گیری ایمپلنت استفاده می شود و سپس دندان ایمپلنت و روکش بر روی آن قرار داده می شود.

لمینت دندان

لمینت دندان پوسته های نازک همرنگ دندان هستند که متخصص لمینت دندان از آن برای پوشاندن سطح رویه دندان ها استفاده می شوند. لمینت ها برای تغییر رنگ، اندازه و طول دندان ها استفاده می شوند.

مشاوره طرح لبخند

آیا فکر کرده اید چه فاکتورهایی را می توانید درباره طرح لبخند خود مد نظر قرار دهید؟ ما در اینجا برخی مواردی را که باید در جلسه مشاوره با دکتر اصلاح طرح لبخند مطرح کنید بیان میکنیم:

رنگ دندان: دندان هایی که با مواد آمالگام یا نقره ای پر شده اند می توانند با کامپوزیت های همرنگ دندان جایگزین شده و ظاهری طبیعی را برای فرد ایجاد کنند. این در حالی است که عمل بلیچینگ دندان می تواند رنگ دندان های کدر را عوض کند.

به طور کلی رنگ دندان در خلال عمل های مختلف طرح لبخند نظیر لمینت، بالا بردن تاج دندان، بریج یا پل دندان و کامپوزیت و ایمپلنت دندان بسیار مهم است.

هر چه رنگ دندان های شما روشن تر و شفاف تر باشد، ظاهر شما جوانتر به نظر می رسد. دندانپزشک شما، بهترین رنگ کامپوزیت و لمینت را با در نظر گرفتن تناژ رنگ پوست صورت و موی شما انتخاب می کند.

دندانپزشک زیبایی این مهارت را دارد که بین ظاهر طبیعی شما و سفیدترین رنگ دندان برای شما تعادل ایجاد کند.

تراز و فاصله بین دندان ها: دندان های شکسته، لب پریده یا دندان های مجاور که فاصله زیادی با یکدیگر دارند می توانند در صورت نیاز با روش های ارتودنسی یا ارتودنسی نامرئی یا ونیر اصلاح شوند.

جایگزینی دندان های از بین رفته: از بین رفتن یک یا چند دندان شدیداً می تواند طرح لبخند شما را تحت تأثیر قرار دهد، همانطور که می تواند در فرآیند بلع شما اختلال ایجاد کرده و احتمال پوسیدگی را در دندان های شما افزایش دهد. شما برای جایگزینی دندان های از دست رفته می توانید به متخصص ایمپلنت و بریج مراجعه نمایید.

هارمونی و بالانس دندان ها: دندان های نامرتب و شکسته می تواند می توانند توسط روش های فوق اصلاح شوند. همچنین برای اصلاح لبخند لثه ای می توانید از روش های جراحی استفاده نمایید تا ظاهر کلی لبخند شما بهتر به نظر برسد.

پر کردن لب ها و گونه ها: یکی از کاربردهای ارتودنسی یا جراحی فک و صورت اصلاح طرح لب و گونه ها است که باعث جوانتر شدن ظاهر صورت می شود و از زیر مجموعه های اصلاح طرح لبخند می باشند.

یک متخصص دندانپزشکی زیبایی می تواند با هماهنگی شما درمانی را برای شما در نظر بگیرد که کاملاً با ظاهر شما هماهنگ بوده و منجر به زیبا سازی لبخند شما شود.

 

 

 

پوست جراحی جرم درمان مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر