کد خبر: 837741 A

کلاس اول دبستان مهم‌ترین پایه در دوران تحصیلی دانش‌آموزان محسوب می‌شود. در این مقطع سبک و سیاق آموزش با دیگر پایه‌ها متفاوت است و به همین دلیل اگر کودکان به خوبی آموزش داده نشوند، در مقاطع بالاتر دچار مشکل خواهد شد. در این دوره‌ی سنی ذهن کودک برای پذیرش بسیار آماده است و هرآنچه را که یاد بگیرد تا پایان عمر فراموش نخواهد کرد.

اهمیت پایه‌ی اول دبستان باعث شده که این مقطع یکی از سخت‌ترین پایه‌ها برای والدین نیز به حساب آید. سختی از آن جهت که والدین باید به شدت روی آموزش فرزندان خود نظارت داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که هر موضوع را به خوبی یاد می‌گیرند؛ البته این مسیر برای والدین شاغل سخت‌تر است که باعث استرس و اضطراب در آن‌ها خواهد شد.

این استرس ممکن است که باعث شود والدین فشار زیادی روی فرزندان خود وارد کنند که طبیعتا ممکن است کودک نیز از عهده‌ی انجام آن‌ها برنیاید. این اتفاق، خود می‌تواند سبب مشکلات زیادی از جمله از بین رفتن اعتماد به نفس در کودک و ایجاد وابستگی در او شود که در نهایت انجام تکالیف در منزل را به پدیده‌ای شوم تبدیل خواهد کرد.

استرس والدین زمانی که احساس کنند نمی‌توانند در انجام تکالیف مدرسه، به خوبی کودک خود را راهنمایی کنند مخصوصا وقتی که فرزندشان علاقه‌ای به انجام تکالیف خود ندارد، در اغلب موارد افزایش یافته و موجب تنش در کل خانواده می‌شود. بدیهی است که وادار کردن کودک هفت ساله به انجام تکالیف، بسیار سخت است.

در این مسیر داشتن برنامه‌ درسی خوب و متناسب می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و همچنین از استرس والدین نیز بکاهد. برنامه‌ای که برای دانش‌آموز ابتدایی تدوین می‌شود، با مدلی که در سنین بالاتر برای دانش‌آموزان دبیرستان وجود دارد بسیار متفاوت است. استفاده از این برنامه‌ریزی‌ها می‌تواند به پدر و مادرها کمک کند تا کودک خود را برای زندگی منظم و هدفمند آماده کنند.

وبسایت پیشرفت تحصیلی میم برنامه‌های درسی متناسبی را زیر نظر بهترین مشاوران تحصیلی تدوین کرده و در اختیار والدین قرار داده است که با استفاده از آن‌ها می‌توانند در مدت زمان کوتاهی پیشرفت فرزند خود را مشاهده کنند.

برای مشاهده ی برنامه مطالعاتی ، وارد سایت میم شوید.

تکالیف مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر